MSI P67A-GD65 (1155, P67)

Základní desky firmy ASRock a firmy MSI.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
Qarii
Nováček
Nováček
Registrován: 15. led 2011

MSI P67A-GD65 (1155, P67)

Příspěvek od Qarii »

Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat jestli sem dobře zapojil kabely od case k základní desce.
Četl jsem že bílý drátek je - a mne to takhle tedy nevychází
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Msi P67A-GD65

Příspěvek od Shit »

Power LED, reset a power switch káble máš blbě, HDD LED je OK.

Barevný bývá "+" a bílý "-".
Qarii
Nováček
Nováček
Registrován: 15. led 2011

Re: Msi P67A-GD65

Příspěvek od Qarii »

ok tak jo já jsem si rikal ze je to divný :-) , takže vždycky bílej či černej je - a barevny plus.
ale nevím proč to maj tak blbe udělaný tedy.
Qarii
Nováček
Nováček
Registrován: 15. led 2011

Re: Msi P67A-GD65

Příspěvek od Qarii »

a u power led taky jen prohodit /+/ s /-/ ? takže /-/ je GND a /+/ je PLED ?
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Msi P67A-GD65

Příspěvek od Shit »

Jj. GND je "zem" (-).
Qarii
Nováček
Nováček
Registrován: 15. led 2011

Re: Msi P67A-GD65

Příspěvek od Qarii »

ok díky
pckarlos
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 17. led 2011
Kontaktovat uživatele:

MSI P67A-GD67 (1155, P67)

Příspěvek od pckarlos »

Snad někdo poradí. Pořídil jsem si tuto desku MSI P67A-GD65 společně s jinými komponenty, poskládal jsem nový PC, ale mám velké problémy s Biosem! Na desce byla od výrobce verze 1.6. Jenže když do biosu vlezu, provedu jakoukoliv změnu, nebo žádnou, a chci z biosu odejít pomocí "Save and reset", PC se prostě totálně sekne. Dělá mi to vždycky, bez výjimky. Tak nevím, zda je to problém výrobce, nebo samotné desky! Jinak PC funguje, normálně najede (Win7 64bit), hry hraju, všechno funguje jak má, až na ten totálně nepoužitelný bios!!
K dnešnímu dni (17.1.2011) je k dispozici verze biosu 1.7. Jenže jak se na této desce ten bios flashuje?? V biosu je "M-Flash", kde je volba flashnutí biosu z USB disku, ale jakmile USB flešku (starší 1GB fleška na FAT32) zasunu do USB portu (čelní, funkční), bios se opět totálně zasekne! Pokud flešku odpojím, bios je stejně zaseklý! Tak nevím jak jinak bios flashnout. Můžete mi prosím někdo poradit, jakým "přesným postupem" ten bios flashnout? Díky moc.
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: MSI P67A-GD67

Příspěvek od dexterav »

stiahni si bios, rozbaľ ho, treba si potom urobiť bootovací kľúč pre DOS
potom stačí ten adresár naň nakopírovať. nabootuj do DOSu a spusti 7681v17.BAT je to aj v readmi toho biosu
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
pckarlos
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 17. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: MSI P67A-GD67

Příspěvek od pckarlos »

Bios stahnu, rozbalim, to mi je jasne. Ale dal nevim co a jak. Je to pro me uplne neco noveho, ja vubec nevim jak udelat ten "bootovaci klic pro DOS"?! A jak potom nabootovat do DOSu?! Sorry, omlouvam se za neznalost, muzete se mi prosim ozvat na ICQ 262-860-112, nebo napsat "postup pro blbec"? Diky moc.
marylin
Nováček
Nováček
Registrován: 15. led 2011

Re: MSI P67A-GD67

Příspěvek od marylin »

K základní desce je dodávaný software, je tam něco jako LiveUpdate a funguje to z windows, je o tom psano v dodaném manuálu k softwaru, skus mrknout. MSI tam doporučuje aktualizovat bios pomocí tohoto programu. Otázkou je jak to bude rizikové... Sám tu desku mám a budu řešit zanedlouho stejný problém, teď ještě čekám na i5 2500K :sad: Jinak s flashováním biosu nemám taky zkušenosti a kdyby sem dal někdo obrázkový návod, nebylo by to vůbec špatné... 8)
pckarlos
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 17. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: MSI P67A-GD67

Příspěvek od pckarlos »

