Gigabyte AORUS Z390 - OC

Základní desky firmy Gigabyte.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
Ados
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2005

Gigabyte AORUS Z390 - OC

Příspěvek od Ados »

Zdravím všechny nadšence taktování :). Koupil jsem do nového PC MB od Gigabyte, konkrétně model Aorus Z390 Ultra a k tomu i7-9700K. Rád bych si trošku navýšil CPU aspoň na stabilních 5GHz, nicméně se nějak nemůžu poprat s BIOSem od Gigabyte. Zhlédnul jsem všechna možná videa na youtube přímo na desky od Gigabyte spolu s taktováním 9. generace CPU od Intelu a za boha to nemůžu u sebe vyladit. Zatím zkouším takt na 4,9 GHZ s napětím VCORE 1.29V a při testech v OCCT v aplikaci hwinfo vidím, že mi napětí na jednotlivých jádrech vyskakuje i k 1.4V.
http://jyxo.info/uploads/0F/0f6934dd819 ... 4a18db.png

Je to v pořádku? Dle mého názoru by se to mělo pohybovat kolem nastaveného napětí v BIOSU. Load Line Calibeation mám nastaveno na Turbo. Máte někdo podobnou nebo dokonce stejnou desku, na které taktujete? Nevím, jestli je divnej procesor, nebo se chová divně deska, popřípadě je problém mezi klávesnicí a židlí :-D.

PS: na obrázku je ještě původní testování s hodnotou 1.3V nastavenou v BIOSU.
fortress
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. pro 2005

Re: Gigabyte AORUS Z390 - OC

Příspěvek od fortress »

Podle mě tam máš ještě povolenou nějakou adaptive voltage. SVID offset by měl být disabled.
7800x3D, Gigabyte X670 Aorus Elite , 32GB DDR5 6000mhz CL30, Gigabyte Gaming 4090, 1TB WD Black S850, Samsung 970 Evo 500GB + storage.
Ados
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2005

Re: Gigabyte AORUS Z390 - OC

Příspěvek od Ados »

Odpoledne sem hodím screeny celkového nastavení v BIOSu. Na ten SVID se podívám. Pokud je disabled automaticky už prednastaven, tak s tím jsem nic nedělal.

Edit: Fotky
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ados
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. pro 2005

Re: Gigabyte AORUS Z390 - OC

Příspěvek od Ados »

Zkoušel jsem ještě nastavit Uncore Ratio na 45, ty V na jednotlivých jádrech se dokonce ustálili. Hodil jsem test na prime 95 a po pul hodině spadlo jádro č. 4, pak jsem to vypnul.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Gigabyte“