Win10 - Obecná diskuze

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
kesi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2007

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od kesi »

Něco jsem již načetl (nejdříve konám, potom čtu :) ) a měl bych dotaz ohledně čisté instalace. Bude při průběhu čisté instalace vadit, když budu mít na instalačním USB zařízení bokem ještě jednu malou složku, se zálohou mých dat? Kapacitně to problém nebude.

Po čisté instalaci Win10 normálně nainstaluju všechny drivery pro Win10, je tak? Už si je počítám nestáhne sám z databáze MS jako při upgradu.

A sry za tyhle přihlouplé dotazy, ale než něco zmršit a jistota je kulomet. :wink:
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od zombux »

dle mých zkušeností si Win10 drtivou většinu driverů stáhnou samy :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od zombux »

zajímavý postřeh: MS od začátku launche W10 spamuje W7 i W8/8.1 slušnou spoustou "upgrade hotfixů", které podle ohlasů na webu mají tlačit lidi do W10. faktem je, že dávno před launchem se mi na W7 nainstalovala aplikace, ve které šlo zarezervovat upgrade na W10 zdarma. so far, so good, provedl jsem rezervaci. pak přišly W10, mně nijak extra nepřesvědčily a zatím jsem upgrade odložil. proběhlo pár iterací "patch tuesdays" a jednoho krásného dne se objevil neodbytný dialog, nabízející okamžitý upgrade. opakoval se během pár dní několikrát, vždycky jsem ho jen zavřel aby neotravoval. když mě to přestalo bavit, rezervaci W10 jsem zrušil. a od té doby ticho po pěšině, i když instaluju všechno co WU nabídne. někdo s podobnou zkušeností?
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Xnovic »

Ahoj
Chtěl bych poprosit o radu.
Před nedávnem jsem zkoušel kamarádovo GPU HD4850 v mém PC. Bohužel karta byla z polanefunkční a stahování ovladačů z Windows update se nezdařilo..
Kartu jsem vyndal a dal zpět svou..
Bohužel od té doby se windows update snaží ovladače pořád stahovat, ale neuspěšně..

Kód: Vybrat vše

 Advanced Micro Devices, Inc. driver update for ATI Radeon HD 4800 Series – chyba 0x800f0102
Nevíte, jak windows update donutit, aby se tento update nesnažil dokola nainstalovat?
Stejně to vždy končí chybou..
Díky

(Windows 10 Home x64)
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od zigo »

Xnovic píše:...jak windows update donutit, aby se tento update nesnažil dokola nainstalovat?
http://www.tenforums.com/tutorials/8280 ... -10-a.html

https://support.microsoft.com/cs-cz/kb/3073930
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od Xnovic »

To Zigo: Díky. O tý apce jsem nevěděl..
Teď už to snad bude v poho.
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
kesi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2007

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od kesi »

Při pokusu o čistou instalaci mě to hodilo z5 s hláškou Systém Win nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk má tabulku oddílu MBR. V systémech EFI lze systém Win instalovat pouze na disky GPT.

Co s tím?

USB jsem spustil z BIOSU, protože jak jsem měl dle návodu zvolit poslední možnost – Spuštění s upřesněným nastavením (USB), tak já tam neměl tlacitko Použít zařízení. :(

Píšu z mobilu a nechápu.

Jo taky to po mě chtělo kód, což je další známka toho, ze je něco špatně.
Naposledy upravil(a) kesi dne pát 12. úno 2016, 15:42, celkem upraveno 1 x.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od zombux »

no však ti to přesně píše v čem je problém, máš disk jako MBR a BIOS přepnutý do UEFI, takže to neuděláš. ten disk je prázdný, nebo na něm jsou data? jestli prázdný, tak odstranit MBR a inicializovat jako GPT. a nebo vypnout UEFI a nainstalovat jen v Legacy režimu.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od zigo »

restartuj PC a během restartu zmáčkni F8 - výběr bootování z USB.

Nejdříve v úvodní obrazovce zmáčkni Shift+F10.

