MicroSD chránená proti zápisu

Paměťové karty všech druhů a čtečky interní i externí.
Odpovědět
RiCK
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. kvě 2008
Bydliště: Királyhelmec

MicroSD chránená proti zápisu

Příspěvek od RiCK »

Zdravím, po predaji TyTNa mi tu zostala 512MB. MicroSD, ktorá bohužiaľ nenájde žiadne iné využitie ako v PPC resp. v mobiloch. Je totiž chránená proti zápisu, tj. pomocou PC sa nedá naformátovať, ani mazať súbory. Podobný problém som riešil aj s mojou predchádzajúcou 1GB. MicroSD používaného v E-Ten M700. Žeby MS dajak blokovala pam. karty použité v zariadeniach s WM ? Pam. karta sa nedá použiť ani vo foťáku, čo ma najviac mrzí ...
Pomôžte mi s tým, ak sa vôbec dá, čo predpokladám, že sa dá, keď korektne funguje v mobilných telefonoch ...


Díkes
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: MicroSD chránená proti zápisu

Příspěvek od kotas »

..nemá ta karta na straně takový zámek/páčku, která když se přepne do určité polohy, dá se právě buď zamknout nebo odemknout?..
RiCK
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. kvě 2008
Bydliště: Királyhelmec

Re: MicroSD chránená proti zápisu

Příspěvek od RiCK »

:lol:


.... má ....


:lol:

... a práve som zistil, že fakt niesom hodný "Mírne pokročilý" :lol:

Veľmi ďakujem kotasi, ja že tá páčka je na zamknutie pam. karty v redukcii, aby nevypadla :lol:
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: MicroSD chránená proti zápisu

Příspěvek od kotas »

OK, to jsem rád, RiCK nemáš zač :wink: .
jano101
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: MicroSD chránená proti zápisu

Příspěvek od jano101 »

ked sme pri tejto téme aj ja by som rád niečo poznamenal...

ide o zamknutie karty micro SD


obávam sa že len tak mi asi nikto neporadí nakoľko mi nevedel helpnuť ani môj kolega "skutočný programátor,ktorý pozná programátorsky protokoly a podobne čiže nejde o žiadneho užívateľa"

no o čo ide mám malú SD mikro kartu v telefóne nokia 3110 samozrejme sú to roky...
táto karta tam normálne funguje čiže zápis,mazanie a podobne no problém! aj keď zapojím telefón k PC

ale táto karta je zamknutá pre ten daný telefón menom to znamená že dokáže spolupracovať len s tým telefónom a z ničím iným a aj to tak je!

Ak ju dáte kdekoľvek inde karta vám nejde nedá sa naformátovať a nič s nou robiť!!!

dokonca sa nedá ani odomknúť !!!

a ani cez priame programátorské príkazy samozrejme ktoré sa nedajú robiť cez obyčajnú čítačku kariet.

je mi jasné že sa nebudem kôli 1GB pamate stresovať ale ide mi skôr o postup či sa dá takáto funkčná karta ešte otvoriť ???? :nervous:
Odpovědět

Zpět na „Paměťové karty a čtečky“