KB5034441 chyba při aktualizaci W10 přetrvává

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Jirka_T
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. úno 2013

KB5034441 chyba při aktualizaci W10 přetrvává

Příspěvek od Jirka_T »

Chyba aktualizace KB5034441 z počátku ledna 2024 přetrvává., i když MS slíbil nápravu. Je známo něco bližšího ohledně nápravy ze strany MS ?
PC1: CPU: Core I3-3225, MB: ASUS P8H77-M, RAM: 16GB DDR3 1600, HD:Samsung SSD 850 EVO 250GB, OS: W10 Pro x64 Cz
NB: HP EliteBook 2540P, CPU: Intel Core I5, 8GB RAM, HD Samsung 850 EVO 250 GB, W10 Pro x64 Cz
PC2: I5-2500K, GIGABYTE GA-B75N, RAM 8GB DDR3 1600, SSD SAMSUNG EVO 120GB, W10 - Insider aktuální
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: KB5034441 chyba při aktualizaci W10 přetrvává

Příspěvek od Mr.Nigga »

Nevím jak to MS chce řešit hromadně, protože náprava je možná jen odstraněním WinRE oddílu (diskpart ho neumí rozšířit) a jeho následným vytvořením na větším oddílu. Pro normálního uživatele docela chuťovka, viz zde návod od MS
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: KB5034441 chyba při aktualizaci W10 přetrvává

Příspěvek od Krteq »

Dělal jsem to u rodičů na letitém Lenovo notebooku a šlo to bez problémů... vše přes diskpart (zmenšení OS oddílu jsem radši udělal přes disk manager) a pokud se držíš návodu, tak není problém. Jen bacha na IDčka
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: KB5034441 chyba při aktualizaci W10 přetrvává

Příspěvek od zsdx »

Hromadne to lze vyresit jen zarazenim zpatecky a ten winre.wim proste neaktualizovat.
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: KB5034441 chyba při aktualizaci W10 přetrvává

Příspěvek od Mr.Nigga »

Jako normální uživatel jsou pro mě spíš ti rodiče, kteří to bez pomoci prostě neudělají.

Já měl problém s tím, že mi WinRE.wim v systému chyběl (dělal jsem to zatím na 4 strojích) a musel jsem ho dostávat z instalačky. O tom v tom MS návodu není ani slovo.

Je zajímavý, že tu mám dva stroje s Win10, oba mají 500MB oddíl pro WinRE a na jednom aktualizace prošla a na druhém je. Jediný rozdíl, že na jednom je GPT a na druhém MBR (na tom jsem to musel dělat ručně)
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: KB5034441 chyba při aktualizaci W10 přetrvává

Příspěvek od Krteq »

Ten .wim si tam Win udělají sami přes "reagentc /enable" command. Ten command si namapuje stávající image z "\Windows\System32\Recovery"

Ten příkaz v návodu zmíněný je

Jinak, GPT má vyšší režii u menších oddílů, proto se to tam nevejde a na MBR ano

//@Mr.Nigga: Pokud v systému ten .wim image není, tak je ten OS "nabořený". Musí tam být
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: KB5034441 chyba při aktualizaci W10 přetrvává

Příspěvek od zombux »

Krteq píše: úte 30. led 2024, 12:04 //@Mr.Nigga: Pokud v systému ten .wim image není, tak je ten OS "nabořený". Musí tam být
pak přes DISM restorehealth a použít WIM co se vyrobí mimo
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: KB5034441 chyba při aktualizaci W10 přetrvává

Příspěvek od Mr.Nigga »

Krteq: ten příkaz tam je, ale když v System32\Recovery chybí, tak to vyhodí akorát chybu. Nabořený systém na 4 počítačích, co normálně fungují? Možné to je. A na GPT se to vlezlo, na MBR byl problém

Zombux: jestli na to znovu narazím, tak to vyzkouším.
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Jirka_T
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. úno 2013

Re: KB5034441 chyba při aktualizaci W10 přetrvává

Příspěvek od Jirka_T »