Spustí se ti příkazový řádek, do kterého zadej diskpart.
Po spuštění diskpart zadej list disk
Dále select disk 0 (číslo tvého disku, na který to chceš nainstalovat)
Dále zadej clean :!: pozor smaže se celý disk :!:
Potom convert gpt
exit
exit

po každém příkazu zmáčkni enter

A teď můžeš pokračovat v instalaci
kesi píše: Jo taky to po mě chtělo kód, což je další známka toho, ze je něco špatně.
Jaký kód ? Co tím máš na mysli ? Product Key ? To se dá buď přeskočit anebo můžeš zadat Product Key z Win7 nebo Win8 co si měl předtím.
Naposledy upravil(a) zigo dne pát 12. úno 2016, 21:41, celkem upraveno 4 x.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od zombux »

viz zigo, nebo v BIOSu resp. UEFI přehodit UEFI boot na Legacy režim, je to na Boot stránce http://www.legitreviews.com/asus-z97-pr ... w_140521/4
(ale pokud je disk nový a prázdný, nechal bych to jak to je a jel v UEFI+GPT režimu)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
kesi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2007

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od kesi »

Mám to :) , děkuji za pomoc. Z biosu Product Key přeskočit rozhodně nešel, taky jsem na to čuměl. A ještě jedna drobnost, ale ta bude do SZ.

Tak jo, první psaní z Win10, hurá!! :-D
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od zombux »

SZ nemám rád, lepší to bude sem ;-)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od zigo »

tady máš to co si chtěl vědět...máš to ok neboj
The 4 partitions are:

Paritition 1 - Recovery
Partition 2 - System - The EFI System partition that contains the NTLDR, HAL, Boot.txt, and other files that are needed to boot the system, such as drivers.
Partition 3 - MSR - The Microsoft Reserved (MSR) partition that reserves space on each disk drive for subsequent use by operating system software.
Partition 4 - Primary - Where Windows is to be installed to.

It is imperative that these 4 partitions remain in the exact order as they are
http://www.eightforums.com/tutorials/23 ... s-8-a.html

máš-li nějaké další otázky, tak to napiš sem. Tyhle návody a odpovědi poslouží i ostatním.
myschovip
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. zář 2010

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od myschovip »

smiem sa spytat otazocku? chcem si kupit Win10, ak si ho kupim v OEM verzii a casom budem napr. nuteny kupit druhu zakladnu dosku, bude sa mi dat win nainstalovat? alebo mam radsej kupit FPP verziu?
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od zigo »

myschovip píše:...nuteny kupit druhu zakladnu dosku, bude sa mi dat win nainstalovat?
Asi myslíš aktivaci, ne?

Jednoznačné odpovědi se těžko dopátráme, protože Microsoft na těch podmínkách aktivace neustále něco mění. Ale z praxe se dá říct, že bez problémů znovu aktivaci provedeš po telefonu. Až tak zlí zase nejsou, operátoři ti to znovu aktivují nebo to provedeš sám přes telefonní automat po 16 h.
myschovip
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. zář 2010

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od myschovip »

ano myslel som aktivaciu
ta aktivacia mi pride zbytocne komplikovana, to si radsej priplatim za FPP verziu, cenovy rozdiel nieje az tak velky
hadas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. dub 2012

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od hadas »

ahoj nevite jak se da importovat oblibene položky ? ja jsem tam nasel akorad moznost z internet explorer ale jinou moznost jsem nenasel

*edit

tak uz jsem na to prisel ted zase nevim jak to pripnout abych to mel pod tlačítkem z5 atd
JSC
Nováček
Nováček
Registrován: 15. bře 2015

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od JSC »

Nejde nějak rozšířit počet informací v tom "spodním okraji" okna exploreru?
Počet souborů a počet označených souborů je úplně k ničemu - rád bych se vrátil k tomu původnímu ze starších verzí...
Obrázek
myschovip
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. zář 2010

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od myschovip »

kamoska mi doniesla notebook, aby som jej nahodil Win10, na notebooku ma napisany key na Win7 Home Premium, mozem na notebook nainstalovat rovno Win10 Home a na aktivaciu pouzit key z notebooku?
ak je key na Win7, bude sa nim dat aktivovat Win10?
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Obecná diskuze

Příspěvek od killerek »

Stahni si posledni instalacku pro Win 10 a ta jiz pri instalaci pobere ten Win 7 key.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“