Nefunkční microSD karta v mobilu, vše se ztratilo

Paměťové karty všech druhů a čtečky interní i externí.
Odpovědět
doonio
Nováček
Nováček
Registrován: 13. zář 2009

Nefunkční microSD karta v mobilu, vše se ztratilo

Příspěvek od doonio »

Začalo to dnes odpoledne, když mi zavolal kolega a vyzvánění bylo to výchozí, to už jsem věděl že není něco OK, tak jsem zabrouzdal do galerie, tam nic, pisničky taky nikde nic,najedu do správce souborů, karta jakoby tam vůbec nebyla(ale fyzicky tam zasunuta byla). Nevím co se s tím stalo, nikde jsem s tím neházel,nikdy problémy nebyly až teď(jak naschvál před dovolenou) :sad:
Zkoušel sjem to jak v PC přes čtečku, to to zaseká celý chod PC, a stejně se tam nedostanu, v jiném mobilu to nic nenajde, v dalším to píše, že je špatný formát karty.
A v mém mobilu(Nokia N82) mi to háže, že je poškozená karta- nevím od čeho.Neznáte nějaké řešení, jak bych mohl znovuzprovoznit kartu,v nejhorším případě ji zkusím nějak přeformátovat, nebo já nevím co s tím.
Prosím o radu.Děkuji
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Nefunkční microSD karta v mobilu, vše se ztratilo

Příspěvek od Bez_n1ck »

Jiné řešení ani není. Třeba microSDHC karty od nokie dodávané k nokii 5800 jsou tím na fóru úplně proslulé. Máš šanci leda zkoušet kartu vkládat do PC, mně se takhle asi na čtvrtý pokus částečně chytla a pak jsem dal opravit svazek (nabídl windows sám). Jinak formát a o všechny data přijdeš. Leda ještě vyzkoušet nějaké rescue programy jako je Recuva atp.
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
doonio
Nováček
Nováček
Registrován: 13. zář 2009

Re: Nefunkční microSD karta v mobilu, vše se ztratilo

Příspěvek od doonio »

Formáte je jasná věc, jen envím jak na to, v mobilu mě tuto možnost ennabízí, a když to strčím přes čtečku do PC, a chi se jen podívat třeba na vlastnosti toho vyměnitelného média, vše se zaseká, a nefunguje to, neívm teda jak mám udělat formát, když se ani k tomu nedostanu.
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Nefunkční microSD karta v mobilu, vše se ztratilo

Příspěvek od Bez_n1ck »

vlastnosti vidělt nemusíš
tento počítač > pravym tlačítkem nad svazkem > formátovat. Jinak obvykle stačí delší chvíli počkat, ono z toho nakonec obvykle něco vypadne
// N82 má symbian, takže formát karty bych odhadl někde tuto: menu > aplikace > správce souborů > E: (paměťová karta) > volby > otevřít > volby > volby pam. karty > formátovat (hledal jsem to podle 5800, umístění se může trochu lišit)
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Nefunkční microSD karta v mobilu, vše se ztratilo

Příspěvek od zombux »

flash média jsou charakteristická tím, že najednou bez varování umřou a nedají se resuscitovat ani svěcenou vodou, konec. vyhoď to a kup za dvě stovky jinou, kartě která už jednou zazlobila bych už nesvěřil ani fotky z hospody...
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Odpovědět

Zpět na „Paměťové karty a čtečky“