Tak ten "LiveUpdate 5" od MSI mam tak trochu vyzkouseny. Je to jen utilitka, ktera zjisti, zda je novejsi verze biosu/drivery/ apod. Zkusil jsem to na bios, ale nasel velky prd (manual scan biosu). A i kdyz by to novejsi verzi naslo, umozni to to jen tu novou verzi ulozit na disk, zadny update biosu to nedela, aspon sem to nikde nenasel. Takze utilitka akorat na "download" novejsi verze, nic vic.
Vubec nechapu, jak MSI mohlo vydat tak naprosto neodladeny bios! Nebo mam proste smulu a deska je proste vadna. Ale jak sem uz psal vyse, jinak mi vsechno slape jak by melo.
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: MSI P67A-GD67

Příspěvek od Shit »

marylin
Nováček
Nováček
Registrován: 15. led 2011

Re: MSI P67A-GD67

Příspěvek od marylin »

Jak je to vůbec u této desky s Dual biosem? v manuálu se o tom moc nepíše... Chápu to dobře tak, že když se mi nepodaří flashnout bios, tak je tam stále jeden "napevno" přidělaný bios a ten připadně pojede vždy? :nervous:

Ty stránky jsou sice dobré, nicméně pro němčináře asi k prdu :sad: navíc je v nich zobrazen starý bios, nikoliv ten novy...
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: MSI P67A-GD67

Příspěvek od dexterav »

asi tak ako si napísal, hlavne sa nesmú rozsvietiť obe
vyzerá to tak že ten 2. bios je čisto pre havarijné situácie
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
pckarlos
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 17. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: MSI P67A-GD67

Příspěvek od pckarlos »

S tim biosem to je takova "cerna dira". Nikde se o tom moc nedoctete, a kdyz uz, je to strasne komplikovane napsany. Treba jak ho fleshnout, tak to je hnus teda. Ten navod k desce je v tomhle na nic!
Ale co me sere nejvic je to, ze vlastne ani NEVIM, jestli jsem koupil VADNY KUS, nebo NE! Vsechno jede, ale bios se proste zasekne. Jsem z toho opravdu jelen :(
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: MSI P67A-GD67

Příspěvek od HEAD »

No me deska nefunguje vubec.Posilam ji na reklamaci a kdyz to tu tak ctu, tak si necham rovnou desku vymenit za neco jinyho..
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-RTX 4080Super 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
zahno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. zář 2006
Bydliště: Brno

Re: MSI P67A-GD67

Příspěvek od zahno »

Mam GD55 a flashoval jsem prostrednictvim BIOSu

Hlavni Menu >> Settings >> MFlash >> Select one file to update BIOS

V USB musi byt flashka pred vstupem do BIOSu, na flashce soubor s poslednim BIOSem

Aplikace si najde soubor, napise verzi aktualniho a noveho biosu a pak naflashuje.
Aktuálně: Plečka. Do budoucna:Menší plečka.
marylin
Nováček
Nováček
Registrován: 15. led 2011

Re: MSI P67A-GD67

Příspěvek od marylin »

Jestli to tak je, tak je to celkem vpoho :-D , což mě uklidňuje. Tkaže shrnu to: na flahku si nahraju rozbalenou poslední verzi BIOSu. Strčím flashku s Biosem do kompu, restartuju, načtu BIOS - Main menu - Settings -MFlash - Select one file to update Bios, a prakticky je hotovo :-D Každopádně moc díky za užitečné informace :thumbsup: :thumbsup: :onfire:

EDIT takže to nemusím formátovat flasku a nastavovat bootování z flashky v Biosu :-D
pckarlos
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 17. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: MSI P67A-GD67

Příspěvek od pckarlos »

Jenze me se porad stava, ze kdyz strcim flash-disk do USB, pak teprve zapnu PC, tak se do biosu vubec nedostanu! A kdyz ten flash-disk strcim do PC az kdyz sem v biosu, bios se totalne zasekne! Tak jak z tohodle ven?! Poradi bootovani ma byt jake?
malone
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. pro 2010

Re: MSI P67A-GD67

Příspěvek od malone »

Já bych to zkusil důkladně vyresetovat jumperem nebo vyndáním baterky na pár hodin. Pokud to bude mrznout dál,je to buď fatální bug biosu (dnes je možné leccos :evil: ) nebo vadný kus...
Odpovědět

Zpět na „ASRock a MSI“