Upgrade na 8gb ram

Paměťové moduly DDR3 pro stolní PC i pro notebooky.
Odpovědět
dales.luk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2010

Upgrade na 8gb ram

Příspěvek od dales.luk »

Dobrý den,
chtěl bych si upgradovat pc, kde bych si chtěl přidat do dualu další 4gb ram, abych měl dohromady 8gb ram. A tímto bych se chtěl zeptat, jestli se mi zvýší výkon ve hrách a ve vším, nebo to bude výkonově stejné?
jinak paměti mám tyto a chci přidat znova tyto, protože mám 2 sloty volné: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=66958
Děkuji za odpověď.
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade na 8gb ram

Příspěvek od Exp »

Výkon se v pravém slova smyslu nezvýší. Nedostatek operační paměti má za následek to, že se ti hra seká ve chvílích, kdy je potřeba rychle nahrát data - jelikož nejsou dostupná z paměti, je potřeba je načíst pevným diskem, který je samozřejmě mnohonásobně pomalejší.

Klidně si je ale kup, jsou skoro zadarmo a rozhodně si tím neuškodíš (4GB už dnes bývá i málo).
dales.luk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2010

Re: Upgrade na 8gb ram

Příspěvek od dales.luk »

ok díkec :)
Lokomotiva
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2009
Bydliště: Praha 10

Re: Upgrade na 8gb ram

Příspěvek od Lokomotiva »

dales.luk píše:A tímto bych se chtěl zeptat, jestli se mi zvýší výkon ve hrách a ve vším, nebo to bude výkonově stejné?
Pravděpodobně se nezmění nic.
Při rozšíření paměti dost záleží na tom, jaký je výchozí stav.
A 4 GB paměti není tak málo, aby upgrade v hrách něco přinesl.

Pokud má hra objemné textury (Crysis apod.), tak by spíš ocenila víc vlastní paměti karty než víc operační paměti PC.

Jsou i hry, které vznikly úpravou z konzolových, třeba Test Drive Unlimited.
Protože konzole mají relativně málo paměti, je hra naprogramovaná tak, aby uměla žít s málo pamětí.
A tak bez ohledu na množství nainstalované paměti si víc než 1 GB nevezme.
To ale při vysoké rychlosti ve městě nestačí na načítání nových a nových budov a objektů.
Takže hra začne škubat a to v těchhle rychlostech stačí abys skončil.
No a i kdybys měl nainstalování 32 GB paměti, tohle tím nezměníš.

Řešení přinese jedině RAM disk - ale to už je jiné téma.
lazan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2010
Bydliště: Kutná Hora

Re: Upgrade na 8gb ram

Příspěvek od lazan »

Jestli chceš zvýšit výkon v hrách, tak spíše upgraduj grafiku nebo si kup ssd. Přidáním operačních pamětí se ti zrychlí možná tak přepínání mezi hrou a windowsama. Zatím ani není hra, která by potřebovala více než 4 gb ram ;-)
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Upgrade na 8gb ram

Příspěvek od shelby_nr »

Predaj tie Adata a kúp Kingston 2x4GB
- A-Data sú šmejdy
- vide ťa to lacnejšie
- vyhneš sa možný problémom
- neskôr skôr/ľahšie predáš 2x4 ako 4x2
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
dales.luk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2010

Re: Upgrade na 8gb ram

Příspěvek od dales.luk »

O.K. .. a chtěl jsem se ještě zeptat, jakej je rozdíl mezi 4x2 GB a 2x4GB? díky za odpověď.
lazan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2010
Bydliště: Kutná Hora

Re: Upgrade na 8gb ram

Příspěvek od lazan »

:D No 4x2 gb máš 4 dvou gb. moduly, kdežto 2x4 gb. máš pozue dva ale čtyř gb. moduly. Proto se více vyplatí kupovat 2x4 gb. protože zaplníš pouze dva sloty a můžeš později snadněji upgradovat.
Lokomotiva
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2009
Bydliště: Praha 10

Re: Upgrade na 8gb ram

Příspěvek od Lokomotiva »

dales.luk píše:O.K. .. a chtěl jsem se ještě zeptat, jakej je rozdíl mezi 4x2 GB a 2x4GB? díky za odpověď.
Vidím, že tě to nepustilo.
Asi ti není pomoci.

Tak ale buď tak laskav a až tu paměť zdvojnásobíš, napiš sem čestně své zkušenosti.
Jedno jaké budou.
Buď napiš - blázen každý kdo nemá 8GB paměti - mně to změnilo PC v raketu.
Nebo napiš - nestalo se nic - vyhodil jsem zbytečně peníze.

