Nastavení nového počítače

Základní desky firmy Gigabyte.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
CaprioPom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2017
Bydliště: Čáslav

Nastavení nového počítače

Příspěvek od CaprioPom »

Zdravím,

pořídil jsem si nové komponenty, a to:

i7-8700K
GIGABYTE AORUS Z370-Gaming 7
HyperX 4GB DDR4 2400MHz CL15 Fury Black Series (DOČASNĚ)
Samsung 960 EVO 250GB

Po zapnutí PC jsem nainstaloval Windows 10, vše bylo v pohodě.

Mám ale několik otázek, na které potřebuji znát odpověď - http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... support-dl

1. Audio - je na této desce integrováno audio "Sound blasterX 720", nebo normální Realtek? Na stránkách výrobce jsem našel jen Realtek a tak jsem ho stáhl a nastavoval pomocí manuálu. Je to v pořádku?
2. Mám stahovat nějaký ovladač pro chipset? Pokud ano, tak který?
3. Síť - na desce jsou 2 konektory pro připojení k internetu. Jeden je Intel, druhý Killer, který je lepší? Myslím, že ten Killer. Na stránkách u LAN ale žádný ovladač nemá v názvu Killer, jaký tedy mám stáhnout a který používat?
4. Měl bych něco stahovat z SATA RAID/AHCI ? Používám pouze NVMe SSD.
5. USB 3.1 - chápu to správně, pokud toto nestáhnu, nebudu mít "plnou" rychlost tohoto konektoru? Neinstaluje se toto už automaticky?
6. Myslíte, že je něco užitečného z těch Utilit? Zatím mám jen RGB Fusion, FastBoot.
7. Deska má duální bios. Je již nahraný a nemusím nic řešit, nebo ho musím nějak doinstalovat? Současný BIOS jsem aktualizoval na novější verzi.
8. Mám používat ventilátory s 3pin, nebo 4pin konektorem? Pokud vím, rozdíl je v tom, že 4pin je regulovatelný. Dokázala by to deska regulovat i přes to, že by byl 3pinový?
9. Je ještě něco, na co jsem zapomněl při instalaci nového PC? (Kromě taktování a stability)

Moc děkuji za pomoc.
Murun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. říj 2005

Re: Nastavení nového počítače

Příspěvek od Murun »

1. Kodek Realtek® ALC1220, support for Sound BlasterX 720°...HD driver bude ovladač zvukovky, a to druhý je asi nějaký podpůrný/ovládací program pro onu vymoženost zvanou Sound blasterX 720°
2. Intel INF installation a Intel Management Engine Interface, novější verze dle datumu
3. Pokud je jeden ovladač pro Intel, tak ten druhý bude zřejmě pro druhou síťovku. Nicméně ovladač se dá stáhnout i tady: https://www.killernetworking.com/driver ... vers-64bit
Teoreticky je Killer lepší, umí nastavovat priority. O reálně rozeznatelném rozdílu pochybuji.
4. Pokud nejsou problémy, a neplánuješ využít RAID, tak dle mého názoru není třeba. Kdyby nastaly nějaké potíže s disky, tak může pomoci Intel Rapid Storage Technology.
5. Na desce je externí řadič USB 3.1 (čipset Z370 nemá nativní USB 3.1), pokud nenainstaluješ ovladač, nebudou odpovídající porty vůbec fungovat.
6. Možná ještě System Information Viewer / Smart Fan 5, ale utility obecně přeskakuji.
7. Druhý BIOS už tam je z výroby, můžeš jej později také zaktualizovat, pokud bude aktivní BIOS stabilní.
8. Regulovat jdou oba typy, deska umožňuje výběr voltage/pwm regulace. Na chladič CPU bych určitě upřednostnil 4pin PWM.
9. Selfie na FB s novou hračkou ;-)
Odpovědět

Zpět na „Gigabyte“