Predstavovani Windows 10

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

maku
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. úno 2005
Bydliště: Okoli ČR

Re: Predstavovani Windows 10

Příspěvek od maku »

Tak jsem to zkusil a po instalaci grafiky se notebook uz neprobudil tak zase nahozeny z Recovery a pockam na final. :D
Notebook: ASUS X555LN-XX415N / 15.6" / i5 - 4210U - 1.70 GHz max az 2.70GHz / 8GB - DDR3 / HDD - 1TB / NVIDIA GeForce GT840 - 2GB / Microsoft 64bit
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: Predstavovani Windows 10

Příspěvek od zigo »

zombux píše:používáš Win10 s MS Accountem, nebo bez něj? jinak nejspíš to bude feature nebo bug TP, neřešil bych to.
Bez MS Account...nejspíš bug
Zaznamenal jsem tam více takových drobných bugů, například při výměně pozadí plochy po každém restartu se objeví hláška, že je k dispozici jiný program k zobrazení toho typu souboru nebo v ovládacím panelu chybí položka Windows update
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Predstavovani Windows 10

Příspěvek od zombux »

u mě je buglý celý dialog pro nastavení obrázku na ploše, když tam chci cokoliv udělat (hlavně vybrat checkboxem nějaký obrázek), tak se zasekne.

windows update chybějící v ovládacím panelu není bug, tahle funkcionalita v tomto i budoucích buildech už není (resp. já měl dřív zástupce na ploše a při jeho spuštění v novém buildu to už jen napíše že funkce je deprecated) - veškeré updaty už asi pojedou jen přes metroidní ovládací panel.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Predstavovani Windows 10

Příspěvek od Holda »

Tak jsem zkusil upgrade přes Windows Update na DELL Latitude 11 Pro a vše proběhlo dobře. Bohužel po dokončení nešlo IE, nešel Chrome v Win 8 režimu a plno dalších drobností.
Windows samy nabízí zase downgrade - nedělejte to, rozesere to tak GPT, že není možné už ani recovery z oddílu, ani z USB instalace.
Mám jich víc, takže klon disku to v tomhle případě jistí (když ne, tak NBD onsite), ale být to osobní HW, tak jsem nas...rozladěn.
.
CZDaywalker
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 14. pro 2007
Bydliště: Far, far, away

Re: Predstavovani Windows 10

Příspěvek od CZDaywalker »

Mam nainstalovano, vše zatím funguje jak má.
Ovladače v pohodě, programy zustaly, nastaveni jede jak ma.
hadas
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. dub 2012

Re: Predstavovani Windows 10

Příspěvek od hadas »

caute mam dalsi otazku ale asi je nani zese jeste brzo ale zkusim


Jak to bube s MS acc ted se prihlasuju na w8.1 na stejne acc z destkopu tak i Notebooku na desktop je koupena licence na w8 a notebook byl koupeny s win8 budu moct ot delat na w10 stejne nebo budu muset mit 2 acc?

2acc by mi pripadalo jako blbost protoze bych musel mit napr treti acc na mobil
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Predstavovani Windows 10

Příspěvek od zombux »

1 acc je samozřejmě na všechno, nijak nesouvisí s licencemi.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Predstavovani Windows 10

Příspěvek od zombux »

zkusil jsem na fyzickém stroji upgrade Windows 8.1 přes Windows Update, žádný problém, nastavení všude zachované, funguje to jak má.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: Predstavovani Windows 10

Příspěvek od zigo »

Ja bych si to tam nechal taky kdyby šlo odinstalovat všechny ti blbosti , vypnout skydrive a notifikace...všichni ti blbiny na starém notebooku sony vaio vgn-fw51 akorát to zpomaluje chod systemu
Další věc co jsem si všimnul že nebere ohled že se na to pracuje a nainstaluje si update... brouzdam po netu a začala blikat obrazovka...win si nainstaloval nejnovější driver grafické karty
Stricekfido
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2006
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele:

Re: Predstavovani Windows 10

Příspěvek od Stricekfido »

Jak vyvolal moznost toho updatubz 8.1? Zatím to nikde nevidím :( v insider programu jsem
Jirka_T
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. úno 2013

Re: Predstavovani Windows 10

Příspěvek od Jirka_T »

Spustil jsi malý *.exe program, který "zařídí" , že se aktualizace objeví ve Windows Update ? Jméno nevím, je třeba vygooglit...
PC1: CPU: Core I3-3225, MB: ASUS P8H77-M, RAM: 16GB DDR3 1600, HD:Samsung SSD 850 EVO 250GB, OS: W10 Pro x64 Cz
NB: HP EliteBook 2540P, CPU: Intel Core I5, 8GB RAM, HD Samsung 850 EVO 250 GB, W10 Pro x64 Cz
PC2: I5-2500K, GIGABYTE GA-B75N, RAM 8GB DDR3 1600, SSD SAMSUNG EVO 120GB, W10 - Insider aktuální
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Predstavovani Windows 10

