Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je ne 25. červenec 2021, 23:00

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 304 příspěvků ]  Přejít na stránku předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Zpráva
 Předmět: Re: Windows 10 aktivace
PříspěvekZaslal v: po 7. červen 2021, 21:37 
Začátečník
Začátečník

Nainstaloval jsem na 2 PC s Win 7 Ultimate, ale cistou instalaci Windows 10 Pro N. Behem instalace jsem zadal "nemam licencni klic, zadam pozdeji". Po instalaci jsou aktivovane. Klic se mi ale zda genericky, nasel jsem ho normalne na internetu jako genericky klic. Moc se v tom nevyznam. Jedine bud pockat, jestli mi napise, ze platnost klice vyprsi a je potreba aktivovat. Pak bych musel dat Windows 10 Pro. Nebo je muzu dat rovnou a uvidim. Fakt je, ze verze N mi vyhovuje a moc se mi do obyc Win 10 Pro jit nechce.

EDIT: Myslim ze jsem na 1 z tech PC chvili mel Win 10 Pro, nez jsem dal verzi N. Postup instalace byl ale stejny a take tam bylo uvedeno "aktivovan", ale klic byl take genericky (jiny nez u N). Aktivovat klicem od Windows 7 Ultimate jsem ale nezkousel.

PříspěvekZaslal v: út 8. červen 2021, 10:32 
Začátečník
Začátečník

Ano, kazda uspesna aktivace skonci generickym klicem. Tedy pokud neni zapsan do UEFI jako v pripade notebooku.
Databazi s HW otiskem ma Microsoft a jen se overuje 'narok'.

PříspěvekZaslal v: út 8. červen 2021, 13:11 
Začátečník
Začátečník

Aha, takže jsem teoreticky přenesl aktivaci z Win 7 Ultimate na Win 10 Pro N. No, to by bylo super, snad to vydrží. Ale šly mi nainstalovat i Win 10 Pro a taky byly aktivované. Asi jsem naivní, ale myslel jsem si, že product key půjde nějak zobrazit, když to ve videích na YT všude popisují. Použil jsem utilitu ProduKey od Nirsoftu, ale pod OS a IE vidím v obou případech jen ten generický klíč.

Nestěžuju si, právě naopak. Až budu jednou přeinstalovávat OS načisto, tak mě opětovná automatická aktivace určitě potěší.

Teď budu instalovat Win 10 Pro na další 2 PC, tak vyzkouším použít klíče tady z fóra a po aktivaci přeinstalovat na Win 10 Pro N. Jestli to půjde, bylo by to super. Hlavně se podívám, v jakém stavu je OS hned po instalaci, mělo by tam teda být "neaktivován".

PříspěvekZaslal v: po 5. červenec 2021, 13:33 
Začátečník
Začátečník

Takže jen pro úplnost. Mám klíče tady z fóra. S nimi nejde aktivovat přímo Windows 10 Pro N, ale nechá se to obejít. První se musí nainstallovat W10 Pro, aktivovat pomocí klíče, pak přeinstalovat na W10 Pro N, které už potom zůstanou natrvalo aktivované.

Odpovědět na téma  [ 304 příspěvků ]  Přejít na stránku předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní