Kompatibilita G.Skill

Paměťové moduly DDR3 pro stolní PC i pro notebooky.
Odpovědět
jeronim77
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2009
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Kompatibilita G.Skill

Příspěvek od jeronim77 »

Ahoj,
plánuji koupit desku
http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... usb3rev_10
a k ní se mi zalíbily paměti
http://www.gskill.com/products.php?index=390

Bohužel v QV listu nejsou paměti uvedené (a snad ani žádné 1,35V, natož 1,25V) http://download.gigabyte.eu/FileList/Me ... n-usb3.pdf

Paměti jsou podle výrobce určené pouze pro čipsety P55, P67 a Z68. Jaké problémy můžou nastat, když tyto paměti zapojím do desky? Rád bych slyšel rozumné a odůvodněné odpovědi, nikoli pouze "nepojede ti počítač" nebo "kup si paměti z QVL" :)

Díky
ToxicTears
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2009
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompatibilita G.Skill

Příspěvek od ToxicTears »

Buď nepojede vůbec a deska ti po zapnutí bude pípat. Ale podle mě ti pojedou v pořádku, takových pamětí na světě je. Jinak možný problémy, bych viděl jedině s automatickým nastavením základní desky na paměti. Pokud je tam dáš a dostaneš se do biosu, vše manuálně nastavíš, minimálně 4 body v časování, frekvenci a napětí, tak vše bude v pořádku. Nemyslím si, že když se ti zapne PC a vše nastavíš jak to má být, že by pak dělaly problémy, i když je to možný.
discord IT & racing: https://discord.gg/JaGehGp
PC1: PC1: R7 5700X|X470 Taichi|32GFlareX@3200CL14|6900XT Red Devil|6xSSD|1xNVME|CustomLoop EKWB feat Alphacool///NAS: Synology 1515+ a DS513 expanze
Ssnake
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2005
Bydliště: chotebuz

Re: Kompatibilita G.Skill

Příspěvek od Ssnake »

ty pameti se mi libi taky. k tomu seznamu - g.skill garantuje ze na tech deskach pojedou na parametrech ktere maji (dual, 1.25V, casovani), ne ze nepojedou uplne (ikdyz i to se muze stat...). az je koupis dej vedet jak jedou, dal bych si je taky do desky ktera neni na seznamu :-)
FD500, ST45SF, Z97i, i7-4980HQ CB20:1718,CB24:254 NH-U9B, 2x8, 1060, 5100MAX
x850xtPE, x1950xtx, hd2900gt, hd3870, hd4890 - - 6800ultra, 7900gtx, 8800gtx, 9800gtx+, gtx285
jeronim77
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2009
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompatibilita G.Skill

Příspěvek od jeronim77 »

Z alphacoolu odepsali:

" Dobrý den,

jakékoliv RipjawsX nebo Sniper paměti s rychlostí 1333, 1600 nebo 1866MHz pojedou ve Vaší základní desce zcela bez problémů. Pokud neplánujete paměti taktovat, tak jsou pro Vás zrovna tyto Sniper ULV zbytečné, tzn buď bych vzal klasické Sniper http://www.alphacool.cz/produkt/G-Skill ... eries.html nebo RipjawsX http://www.alphacool.cz/produkt/G-Skill ... eries.html"

Tím mě tedy velmi potěšily, že vlastně označována kompatibilita pouze s určitými cipsety není nutné brát vážně - jak jsem doufal a předpokládal. Takže pokud se někomu G.Skill líbí, tak směle do nich :)
jeronim77
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2009
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompatibilita G.Skill

Příspěvek od jeronim77 »

Takže paměti jsou doma a fungují :)
Na mojí základní desce Gigabyte H61N-USB3 se defaultně nastavily hodnoty 1333MHz (limit deskou) CL 8-8-8-24 při 1,35V. Jsem si jist, že kdybych měl Z68 a "K" procesor, tak mohu směle taktovat a tyto paměti mi to krásně umožní.
Z mojí strany tedy spokojenost a doporučuji.
gejmer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2008

Re: Kompatibilita G.Skill

Příspěvek od gejmer »

Rady z Alphacool bych bral s rezervou a pokud možno neptal se jich vůbec..
Výrobce desky testuje vždy asi jen několik druhů pamětí a ty pak doporučuje v QV listu.
Takže to holt chce paměti vyzkoušet :)
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Kompatibilita G.Skill

Příspěvek od Flegy »

no nevim, zrovna mawa ma v tomhle dost prehled :roll:
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompatibilita G.Skill

Příspěvek od dexterav »

tie QVL sú zväčša na ozdobu, či už z praktických príčin(výrobcov a modelov je v podstate nekonečné množstvo) alebo aj iných napr tých im to išlo ale už predané kusy prudia
podľa mňa je to len taká informácia tak toto by mohlo ísť
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
jeronim77
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2009
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompatibilita G.Skill

Příspěvek od jeronim77 »

Taky si myslím, že p. Šustr má slušný přehled a ví co prodává. Jak se ukázalo, tak měl pravdu.
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Kompatibilita G.Skill

Příspěvek od Flegy »

me se stalo jen jednou, ze jsem od nej koupil kit pameti, ktery nefungoval v dane desce, ale to byl s939 a bylo to ihned pote, co to vylezlo na trh, v te dobe se to jeste tolik neresilo. pritom tehdejsi AMDcka byly setsakramentsky vybirave... samozrejme ze se to stat muze i dnes, ale mawa toho prodava mraky tak ma feedback jak od kupujicich, tak od firem :wink:
gejmer
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. čer 2008

Re: Kompatibilita G.Skill

Příspěvek od gejmer »

Flegy píše:no nevim, zrovna mawa ma v tomhle dost prehled :roll:
Přehled mít může,ale pravdu ti říct nemusí :wink:
Za ta léta už mi párkrát poradili blbost.Ano stát se to může a žádnej člověk neni neomylnej..
Konkrétně v oblasti pamětí bych jim nevěřil ani čárku,protože tady jsou schopni nalhat absolutně cokoliv.
Co jim neodpustím,že když jsem měl nedávno problémy s rychlostí svého OCZ RevodriveX2 220GB tak se prodejce křižoval ty rychlosti jsou absolutně normální a v pořádku a byl schopnej mi do mailu nalhat takovejch věcí až hanba..
Až z velkým odstupem jsem se dozvěděl,že to SSD používá odpadové nand paměti a je to takový epic fail od OCZ.
Jeronim jistě ví co mám na mysli.
jeronim77
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2009
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kompatibilita G.Skill

Příspěvek od jeronim77 »

Ano, s tím SSD to bylo překvapení i pro mě. Možná bych to upravil, že pokud jde o RevoDrive, tak mu znalosti o konkrétním modelu chyběly, ale s těmito operačními paměťmi měl pravdu.
Aleši (gejmer), jak jsem dopadnul s nákupem paměti přes eBay jsem napsal k nám - skutečně jsem se pobavil.
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Re: Kompatibilita G.Skill

Příspěvek od Flegy »

za to ovsem nemuze prodejce ale vyrobce, neplet si pojmy s dojmy :wink: . v kzdem pripade konec diskuze na toto tema. thread mluvi o necem jinem
Odpovědět

Zpět na „DDR3“