Vrtat se ve W10 a manipulovat s prostorem HD je začátek cesty do pekel (možnost omylu atd...).
Pokud to ale chápu dobře z druhého příspěvku vlákna, tak to nepůjde opravit upgradem ze strany MS ?
PC1: CPU: Core I3-3225, MB: ASUS P8H77-M, RAM: 16GB DDR3 1600, HD:Samsung SSD 850 EVO 250GB, OS: W10 Pro x64 Cz
NB: HP EliteBook 2540P, CPU: Intel Core I5, 8GB RAM, HD Samsung 850 EVO 250 GB, W10 Pro x64 Cz
PC2: I5-2500K, GIGABYTE GA-B75N, RAM 8GB DDR3 1600, SSD SAMSUNG EVO 120GB, W10 - Insider aktuální
ifkopifko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2009

Re: KB5034441 chyba při aktualizaci W10 přetrvává

Příspěvek od ifkopifko »

Môj postup tiež nie je pre bežného užívateľa. Nabootovať z iného ako systémového disku a cez free aplikáciu AOMEI Partition Assistant jednoduchým klikaním upraviť veľkosti partícií podľa potreby. Hotovo. Zatiaľ ma táto aplikácia nikdy nesklamala pri podobných operáciách.
CPU: R7 7700 COOLER: Endorfy Fera 5 MB: ASUS B650M-E RAM: 2x16GB DDR5
VGA:
Asus GTX 1060 3GB OC HDD: Samsung 980 Pro 1TB + Crucial MX500 1TB + WD Red 4TB
PSU: Seasonic Focus GM550 CASE: Thermaltake Swing Silver w/o window -trošku modifikovaná (skôr znásilnená) DISPLAY: Asus MX239H
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: KB5034441 chyba při aktualizaci W10 přetrvává

Příspěvek od Krteq »

Ono stejně to jde udělat přes jakékoliv "Live CD" s Linux distribucí... ale proč to dělat když Windows mají všechny potřebné nástroje v sobě a jde to udělat tzv. online za běhu OS
Chafer99
Nováček
Nováček
Registrován: 24. lis 2023

Re: KB5034441 chyba při aktualizaci W10 přetrvává

Příspěvek od Chafer99 »

Mr.Nigga píše: úte 30. led 2024, 11:30 Jako normální uživatel jsou pro mě spíš ti rodiče, kteří to bez pomoci prostě neudělají.
Většina normálních uživatelů ani neví, že ve Win existuje něco jako Příkazový řádek... Mrkvosoft opět válí, těžce. :sad:
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Re: KB5034441 chyba při aktualizaci W10 přetrvává

Příspěvek od Mr.Nigga »

Krteq píše: úte 30. led 2024, 12:04 //@Mr.Nigga: Pokud v systému ten .wim image není, tak je ten OS "nabořený". Musí tam být
Schválně jsem prohlédl další počítače (celkem asi 10), všechny Win 10 Pro, všechny z Volume Licensing (dřív se to jmenovalo VLSC) a ani jeden z nich neměl winre.wim ve složce Recovery. Když ho tam nakopíruju ručně a spustím příkaz reagentc /enable, tak se WinRE partišna obnoví a ten soubor (winre.wim ve složce Recovery) smaže :lol: Takže nabořeným systémem to fakt není. Je možný, že normální retail edice to mají jinak, nemám si to jak ověřit, doma mám Win11

Jirka_T: pořád to může vyřešit tím, že nějak sníží nároky na místo na tom WinRE oddílu a prostě se to tam vleze i ve starších instalacích, případně aktualizaci stáhne a nechá to na pokoji. Nedokážu si představit, že by samotný update dokázal pracovat s oddíly vzhledem k tomu, že na každé instalaci to může být jiné. Průměrný návštěvník pctuning fóra by to zvládnout měl :)
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KB5034441 chyba při aktualizaci W10 přetrvává

Příspěvek od Zivan »

Koukam, ze ja mam ten oddil 500MB, na nem je nejvetsim souborem Winre.wim s velikosti 408MB a instalace pry potrebuje 250MB mista.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
luksaboss
Nováček
Nováček
Registrován: 02. úno 2024

Re: KB5034441 chyba při aktualizaci W10 přetrvává

Příspěvek od luksaboss »

