Windows 10 aktivace

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od Jey »

Nainstaloval jsem na 2 PC s Win 7 Ultimate, ale cistou instalaci Windows 10 Pro N. Behem instalace jsem zadal "nemam licencni klic, zadam pozdeji". Po instalaci jsou aktivovane. Klic se mi ale zda genericky, nasel jsem ho normalne na internetu jako genericky klic. Moc se v tom nevyznam. Jedine bud pockat, jestli mi napise, ze platnost klice vyprsi a je potreba aktivovat. Pak bych musel dat Windows 10 Pro. Nebo je muzu dat rovnou a uvidim. Fakt je, ze verze N mi vyhovuje a moc se mi do obyc Win 10 Pro jit nechce.

EDIT: Myslim ze jsem na 1 z tech PC chvili mel Win 10 Pro, nez jsem dal verzi N. Postup instalace byl ale stejny a take tam bylo uvedeno "aktivovan", ale klic byl take genericky (jiny nez u N). Aktivovat klicem od Windows 7 Ultimate jsem ale nezkousel.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od zsdx »

Ano, kazda uspesna aktivace skonci generickym klicem. Tedy pokud neni zapsan do UEFI jako v pripade notebooku.
Databazi s HW otiskem ma Microsoft a jen se overuje 'narok'.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od Jey »

Aha, takže jsem teoreticky přenesl aktivaci z Win 7 Ultimate na Win 10 Pro N. No, to by bylo super, snad to vydrží. Ale šly mi nainstalovat i Win 10 Pro a taky byly aktivované. Asi jsem naivní, ale myslel jsem si, že product key půjde nějak zobrazit, když to ve videích na YT všude popisují. Použil jsem utilitu ProduKey od Nirsoftu, ale pod OS a IE vidím v obou případech jen ten generický klíč.

Nestěžuju si, právě naopak. Až budu jednou přeinstalovávat OS načisto, tak mě opětovná automatická aktivace určitě potěší.

Teď budu instalovat Win 10 Pro na další 2 PC, tak vyzkouším použít klíče tady z fóra a po aktivaci přeinstalovat na Win 10 Pro N. Jestli to půjde, bylo by to super. Hlavně se podívám, v jakém stavu je OS hned po instalaci, mělo by tam teda být "neaktivován".
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od Jey »

Takže jen pro úplnost. Mám klíče tady z fóra. S nimi nejde aktivovat přímo Windows 10 Pro N, ale nechá se to obejít. První se musí nainstallovat W10 Pro, aktivovat pomocí klíče, pak přeinstalovat na W10 Pro N, které už potom zůstanou natrvalo aktivované.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od Jey »

Pokusím se zeptat na celkem triviální věc, která ale asi nemá zrovna jednoduché řešení.

Měl jsem na 2 PC v domácí síti Windows 7 Ultimate, podle informací z webu se tyto licence normálně přenesou na Windows 10 Pro. Což jsem nevěděl.

Pravděpodobně nějak došlo k aktivaci Windows 10 Pro na obou PC, protože při instalaci jsem vybral "Nemám licenční klíč", je to už skoro rok a stav "Aktivace" je pořád "Systém Windows je aktivovaný pomocí digitální licence", takže asi se pak na obou PC Windows 10 Pro aktivovaly a došlo k přenosu nebo přidělení nového licenčního klíče (můj odhad).

Pak jsem si tady na fóru koupil 4 klíče na Windows 10 Pro.

Z těchto 4 klíčů jsem nějaké 2 aktivoval na dalších 2 PC v domácí síti, což proběhlo v pořádku. Bohužel teď v tom mám úplně maximální hokej, protože nevím na kterých PC jsou přenesené ty Windows 7 Ultimate, na kterých jsou ty klíče na Windows 10 Pro a už vůbec nevím, které z těch 4 koupených klíčů jsem použil.

Zkusil jsem utilitu "ProduKey" od "Nirsoft", ale ta zobrazuje na všech PC stejný klíč, který je podle dostupných informací na internetu uvedený jako generický.
Na žádném PC nemám online účet, ale jen offline účet a nemám účet Microsoft. Pak jsem zkoušel použít podle návodu v příkazovém řádku (admin) příkaz "wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey", který mi zpátky vypíše "OA3xOriginalProductKey".
Naposledy upravil(a) Jey dne pon 1. lis 2021, 23:10, celkem upraveno 3 x.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od zsdx »

Pokusím se zeptat na celkem triviální věc, která ale asi nemá zrovna jednoduché řešení.
Zklamu te, nema to zadne reseni. Dusledek online aktivace na serverech MS.
už vůbec nevím, které z těch 4 koupených klíčů jsem použil.
Za blbost (v tomto pripade spis neporadek) se plati, ve tvem pripade 2x200Kc za nove klice.

