14GB (použitelné 8GB)

Paměťové moduly DDR3 pro stolní PC i pro notebooky.
Enox
Nováček
Nováček
Registrován: 18. zář 2013

14GB (použitelné 8GB)

Příspěvek od Enox »

Zdravím,
četl jsem snad už na 4 fórech ale nic mi zatím nepomohlo. Problém je takový že mám kit 2x4gb HyperX Fury s taktem (1600Mhz) a dále jsem přidal obyčejné 4gb (1333Mhz) a 2gb(1333mhz) tyto dvě nejsou od HyperX ale od Zeppelinu. Vím, že mi asi řeknete že to nepůjde nebude to kompatibilní, ale kdyby tomu tak bylo tak by to systém ani nespustilo natož to detekovalo jako funkční. Dokáže mi někdo poradit a rozchodit tento problém ? Přidávám screen, a info o PC
Asus P7P55D-E, I7-860, GTX 770, windows 7 x64. Byl bych hrozně rád kdyby to šlo nějako rozjet jinak Bios verzi jsem nekontroloval jestli je aktuální, CMOS jsem také neresetoval, MSConfig je vše jak má být, a sloty ramek jsem vyzkoušel snad už milionkrát. Pořadí RAM od procesoru: 1. a 2. slot HyperX Fury (8gb) a 3. a 4. Zeppelin 2gb a poslední 4gb. Předem děkuji ještě jednou za každou pomoc Enox

http://i.imgur.com/tVEMTIz.png
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: 14GB (použitelné 8GB)

Příspěvek od spajdr »

V biosu je polozka Memory Remap feature, tak ji zkus vypnout, pripadne zapnout, jestli je disabled.
Enox
Nováček
Nováček
Registrován: 18. zář 2013

Re: 14GB (použitelné 8GB)

Příspěvek od Enox »

spajdr píše:V biosu je polozka Memory Remap feature, tak ji zkus vypnout, pripadne zapnout, jestli je disabled.
Remap Memory Feature jsem měl zapnutý zkusil jsem ho vypnout a teď mi to píše že mám použitelné pouze 3,62gb
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: 14GB (použitelné 8GB)

Příspěvek od r34ktor »

Přesné označení nových modulů HyperX Fury?

Nespíše jsou single rank, čili potenciálně nekompatibilní. Projevuje se to tak, že buď PC vůbec nepostne, nebo se zpřístupní pouze polovina kapacity (tvůj případ).

Máš na desce poslední dostupný BIOS?
Knowledge is power
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: 14GB (použitelné 8GB)

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Nehalem/lynfield by default nepodporujou 8GB moduly a nepodporujou ani 4GB single ranked moduly. Max byl 2GB single-rank nebo 4GB dual-rank. Neni to limitace HW ale tehdejších pamětí protože jiné neexistovaly versus biosy. Některé desky dostaly s biosama podporu pro 4GB single rank, některé i 8GB moduly, ale neni to obecné. Flashni poslední bios a pak otestuj paměti jednotlivě, jestli je to obecně podporuje, pak se je teprve pokoušej různě kombinovat.
Enox
Nováček
Nováček
Registrován: 18. zář 2013

Re: 14GB (použitelné 8GB)

Příspěvek od Enox »

DOC_ZENITH píše:Nehalem/lynfield by default nepodporujou 8GB moduly a nepodporujou ani 4GB single ranked moduly. Max byl 2GB single-rank nebo 4GB dual-rank. Neni to limitace HW ale tehdejších pamětí protože jiné neexistovaly versus biosy. Některé desky dostaly s biosama podporu pro 4GB single rank, některé i 8GB moduly, ale neni to obecné. Flashni poslední bios a pak otestuj paměti jednotlivě, jestli je to obecně podporuje, pak se je teprve pokoušej různě kombinovat.
Super děkuji za info, ještě bych se chtěl zeptat jestli by jste mi mohl poradit jak sehnat poslední bios update ?
Naposledy upravil(a) Enox dne čtv 15. pro 2016, 16:53, celkem upraveno 1 x.
Enox
Nováček
Nováček
Registrován: 18. zář 2013

Re: 14GB (použitelné 8GB)

Příspěvek od Enox »

r34ktor píše:Přesné označení nových modulů HyperX Fury?

Nespíše jsou single rank, čili potenciálně nekompatibilní. Projevuje se to tak, že buď PC vůbec nepostne, nebo se zpřístupní pouze polovina kapacity (tvůj případ).

Máš na desce poslední dostupný BIOS?
Nevím jestli mohu postovat link, ale jsou to tyhle paměti: https://www.czc.cz/kingston-hyperx-sava ... 26/produkt
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: 14GB (použitelné 8GB)

Příspěvek od r34ktor »

Enox píše:Super děkuji za info, ještě bych se chtěl zeptat jestli by jste mi mohl poradit jak sehnat poslední bios update ?
Na stránce podpory desky: https://www.asus.com/Motherboards/P7P55 ... _Download/
Enox píše:Nevím jestli mohu postovat link, ale jsou to tyhle paměti: https://www.czc.cz/kingston-hyperx-sava ... 26/produkt
Datasheet: http://www.kingston.com/dataSheets/HX316C9SRK2_8.pdf (1Rx8 = single rank)
Knowledge is power
Enox
Nováček
Nováček
Registrován: 18. zář 2013