Jirka_T píše: stř 31. led 2024, 07:40 Vrtat se ve W10 a manipulovat s prostorem HD je začátek cesty do pekel (možnost omylu atd...).
Pokud to ale chápu dobře z druhého příspěvku vlákna, tak to nepůjde opravit upgradem ze strany MS ?
Zdarec borci, pročetl jsem pár stránek a řešení je uplně easy. Doporučuju před "vrtáním se" ve Win10 udělat zálohu (image disku) například pomocí Macrium. Naprosto parádní nástroj. Když se něco pokazí tak stačí obnovit zálohu a jsme zase tam kde jsme začali a můžeme zkoušet znova.
Pomocí příkazu reagentc /info jsem si našel o který disk a partition se jedná (příkazový řádek spustit jako správce !!! ). Poté jsem nakopnul Minitool partition manager a nastal shrink systémovýho disku v mým případě o 428 GB (každý si spočítá svoje) aby mi pak vzniklo celkové místo pro WinRE oddíl 1GB, oddíl jsem zvětšil a nechal jsem MiniTool resetovat PC a provést to mimo OS a po opětovným naběhnutí systému byl oddíl 1GB pro WinRE vytvořen a aktualizace proběhla jak po másle.
Není se čeho bát :-) Mějte se :)
alienGT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2007
Bydliště: Opava

Re: KB5034441 chyba při aktualizaci W10 přetrvává

Příspěvek od alienGT »

Potvrzuju.
Zmenseny oddil "Data Partition" a zvetseny oddil "Recovery Partition" pomoci Minitoolu a frci no problemo.
7800X3D|Silent Loop 2|ASUS Strix B650E-E|2x32GB 6000CL30|RTX 4090 Gaming OC|FD Meshify 2 XL|RM850i|42" LG C2 120Hz OLED
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: KB5034441 chyba při aktualizaci W10 přetrvává

Příspěvek od Jey »

Můžu se zeptat co to je za aktualizaci? Na žádném PC s Win 10 zatím nepřišla, ale mě chodí všechny aktualizace obecně o něco později. Doufám, že si nebudu muset zahrávat s tím 100MB skrytým oddílem, a hustlit s velikostí jednotlivých partition, protože tím jsem si jednou sundal kompletně OS, tak že byla nutná přeinstalace.
Chafer99
Nováček
Nováček
Registrován: 24. lis 2023

Re: KB5034441 chyba při aktualizaci W10 přetrvává

Příspěvek od Chafer99 »

Jey píše: sob 3. úno 2024, 17:00 Můžu se zeptat co to je za aktualizaci? Na žádném PC s Win 10 zatím nepřišla, ale mě chodí všechny aktualizace obecně o něco později. Doufám, že si nebudu muset zahrávat s tím 100MB skrytým oddílem, a hustlit s velikostí jednotlivých partition, protože tím jsem si jednou sundal kompletně OS, tak že byla nutná přeinstalace.
Konkrétně u této aktualizace (KB5034441) zkus nejprve kliknout na "Vyhledat aktualizace" (i když jsou aktualizace zapnuté) a pak by se měly zobrazit. Pokud se nenainstalují, je samozřejmě no tobě, pokud chceš na vlastní riziko měnit velikosti oddílů, riskovat ztrátu dat, apod... Tohle je jednoznačně problém aktualizací MS, bohužel.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: KB5034441 chyba při aktualizaci W10 přetrvává

Příspěvek od Jey »

Aha, tak podle všeho už je nainstalovaná. Mám se něčeho bát, jako třeba restartovat nebo vypnout PC? Ne, vážně se nechystám hustlit se systémovými oddíly, i když znám ty utility a fungují, ale hrát si s tou primární skrytou session a systémovou je cesta do pekel. Samozřejmě, že jsem si říkal během instalací Windows, zda těch 100MB bude opravdu pořád stačit...
Chafer99
Nováček
Nováček
Registrován: 24. lis 2023

Re: KB5034441 chyba při aktualizaci W10 přetrvává

Příspěvek od Chafer99 »

Pokud je už nainstalovaná, pro jistotu bych si vytvořil bod obnovení a normálně restartoval (nevypínat počítač) a mělo by to fungovat.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“