Windows 10 aktivace

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od Shit »

theedge píše:...provedu aktualizaci a product key od W10 se uloží někam do Biosu desky ( P8P67 UEFI Bios )?...
Do BIOSu (firmwaru) základní desky se nic neukládá (ono to ani není tak jednoduché něco "navíc" do BIOSu "přelepit", ale to už by bylo na jiné téma).
Opětovná aktivace upgradovaných W10 funguje s velkou pravděpodobností na principu porovnání HW konfigurace konkrétní sestavy se sestavou, na které byl proveden upgrade a ta HW konfigurace je uložena na aktivačních serverech MS. Žádný klíč se nezadává ani při opětovné (auto)aktivaci.
Jedinou otázkou je to, jak přesná musí být ta shoda... Rozhodně to bude shoda základní desky (HW konfigurace + s/n desky a MAC adresy), možná i něco navíc...
chrochtadlo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2011

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od chrochtadlo »

Shit píše:
theedge píše:...provedu aktualizaci a product key od W10 se uloží někam do Biosu desky ( P8P67 UEFI Bios )?...
Do BIOSu (firmwaru) základní desky se nic neukládá (ono to ani není tak jednoduché něco "navíc" do BIOSu "přelepit", ale to už by bylo na jiné téma).
Jo, bylo by to na jine tema, ale skutecne se tam neco uklada, viz.
http://www.cnet.com/news/windows-8-move ... duct-keys/.

edit: to je jen pro OEM viz. komentar podemnou, takze beru zpet :)
Naposledy upravil(a) chrochtadlo dne sob 5. zář 2015, 16:57, celkem upraveno 1 x.
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od CageJ »

no pozor tieto genericke kluce a certifikaty si do uefi-biosov ulozit viete... W8 kluce su ale ulozene tovarensky od vyrobcu... tam sa W10 isto neuklada..
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
chrochtadlo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2011

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od chrochtadlo »

CageJ píše:no pozor tieto genericke kluce a certifikaty si do uefi-biosov ulozit viete... W8 kluce su ale ulozene tovarensky od vyrobcu... tam sa W10 isto neuklada..
Toz ten link sem dal vicemene nahodnej :).
Ono pri free upgrade to ani zadnej novej unikatni klic negeneruje, proste to pouzije ten z windows 7/8 a spoji se s HW kombinaci daneho PC pro pripadnou pozdejsi reaktivaci po reinstallu.
Jestli se neco z toho uklada do biosu nevim, ale i kdyby ne, tak je to vlastne fuk a aspon sem se treba dozvedel neco noveho :).
A vzhledem k tomu, ze sem na netu zadne presne info zatim nenasel, tak nejspis budete mit oba pravdu :).
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od Shit »

chrochtadlo píše:Jestli se neco z toho uklada do biosu nevim, ale i kdyby ne, tak je to vlastne fuk a aspon sem se treba dozvedel neco noveho :).
A vzhledem k tomu, ze sem na netu zadne presne info zatim nenasel...
Zhruba takto:
Win 7 OEM SLP (nebo Win Vista OEM SLP) aktivace se skládala ze 3 "předpokladů" a jeden z nich výrobce uložil do BIOSu (SLIC). Jenže jak to dopadlo.... SLIC Table šla naimportovat do "standardního BIOSu" a víc řešit nemá cenu, pravidla fóra jsou asi stále stejná.
Win 8 OEM (defakto SLP) už měly veškeré informace o budoucí aktivaci uložené v BIOSu, jen je bylo nutno zaktivovat online oproti MS serverům => nešlo to zneužít tak, jako u Win 7 a navíc byla informace o budoucí aktivaci v BIOSu v kombinaci s HW klíčem "pojištěna" digitálním podpisem přítomným ve firmwaru.
Přidáním čehokoliv do BIOSu by "zničilo" digipodpis u W8 BIOSů, notabene každé přidání "něčeho" do BIOSu je riskantní operací, která navíc nemá univerzální postup a to si MS nevezme na triko.
Takže opravdu info o aktivaci Win 10 se neukládá do BIOSu. :)

P.S.: SLP = předinstalované wokenice od výrobce
chrochtadlo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2011

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od chrochtadlo »

diky za info
theedge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2004

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od theedge »

Za jak dlouho po rezervaci W10 v té ikoně dole na liště se víám W10 stáhnul a byl připraven k instalaci ? Na svým starým PC s W7 jsem to rezervoval až teď a myslel jsem si že se to hned sosne, ale zatím mi to jen píše "Váš upgrade je na cestě" a že mi dají vědět až bude instalace připravená...
Jsem si bláhově myslel že to dneska reinstalluju.
AMD Ryzen 7 5800X3D || Scythe Ninja 4 || ASUS Rog Strix B550-F Gaming || 32GB DDR4 Crucial Ballistix 3200@3600 CL16|| EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra || SSD M.2 NVMe Samsung 980 PRO 2TB + Samsung 970 EVO 500GB || 3x HDD WD Red 3 TB || Creative X-Fi Titanium HD + Shure SRH840 || FRACTAL Define R4 + Corsair HX850 850W|| Razer DeathAdder 3500 || 27" Gigabyte Aorus FI27Q-P (1440p + 165 Hz)
chrochtadlo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2011

