MSI Z97M GAMING

Základní desky firmy ASRock a firmy MSI.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
pechix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. zář 2013

MSI Z97M GAMING

Příspěvek od pechix »

Zdravim vsechny, potreboval bych poradit s touto deskou. Sehnal jsem ji nahodne, ale je v podstate nova a zda se byt funkcni. Jedine co me po instalaci do me sestavy trapi je to, ze po zapnuti pocitace nenaskoci uvodni obrazovka (logo) Msi, a pocitac se po asi po minute teprve zapne. Pokud se pokusim pri zapnuti (nebo pres nastaveni msi fast boot po restartu) dostat do biosu, monitor se mi vubec nezapne, nejde signal z grafiky? Zbytek moji sestavy - i5 4670, 8gb ram, 120gb ssd + 1tb hdd, radeon r9 270X, 650W fortron. Podotykam ze disky jsem jen prehodil, nedelal jsem cistou instalaci systemu. Jeste me napada udelat clear cmos tlacitkem vzadu na desce, mohlo by to pomoct? :|
pechix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. zář 2013

Re: MSI Z97M GAMING

Příspěvek od pechix »

Jenom jeste doplnim, ze po prvotnim zapnuti po kompletaci sestavy, nesel signal z graficke karty vubec, jedina sance byly konektory na desce. Jelikoz nemam monitor s hdmi vstupem, a na zakladni desce jsou pouze hdmi nebo display port, musel jsem pres hdmi propojit s televizi, tedy fungovat pres graficke jadro v procesoru, abych se vubec nekam dostal. Graficka karta v pci-e slotu nefungovala vubec, dokud jsem nenainstaloval nejake ovladace k zakladni desce. Docela me desi udelat clear cmos, format disku a novou instalaci systemu, nerad bych se na necem takovem zasekl. Bios na desce je posledni verze, na ten jsem ani nesahal. Mohlo by to byt spatnym biosem? Ja uz fakt nevim :sad: Nikdy jsem se s nicim takovym nesetkal, proste jsem vzdycky sestavu poskladal, zapnul a grafika v pci-e normalne jela, deska pri detekci dedikovane karty na ni normalne prepla, toto vidim poprve...
pechix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. zář 2013

Re: MSI Z97M GAMING

Příspěvek od pechix »

Tak problem zda se byt vyresen. Risknul jsem to, rano jsem koupil dvi - hdmi kabel a zapojil ho z monitoru do zakladovky. Zapnul, del -> bios, a bylo tam nastavene pro boot integrovane graficke jadro v procesoru. Je fakt vtipny ze se to pri detekci grafiky neprepne samo... Respektive prepne, ale az asi po minute cerne tmy... Takze pokud nekdo nema hdmi nebo displayport monitor, je nahranej, protoze deska bootne defaultne pres integrovanou grafiku, a do biosu se clovek stisknutim del sice dostane, ale nejde obraz, takze nema sanci prenastavit... :twisted: Takze diky vsem za cenne rady, snad to nekomu nekdy pomuze, protoze ja jsem hledal na netu a nenasel. Prosim LOCK.
Odpovědět

Zpět na „ASRock a MSI“