MSI P67A-GD65 (1155, P67)

Základní desky firmy ASRock a firmy MSI.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
Humr98
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. říj 2013
Bydliště: Přerov

MSI P67A-GD65

Příspěvek od Humr98 »

Ahoj, mám tuto základní desku, ale bohužel v nefunkčním stavu. Kupoval jsem ji z aukra za cenu kolem 600Kč, po rozbalení jsem si všiml že 1 pin v patici CPU je trochu nakřivo a já jsem byl tak hloupý, že jsem se ho snažil hned jehlou narovnat. Ovšem po zapojení všeho a následném spuštění se monitor ani neuráčil zapnout. Vyzkoušel jsem 2 různé ram, 2 100% OK grafiky, více zdrojů a stále nic. Ten pin se jen trochu více viklá, ale když desku otočím a zatřepu tak nevypadne. Tak stojí před dilematem, pokud by šel pin znovu nějak připevnit pevně na desku a tak si desku nechám (pokud by jela) nebo v případě nutnosti výměny celé patice bych ji daroval mé škole jako učební pomůcku protože nejnovější deska na které se učíme porty atd.. je tak z roku 2005.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: MSI P67A-GD65

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Počkej počkej.... jakej tam dáváš CPU? A jaké je to revize desky a chipsetu? Tyhle desky neuměj ivy-bridge by default, musej se napřed flashnout. Ty nejstarší bez flashe neuměj ani I3ky a tak, uměj jen launchové Sandy bridge procesory ala 2500K 2600K a pod. Ty s revizí B2 chipsetu navíc MSI vyřadila ze support listu hodně rychle, takžy ty ani bios s podporu pro Ivy bridge nikdy nedostaly.

Co se pinu týče, v patici je spousta nepožitejch pinů, či pinů co vyřaděj jeden kanál paměti, nebo pár PCI-E linek z northbridge, nemusí to nutně bejt killer pin. Spravit pokud už je uvolněnej se to moc nedá, obvykle se letuje celá patice a pokud na to člověk nemá výbavu doma je to drašší než byla cena té tvé desky.
Humr98
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. říj 2013
Bydliště: Přerov

Re: MSI P67A-GD65

Příspěvek od Humr98 »

na originální krabici je B3 a dával jsem do ní i3 2100
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: MSI P67A-GD65

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hmm.... no... to zní blbě... :/ Pokut to byl třeba ňákej napájecí pin a šlusnul se s datovym už u minulého usera, mohlo to desku odkouřit, případně i ten tvůj CPU nyní, snad se toto nestalo. Vyfoť to a žeň ho na aukru protože prodávat poškozené věci jako funkční je zlodějna.
Humr98
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. říj 2013
Bydliště: Přerov

Re: MSI P67A-GD65

Příspěvek od Humr98 »

cpu co tam byl šlape u kamaráda v PC v kludu. desku jsem kupoval v únoru. Neřešil jsem to, protože by vina spadla na mě, že jsem se pin snažil narovnat.
Odpovědět

Zpět na „ASRock a MSI“