Příspěvek od zombux »

na Win8.1 asi nejlépe takto http://windows.microsoft.com/en-us/wind ... w-download
v insider programu nejsem a ms account na testovacích win10 taky nepoužívám, ale funguje mi to. jen ten upgrade trval dost dlouho, asi by bylo rychlejší udělat usb boot flashku a clean install.
vypnout notifikace :lol: :lol: :lol: tak určitě, mně na ultrastarém thinkpadu R60 nezpomalujou vůbec nic.
a znovu, nechápu bičink na to, jak se to chová - je to TECHNICAL PREVIEW a spousta věcí je schválně automatizovaných.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: Predstavovani Windows 10

Příspěvek od zigo »

zombux píše: je to TECHNICAL PREVIEW ...
Nepovídej opravdu...
zombux píše: a znovu, nechápu bičink na to, jak se to chová
Já myslel, že o tom to je tohle vlákno, podělit se s ostatními o zkušenosti s novým os se vším všudy

zombux píše: vypnout notifikace :lol: :lol: :lol: tak určitě..
Tuhle reakci nechápu. Každý máme jiné priority a jiné požadavky. V mém případě nevím, k čemu by byly všechny ty nepodstatné funkce běžící na pozadí (na starém NB), které používá 5-leté dítě na pohádky, youtube a malování.Proč neudělali některé ty funkce volitelné.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Predstavovani Windows 10

Příspěvek od zombux »

na pohádky, youtube a malování může používat tablet s androidem za litr. notifikace a propojený ekosystém jsou hlavní přínos Win10.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
zigo
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. bře 2013
Bydliště: OSTRAVA

Re: Predstavovani Windows 10

Příspěvek od zigo »

Ale tu reakci stále nechápu.
Jen tak pro info když už mi radíš, tablet ...je po něm :-D
notifikace a propojený ekosystém jsou hlavní přínos Win10.
Jak pro koho, každý máme jiné priority a jiné požadavky
Mohli udělat některé ty funkce volitelné, mnoha lidi by tohle uvítalo
Hlavní přínos bude pro MS když budeme závislý na jeho učti ,úložný prostor a všichni ty blbiny který MS nám tak vnucuje a snaží se nás s tím svázat
Jirka_T
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. úno 2013

Re: Predstavovani Windows 10

Příspěvek od Jirka_T »

zombux: Zajímavé...
zombux píše:.....v insider programu nejsem a ms account na testovacích win10 taky nepoužívám...
zombux píše:....notifikace a propojený ekosystém jsou hlavní přínos Win10.
Jak to tedy testuješ ? W10 (ale i W8) bez MS účtu jsou poloviční Windows...
PC1: CPU: Core I3-3225, MB: ASUS P8H77-M, RAM: 16GB DDR3 1600, HD:Samsung SSD 850 EVO 250GB, OS: W10 Pro x64 Cz
NB: HP EliteBook 2540P, CPU: Intel Core I5, 8GB RAM, HD Samsung 850 EVO 250 GB, W10 Pro x64 Cz
PC2: I5-2500K, GIGABYTE GA-B75N, RAM 8GB DDR3 1600, SSD SAMSUNG EVO 120GB, W10 - Insider aktuální
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Predstavovani Windows 10

Příspěvek od zombux »

testuju bez ms accountu, proč by ne :) nemám možnost reportovat bugy ani zkoušet propojení s cloudem a dalšími zařízeními, ale momentálně mě nejvíc zajímá GUI a lokální featury. ms účet mám propojený zatím jen jinde :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Predstavovani Windows 10

Příspěvek od Hladis »

Obrázek
JirkaH
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Re: Predstavovani Windows 10

Příspěvek od JirkaH »

V rámci win update se mi již na buildu 10049 nainstaloval nový ovladač pro GK R9-290, je samo WHQL a WDDM2.0. A průšvih byl na světě ... CCC se vůbec nespustí, karta jede jen a pouze na základních taktech 300/150MHz. Byla jen otázka času, kdy dojde k vytuhnutí kompu, což se včera také opakovaně stalo. Testuji bez účtu, přesto si systém posbíral data a tato odeslal MS. Driver jsem odinstaloval a nahradil betou 15.4, která je "jen" WDDM 1.3. Tohle funguje OK.
Dnes ráno win update našel nový build 10061, staženo, nainstalováno a samo opět nový AMD WDDM 2.0 ovladač nainstalován. Takže jsem ho v C:\AMD ručně smazal, v ovládacích panelech dal odinstalovat a restartoval PC. Po restartu byl tento ovladač opět nainstalován a byl znouvu i ve složce, kde jsem ho předtím ručně smazal. Dal jsem vyčistit disk včetně instalačních a systémových souborů, složku AMD jsem opět ručně smazal a drivery beta 15.4 jsem nainstaloval přes vadný ovladač. Zatím se zdá, že GK funguje jak má, CCC spuštěno, karta mění takty úměrně k činnosti.
Snad to časem opraví.
Ještě doplním:
http://blogs.windows.com/bloggingwindow ... available/
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Predstavovani Windows 10

Příspěvek od zombux »

po updatu na 10061 je opět rozbitá app Lidé atd., tentokrát ale pro obnovení funkčnosti nepomáhá ani postup, který šel ve starších buildech. je to slušně rozbité, doufám že to neplánujou opravdu vydat za 3 měsíce, jak teĎ někde "uniklo" :|
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Zamčeno

Zpět na „Windows 10“