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od chrochtadlo »

theedge píše:Za jak dlouho po rezervaci W10 v té ikoně dole na liště se víám W10 stáhnul a byl připraven k instalaci ? Na svým starým PC s W7 jsem to rezervoval až teď a myslel jsem si že se to hned sosne, ale zatím mi to jen píše "Váš upgrade je na cestě" a že mi dají vědět až bude instalace připravená...
Jsem si bláhově myslel že to dneska reinstalluju.
Ja osobne sem nevydrzel pred mesicem cekat ani den a udelal jsem upgrade pres Media creation tool:
https://www.microsoft.com/cs-cz/softwar ... /windows10.
Po spusteni zadat "upgrade" a uz to jede. Pro jistotu zazalohovat veci ze systemoveho disku...
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od zombux »

Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od morke »

Možná to tu už bylo:
Hardware ID is somewhat flexible, so changing the hard drive or the video card won't require re-activation.
The installation ID that you are referring to is made of 2 parts: the product ID (which comes from the windows installation key) and the hardware ID. So really, the only "variable" part here is the hardware ID.
Read more details here:
http://www.gohacking.com/how-windows-pr ... ion-works/
Hardware ID – This value is derived based on the hardware configuration of your computer.

The WPA system checks the following 10 categories of the computer hardware to derive the Hardware ID:

Display Adapter
SCSI Adapter
IDE Adapter (effectively the motherboard)
Network Adapter (NIC) and its MAC Address
RAM Amount Range (i.e., 0-64mb, 64-128mb, etc.)
Processor Type
Processor Serial Number
Hard Drive Device
Hard Drive Volume Serial Number (VSN)
CD-ROM / CD-RW / DVD-ROM
What if I upgrade or make changes to my hardware?

In the above mentioned 10 categories of hardware, at least 7 should be the same. Thus you are allowed to make changes to not more than 3 categories of hardware. If you make too many changes then your activation will fail. In this case, it is necessary to contact the customer service representative via phone and explain about your problem. If he is convinced he may re-issue a new product key for your computer using which you can re-activate your Windows.
https://answers.microsoft.com/en-us/win ... e=2&auth=1
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
Me2d
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 21. úno 2004
Bydliště: Brno

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od Me2d »

Tak se mi tez podarilo odrovnat W10. (na vinne byla vadna ram) Po martyriu stahovani ruznych verzi W10 a W7, vytvareni instalacnich usb klicu a dokonce dvd, procitani for se mi konecne podarilo nainstalovat cisty desitky na komplet zformatovanej sdd.

A ted dotaz: jak poznam, ze wokna jsou legalni a aktivovany a proste v poradku?

Proc dotaz? Na ruznych forech psali, ze pokud probehl update z W7 na W10 v poradku, tak se "otisk HW" ulozi na servery MS a klidne lze (bez zmeny HW ofc) nainstalovat ciste W10 (pri instalaci preskocit zadavani SN), ktere si u MS zjisti, ze na tomto HW uz byly a mely by byt v pohode. Jenze ja jsem kvuli ruznym problemum volal na CZ linku MS a tam mi baba rekla, ze pokud jsem hdd zformatoval, tak jsem znicil id tech upgradnutych W10 svazanych s timto HW a musim opet projit koleckem W7->W10. Jenze ja ted na tech W10 jsem a kdyz se podivam na informace o systemu, tak je tam psano, ze je system aktivovan. Takze?
CPU i5 2500k MB ASUS P8P67 B3 GPU ASUS GTX 660TI OC PAMET 2x4GB Crucial Ballistix & 2x2GB ZEPPELIN HDD ssd Intel X25-M 80GB ZDROJ Seasonic 520W

PHONE Microsoft Lumia 950 XL
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od morke »

Pokud je aktivován, tak není co řešit.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
Me2d
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 21. úno 2004
Bydliště: Brno

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od Me2d »

morke píše:Pokud je aktivován, tak není co řešit.
OK, dik. Takze cista instalace je mozna a krava na infolince kecala hlouposti...
CPU i5 2500k MB ASUS P8P67 B3 GPU ASUS GTX 660TI OC PAMET 2x4GB Crucial Ballistix & 2x2GB ZEPPELIN HDD ssd Intel X25-M 80GB ZDROJ Seasonic 520W

PHONE Microsoft Lumia 950 XL
Tomik723
Nováček
Nováček
Registrován: 24. srp 2014

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od Tomik723 »

Mám staženou ofiko instalačku na USB, W10 nahraju a automaticky se mi vygeneruje klíč.
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od CageJ »

Skusal som to reinstal a v pohode mi priradilo kluc..
(skapal mi SSD)
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
malekith
Nováček
Nováček
Registrován: 03. čer 2015
Bydliště: Kolín

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od malekith »

Lidi Když mám origo 8.1 oem a 10ky mi to samo nenabídlo, dá se nějak upgradovat?
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od CageJ »

stiahni z MS stranky mediatoolcreator alebo nejako takto..
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Kama
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. čer 2006
Bydliště: Střední Čechy

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od Kama »

malekith píše:Lidi Když mám origo 8.1 oem a 10ky mi to samo nenabídlo, dá se nějak upgradovat?
Přes TOHLE si vytvoř bootovací flešku nebo si vypal iso a proveď čistou instalaci, do který zadáš to svoje starý číslo z win 8.1 a hotovo.
Naposledy upravil(a) Kama dne stř 30. bře 2016, 15:46, celkem upraveno 1 x.
Core i7-13700K | ASUS Z790 Hero | G.SKILL Trident 2x16GB DDR5 6000MHz CL36 | Samsung 990 Pro 1TB | Samsung 850 Pro 256GB | Samsung 870 EVO 1TB | WD Blue 6TB
Asus ROG Strix RTX 4080 O16G | Seasonic Vertex GX-850W | FD Define R5 | DELL Ultrasharp U2515H | Windows 11 Pro 64bit
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od AllowedCry »

Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“