Ať se mohou poučit další.
veteran13
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2010
Bydliště: Vsetín/Brno

Re: Upgrade na 8gb ram

Příspěvek od veteran13 »

Nedavno jsem presel z 2gb na 6 a opravdu jediny podstatny rozdil je ze hru hodim do winu behem sekundy.
Má milá rozmilá neplakej! Život už není jinakej.
Dnes buďme ještě veselí, na naši bílé posteli.
Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví, zejtra si lehnem do rakví.
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Upgrade na 8gb ram

Příspěvek od kotas »

Mám 8GB už druhým rokem a a přecházel jsem ze 3GB. Mohu potvrdit rychlé a opětovné spouštění aplikací, rychlou odezvu systému - převážně s Windows 7 a hry mi běží jedna báseň 8) A výhoda 4x2GB modulů je ten, že se budou dobře taktit, u těch 2x4GB ani moc ne :arrow:
Nárůst tam je a ne malej, hlavně to spouštění Win, aplikací, nebo když převádíš videa apod. Jede to hned.
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Upgrade na 8gb ram

Příspěvek od shelby_nr »

to kotas: to OC u 4x2GB nie je až taká výhoda, kedže OC RAM nemá význam resp. človek bežne rozdiel nespozná (okrem pri práci v WinRAR-u)
...proste 4x2 kit nie
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Upgrade na 8gb ram

Příspěvek od kotas »

shelby_nr píše:to kotas: to OC u 4x2GB nie je až taká výhoda, kedže OC RAM nemá význam resp. človek bežne rozdiel nespozná (okrem pri práci v WinRAR-u)
...proste 4x2 kit nie
Je i není, záleží to na desce, já už větší OC na CPU nedám, právě kvůli děličce RAM a taky P35 neumí přidávat napětí do každého jádra, to uměli až P45...a upgrade už nemá cenu.
Pokud chce člověk taktovat, je lepší mít menší kapacitu v GB u DDR2 modulů a jak už jsme říkal, záleží taky na desce :arrow:
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Upgrade na 8gb ram

Příspěvek od Flegy »

kotas píše: Pokud chce člověk taktovat, je lepší mít menší kapacitu v GB
to take neni az tak pravda. je pravdou ze cim vic pametovych bunek, tim vetsi sance ze pri vyssi frekvenci nejaka selze, ale to se muze stat pri te same frekvenci i s malou kapacitou
kotas
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006

Re: Upgrade na 8gb ram

Příspěvek od kotas »

Flegy píše:
kotas píše: Pokud chce člověk taktovat, je lepší mít menší kapacitu v GB
to take neni az tak pravda. je pravdou ze cim vic pametovych bunek, tim vetsi sance ze pri vyssi frekvenci nejaka selze, ale to se muze stat pri te same frekvenci i s malou kapacitou
mno u DDR2 to docela i platí, co jsem napsal + doplnění co ty, u DDR3 je to už "lepší" a tam jsem úspěšně taktil i 2x4GB moduly a o dost nahoru, co by ani DDR2 4x2GB nezvládly...
pute
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. bře 2008
Bydliště: Prague

Re: Upgrade na 8gb ram

Příspěvek od pute »

Hlavní rozdíl kterej jsem při přechodu ze 4 GB na 16 GB ram pocítil, je výrazně rychlejší přepnutí ze hry do Windows a nazpět (WIN + TAB). Jinak IMHO až na vyjímky to u her moc nepocítíš.
Casio SF-4300R, 32kB
dark.wolf
Nováček
Nováček
Registrován: 21. zář 2008
Bydliště: Liberec 25
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade na 8gb ram

Příspěvek od dark.wolf »

Zdravim, koukam ze se tu resilo 2x4gb vs. 4x2gb ... mam http://interlink.tsbohemia.cz/dimm-ddr3 ... 18089.html a chtel bych mit 8gb, spise do budoucna nebo tak, ale zajimalo by mne jen jestli koupit tedy 2x4gb a mit to v jednom slotu, nebo se vubec nic nebude dit, kdyz dokoupim jeste jedny ty samy 2x2gb a obsadim vsechny sloty, protoze vic jak 8gb v planu nemam ..pripadne videl sem tu neco o ssd disku .. mam doma jeden starsi ssd http://pevne-disky.heureka.cz/patriot-w ... ecifikace/ ..z nej by tedy slo udelat neco jako rozšíření paměti, nebo jsem to blbě pochopil .. díky moc
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Upgrade na 8gb ram

Příspěvek od Flegy »

nej je koupit 4GB moduly, pri dnesni cene je to za babku. jinak co se tyce ssd, lze na nej dat swap, ovsem daleko lepsi je mit vice ram aby k swapu nedochazelo.
dark.wolf
Nováček
Nováček
Registrován: 21. zář 2008
Bydliště: Liberec 25
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade na 8gb ram

Příspěvek od dark.wolf »

jasne, takze ssd zamitam a je lepsi teda mit 2x4gb ... ja se ptal jen proto proc kupovat za cca 1100 celych 8gb kdyz muzu za 600 mit dalsi 4gb a ve vysledku stejne .. tak proto sem se ptal .. jestli si tou vymenou nejak vyroazne pumuzu oproti dokoupeni dalsich 4gb? diky
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Upgrade na 8gb ram

Příspěvek od Flegy »

pomuzes si napr. pri vypnuti swapu o dost :)
Odpovědět

Zpět na „DDR3“