Nenačte bios

Základní desky firmy ASRock a firmy MSI.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
fairek
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. kvě 2011
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Nenačte bios

Příspěvek od fairek »

Zdravím, mam problém s načtením biosu (chtěl jsem přeinstalovat pc a udělat raid0. Problém nastává tehdy když pri startu pc mackam Del, ale boot se zasekne a v levem hornim rohu blika příkazový řádek (proste _ ). Pri F11 (boot menu) se zasekne pri hlasce výběru media (nenaskoci ani tabulka z ktere se vybira boot). Zajimave je, ze před mesicem bios fungoval normálně. Zajímavost je, ze pc normálně funguje a nabootuje windows. Nápady resetu biosu vyndanim baterky a nebo jumperem jsem uz zkusil.
Sestava : msi z270 sli plus, i7 7700k, 16GB ram, rx 480 8GB
Staří komponentu je par měsíců
-=Majkl=-
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nenačte bios

Příspěvek od -=Majkl=- »

S odpojenými disky se do tam dostaneš?
fairek
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. kvě 2011
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: Nenačte bios

Příspěvek od fairek »

Též jsem zkoušel a nedostanu se. Navic jsem zacal mit další problem. Kdyz vypnu pc, tak potom nejde spustit. Musím odpojit pc od elektřiny a po asi 5min zase pripojit a pote se rozběhne
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nenačte bios

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Shit MSI deska a jejich biosy, problém bude pravděpodobně v tom že jakmile při postu zaregistruje USB input tak vytuhne, neni to nic vzácného, už jsem to viděl spoustakrát. Zkus mít připojenou jen klávesnici, nic jinýho do USB případně zkusit jinou klávesnici, případně PS2 pokud jí ještě někde vyhrabeš.
fairek
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. kvě 2011
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: Nenačte bios

Příspěvek od fairek »

Zkusil jsem jen klavesnici mit zapojenou a pote jsem našel ještě redukci na ps2 se kterou klavesnice nekomunikovala. Takže bez změny. Zitra to vidim asi na servis.
Odpovědět

Zpět na „ASRock a MSI“