Re: 14GB (použitelné 8GB)

Příspěvek od Enox »

Tak jsem chtěl updatovat BIOS ale píše mi to tuhle chybu nevím proč když je to správná verze.
http://i.imgur.com/2jYSoG8.jpg
r34ktor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. pro 2006

Re: 14GB (použitelné 8GB)

Příspěvek od r34ktor »

Máš jinou desku, než si uvedl - P7P55D EVO.

https://www.asus.com/Motherboards/P7P55 ... _Download/
Knowledge is power
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: 14GB (použitelné 8GB)

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Stahuješ vůbec ten správnej bios? V prvnim postu jsi řikal P7P55D-E, ale screenshot řiká P7P55D-EVO.

http://www.asus.com/supportonly/P7P55D% ... _Download/
Enox
Nováček
Nováček
Registrován: 18. zář 2013

Re: 14GB (použitelné 8GB)

Příspěvek od Enox »

DOC_ZENITH píše:Stahuješ vůbec ten správnej bios? V prvnim postu jsi řikal P7P55D-E, ale screenshot řiká P7P55D-EVO.

http://www.asus.com/supportonly/P7P55D% ... _Download/
Aha tak to se omlouvám, já myslel že je to E jako zkratka EVO omlouvám se
Jdu to teda zkusit teď a napíšu jak jsem dopadl.
Enox
Nováček
Nováček
Registrován: 18. zář 2013

Re: 14GB (použitelné 8GB)

Příspěvek od Enox »

Tak jsem zde BIOS updatován na nejnovější verzi, Ramky jsem prohodil všemi způsoby dopadlo to tak, že to prostě nejde buď komunikují dvě od zeppelinu jako 14gb (6gb použitelné) a nebo jako HyperX 14gb (8gb použitelné), takže už vážně nevím co s tím.
Ještě mě tak napadá jestli to nemůže být časováním což je ale asi kravina. Jediné co jsem našel bylo latency k Zeppelinu
Evolveo Zeppelin (1333mhz) CL 9 (9-9-9-24), ale k Hyper X jsem našel jen informaci CL 9 nic víc...
certes
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2008

Re: 14GB (použitelné 8GB)

Příspěvek od certes »

Podle mně je nesmysl paměti takhle kombinovat protože přijdeš o výhodu dvoukanálového přenosu.
Zkoušel si kombinaci 1 a 3. Hyper X Fury 4G, 2. Zeppelin 4G a 4. Zeppelin 2G ?
Ryzen 7 5800X@87W - NH-U12A - TUF B550 - 4x8GB 3600CL16 - RX 5600XT@130W - 870 EVO + 860 EVO - TX550M 550W - Xonar DX - EIZO FG2421
Enox
Nováček
Nováček
Registrován: 18. zář 2013

Re: 14GB (použitelné 8GB)

Příspěvek od Enox »

certes píše:Podle mně je nesmysl paměti takhle kombinovat protože přijdeš o výhodu dvoukanálového přenosu.
Zkoušel si kombinaci 1 a 3. Hyper X Fury 4G, 2. Zeppelin 4G a 4. Zeppelin 2G ?
Ano zkousel nefunguje a myslite, ze kdybych prikoupil misto 2gb jestejednu 4gb zeppelin ze by to fungovalo ?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: 14GB (použitelné 8GB)

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Neodpověděl jsi na můj původní dotaz, separé všechny paměti fungujou? Musíme vyloučit jestli je deska s některými z nich nekompatibilní (mohli by být i vadné.).
Enox
Nováček
Nováček
Registrován: 18. zář 2013

Re: 14GB (použitelné 8GB)

Příspěvek od Enox »

DOC_ZENITH píše:Neodpověděl jsi na můj původní dotaz, separé všechny paměti fungujou? Musíme vyloučit jestli je deska s některými z nich nekompatibilní (mohli by být i vadné.).
Omlouvám se, ano všechny paměti fungujou myslím, že jsem to už psal zapojil jsem společně Zeppelin 2 a 4 gb bez HyperX a ty šli jako 6gb, a potom jsem zkusil HyperX společně bez Zeppelinu a ty taky šli.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: 14GB (použitelné 8GB)

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jestliže ti každá paměť separé chodí a na plné kapacitě, tak si spolu nerozumněj, nic jiného nejde dodat, můžeš jen zkoušet různě prohazovat pořadí a páry.
Enox
Nováček
Nováček
Registrován: 18. zář 2013

Re: 14GB (použitelné 8GB)

Příspěvek od Enox »

DOC_ZENITH píše:Jestliže ti každá paměť separé chodí a na plné kapacitě, tak si spolu nerozumněj, nic jiného nejde dodat, můžeš jen zkoušet různě prohazovat pořadí a páry.
Samostatne(separé) jsem jeste nezkousel. vyzkousim az budu doma zkousel jsem je pouze po dvou.nevim jestli to na to ma nejaky vliv. kazdopadne pokud nepujdou tak bych sehnal jeste tu samou kapacitu a frekvenci potom by to nemel byt problem ze ?
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 14GB (použitelné 8GB)

Příspěvek od Zivan »

Ten problem nebude v tom, ze jedna pamet ma jen 2GB a ostatni 4GB. Takze ne, dokoupenim 4GB Zeppelinu asi nezacnou vsechny 4GB moduly zazracne fungovat.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Odpovědět

Zpět na „DDR3“