Puvodni klic zjistis, pokud byl/je stale zaznamenan v BIOSu. O tom ale z popisu vyse silne pochybuji. A ucet MS bys musel pouzit uz pri te aktivaci.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od killerek »

Zrovna nedavno sem take vytahl z supliku hromadu krabicek od Win 10 a netusil sem, ktera je kde pouzita a pomohlo mi tohle: https://www.wintools.info/index.php/windows-key-viewer

Ted uz mam krabicky popsane :-D
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od Jey »

killerek: Utilitu jsem vyzkoušel, ale je výsledek je stejný jako s nástrojem od "Nirsoft", zobrazuje také jen generický klíč Windows 10 Pro.

Dobře, ale když nad tím tak přemýšlím, tak jsem z toho nevyšel úplně špatně. Klíče holt nedám nikomu dalšímu a nechám si je. Mám tu 4 klíče na Windows 10 Pro, z nichž 2 jsou již aktivované. Když budu chtít jeden z těchto klíčů použít na další instalaci a vezmu ten použitý, tak mi to napíše, že mám smůlu a prostě vezmu jiný, se kterým Windows 10 Pro aktivuji? Neznefunkční nebo nezneplatní se tím nějak ta již aktivovaná licence? Tohle by mi úplně stačilo. Jdu zrušit schránku na live.com.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od zsdx »

'Problem' je, ze druha aktivace tehoz klice muze klidne uspesne projit.

Jeste muzes zkusit ShowKeyPlus
Obrázek
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od Jey »

Koukám, že od dob kdy jsme v dřevních dobách měli většinu SW nějak ošetřeného a licencování čehokoliv představovalo jenom problémy, se nic nezměnilo.

Program "ShowKeyPlus" vypisuje u všech PC jen generický klíč Windows 10 Pro nebo Windows 10 Pro N podle zvolené edice.

Zkusil jsem otestovat klíče, které vlastním a 2 jsou "Windows 7 Ultimate Retail" a 4 "Windows 7 Proffesional OEM:COA". Což by, předpokládám, neměl být problém. Kdysi jsem viděl někde tabulku, kde bylo uvedeno, že licence Windows 7 Pro a Ultimate se převede na Windows 10 Pro.

Ad problém, to je teda úžasné. Nebudu to asi dál řešit, dokud se neobjeví, že je nějaký problém s licencí na nějakém PC. Je mi záhadou, jak se licence W7 přenesla na W10, když nemám MS účet, asi automaticky podle HW ID, a to je ostatně jediné ID, které si dokážu zobrazit. Ale tyhle 2 PC se tváří od přechodu na W10 (čistá přeinstalace, žádná migrace) jako aktivované. U dalších 2 PC jsem musel zadat klíč a poté se aktivovaly. Následně jsem odinstaloval Pro a přešel na Pro N (klíč nešel použít rovnou v N edici).

Doufám, že to nebude do budoucna nějak zlobit. Normální stav, když při instalaci vyberu, že nemám klíč a nainstaluju W10 je, že tam svítí, že systém není aktivován?
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od Nagant »

Mám tu počítač HP Elite 7200 MT s vadnou základní deskou HP IPISB-CH - 2AB6 (ani v Biosu nefunguje žádná klávesnice, pokud se už do něj náhodou dostanu; jiný zdroj a různé kombinace stávajících 4x4GB pamětových modulů jsem již zkoušel).

Když nahradím základní desku jinou (jiného typu, mATX, "non HP") a ostatní díly zachovám, budou mi Windows 10 64bit Pro, nainstalované na SSD (štítek nalepený), fungovat? Bez aktivace, nebo bude nutná aktivace - a je pravděpodobné, že projde?
(Samozřejmě, pokud nejsou ty Windows dojebané dosluhujícím stávajícím MB).

Neperspektivnost LGA1155 prosím neřešte, potřebuju celkem narychlo splašit nějaké jednoúčelové PC s PCI slotem, za vynaložení nějakého rozumného úsilí.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od Srandista »

Pokial si na tom kompe mal prihlasenie cez Microsoft account, tak by aktivacia prejst mohla, inak urcite nie. Vymena zakladnej dosky je natolko velka HW zmena, ze vzdy vyzaduje novu aktivaciu.
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od Nagant »

Ne, ten MS Account tam myslím nebyl, bylo to PC ve firemním prostředí. Takže by to vyžadovalo nový licenční klíč?
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
-+_[]
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. pro 2017

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od -+_[] »

Bez problémů to reaktivuješ stávajícím klíčem. Ale reaktivovat, jak bylo psáno výše, to budeš muset.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“