PCTuning
http://pctforum.tyden.cz/

Nefunkční microSD karta v mobilu, vše se ztratilo
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=156&t=160039
Stránka 1 z 1

Autor:  doonio [ čt 12. srpen 2010, 20:00 ]
Předmět:  Nefunkční microSD karta v mobilu, vše se ztratilo

Začalo to dnes odpoledne, když mi zavolal kolega a vyzvánění bylo to výchozí, to už jsem věděl že není něco OK, tak jsem zabrouzdal do galerie, tam nic, pisničky taky nikde nic,najedu do správce souborů, karta jakoby tam vůbec nebyla(ale fyzicky tam zasunuta byla). Nevím co se s tím stalo, nikde jsem s tím neházel,nikdy problémy nebyly až teď(jak naschvál před dovolenou) :sad:
Zkoušel sjem to jak v PC přes čtečku, to to zaseká celý chod PC, a stejně se tam nedostanu, v jiném mobilu to nic nenajde, v dalším to píše, že je špatný formát karty.
A v mém mobilu(Nokia N82) mi to háže, že je poškozená karta- nevím od čeho.Neznáte nějaké řešení, jak bych mohl znovuzprovoznit kartu,v nejhorším případě ji zkusím nějak přeformátovat, nebo já nevím co s tím.
Prosím o radu.Děkuji

Autor:  Bez_n1ck [ čt 12. srpen 2010, 23:49 ]
Předmět:  Re: Nefunkční microSD karta v mobilu, vše se ztratilo

Jiné řešení ani není. Třeba microSDHC karty od nokie dodávané k nokii 5800 jsou tím na fóru úplně proslulé. Máš šanci leda zkoušet kartu vkládat do PC, mně se takhle asi na čtvrtý pokus částečně chytla a pak jsem dal opravit svazek (nabídl windows sám). Jinak formát a o všechny data přijdeš. Leda ještě vyzkoušet nějaké rescue programy jako je Recuva atp.

Autor:  doonio [ pá 13. srpen 2010, 16:23 ]
Předmět:  Re: Nefunkční microSD karta v mobilu, vše se ztratilo

Formáte je jasná věc, jen envím jak na to, v mobilu mě tuto možnost ennabízí, a když to strčím přes čtečku do PC, a chi se jen podívat třeba na vlastnosti toho vyměnitelného média, vše se zaseká, a nefunguje to, neívm teda jak mám udělat formát, když se ani k tomu nedostanu.

Autor:  Bez_n1ck [ pá 13. srpen 2010, 17:16 ]
Předmět:  Re: Nefunkční microSD karta v mobilu, vše se ztratilo

vlastnosti vidělt nemusíš
tento počítač > pravym tlačítkem nad svazkem > formátovat. Jinak obvykle stačí delší chvíli počkat, ono z toho nakonec obvykle něco vypadne
// N82 má symbian, takže formát karty bych odhadl někde tuto: menu > aplikace > správce souborů > E: (paměťová karta) > volby > otevřít > volby > volby pam. karty > formátovat (hledal jsem to podle 5800, umístění se může trochu lišit)

Autor:  zombux [ út 17. srpen 2010, 13:39 ]
Předmět:  Re: Nefunkční microSD karta v mobilu, vše se ztratilo

flash média jsou charakteristická tím, že najednou bez varování umřou a nedají se resuscitovat ani svěcenou vodou, konec. vyhoď to a kup za dvě stovky jinou, kartě která už jednou zazlobila bych už nesvěřil ani fotky z hospody...

Stránka 1 z 1 Čas je uváděn v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/