Windows 10 aktivace

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Luks
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Benešov u Semil
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od Luks »

Někde byl odkaz kde support microsoftu psal že jakákoliv změna HW znemožní aktivaci free upgradu.
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od CageJ »

Viem od kolegy, ze zmena dosky a neprejde aktivacia. (teda aspon zatial).. ono treba skusit telefon pripadne pockat 3 dni..
Kdesi som cital, ze ten aktivacny server moze system aktivovat az do 72h, ak dovtedy neprejde, treba hladat problem.


//edit Wilik - promaz
Lion_K
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2005
Bydliště: Olomouc

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od Lion_K »

Jsem to nenapsal celé.
Předtím jsem to samé udělal s jiným PC a tam to proběhlo bez problémů a to jsem ještě navíc změnil kromě SSD i formát disku z MBR na GPT. Ihned aktivováno. Takže mě to u druhého PC překvapilo.

"Mám v plánu vyměnit HDD pro data za větší, to abych se bál jestli ta změna hardware projde" :wink: .

Ale jak píše CageJ, možná stačilo počkat dva dny a bylo by to aktivované.
Nebyl ale čas a tak jsem zkusil ještě vynutit aktivaci přes "slmgr.vbs -ato" - klíč zablokován.

Takže jsem zvolil postup "vše odznova" a aktivováno. Naštěstí jsem nemusel aktivovat telefonicky i když už jsem měl vyzkoušené že SLUI 4 u Win10 funguje (jinak mi to telefonickou aktivaci nenabídlo).
PC 1 - AMD Ryzen 9 5900X - ASUS ROG STRIX B550-A GAMING - NZXT Kraken X62 - Crucial Ballistix Sport 32GB DDR4 3200MHz@3600MHz CL16 - GIGABYTE AORUS NVMe Gen4 SSD 1TB - GAINWARD GeForce RTX 3080 Phantom+ GS LHR - MSI Optix MAG274QRF - LED monitor 27" - Seasonic Prime PX-850 - 850W
PC 2 - AMD Ryzen 5 5600X - ASUS TUF Gaming B550M Plus - Scythe Ninja 5 - Patriot Viper Steel 16GB KIT DDR4 4400Mhz@4000MHz CL16 - Transcend MTES-22 - M.2 1TB - MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO - Dell S2721DGF - LED monitor 27" - Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum
chrochtadlo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2011

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od chrochtadlo »

CageJ píše:Viem od kolegy, ze zmena dosky a neprejde aktivacia. (teda aspon zatial).. ono treba skusit telefon pripadne pockat 3 dni..
Kdesi som cital, ze ten aktivacny server moze system aktivovat az do 72h, ak dovtedy neprejde, treba hladat problem.
Jj, nekdy to muze trvat. Kazdopadne, co sem nasel na strankach MS:
http://www.microsoft.com/cs-cz/windows/windows-10-faq
"Pokud v hardwaru uděláte významné změny, může být potřeba obrátit se o pomoc s aktivací na zákaznickou podporu."

http://windows.microsoft.com/cs-cz/wind ... windows-10
"Pokud jste v počítači udělali podstatné změny hardwaru, třeba vyměnili pevný disk nebo základní desku, nebudete už nejspíš moct Windows na tomto počítači aktivovat."

Uprimne, netusil sem, ze staci zmenit systemovy disk, ale neco na tom asi je, no :)
A jde ciste o HWID toho zarizeni, format nema vliv. Pokud zmena HW probehne pred upgradem - muze se klidne udelat odznova, tak se do BIOSU ulozi "snimek" HW kombinace daneho PC. Po ciste instalaci si to windows pres aktivacni servry overi, zda se HWID nejak zasadne nezmenilo a zda muze/nemuze projit aktivace.
Ankar_23
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. kvě 2014

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od Ankar_23 »

Chápu správně, že 1 měsíc po upgradu mám možnost se vrátit na W8.1 přes nastavení a po 1 měsíci tuhle možnost už nemám?
CPU AMD Ryzen 5 5600X MB ASRock B550 Pro4 RAM Corsair Vengeance LPX Black 16GB SSD Samsung 860 EVO 250GB GK MSi GTX 1660Ti PSU Seasonic S12II 620W Case Fractal Design Define R4
chrochtadlo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2011

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od chrochtadlo »

Ankar_23 píše:Chápu správně, že 1 měsíc po upgradu mám možnost se vrátit na W8.1 přes nastavení a po 1 měsíci tuhle možnost už nemám?
Ano, pres "obnoveni" systemu. Ovsem, ja sem dal pri upgrade moznost "nezachovat nic" a tu moznost jsem tam nemel, tak pozor na to - mozna to neni kvuli tomu, ale jinej duvod jsem nezjistil :).
Po mesici se bude nejspis muset udelat cista instalace z instalacniho media puvodnich windows 8.1. Taky je mozne, ze se po tom mesici licence win 8.1 "svaze" s windows 10 a mozna bude nutne zavolat na MS aby to reaktivovali.
chrochtadlo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2011

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od chrochtadlo »

Pokud nekdo ma problem s aktivaci ciste instalace, ujistete se, ze mate vytvorene spravne medium - tzn. bez N/s N. Nevim proc, ale myslel sem si, ze mam verzi N (bez WMP), ale ne, a proto bych se aktivace nikdy nedockal.
Stacilo zopaknout cistou instalaci s verzi bez N a hned po instalaci to bylo zaktivovany.
Je to trapna chyba, vim, ale treba to nekdo taky popletl ;).

edit: nezapomenout, ze prvne se musi udelat upgrade z puvodnich windows a az pak muzete cistou instalaci.
pensilvania
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 13. led 2008
Bydliště: Ostrava

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od pensilvania »

Ahoj,
pls je někde nějaký návod k vytvoření instalačního dvd win 10?
cpu: I9-9900KS mb: Asus ROG STRIX Z390 gaming-f, ram: 2x16GB Gskill 3600Mhz CL16, hdd: 2x SSD NVMe Samsung 970PLUS 1TB + SSD Sata Samsung 860EVO 1TB + Samsung 870EVO 2TB gpu: Asus ROG STRIX 3080 12GB case: Fractal Design Define R6 Blackout, zdroj: Fractal Design ION+760P audio: Sennheiser PC 373D LCD: Samsung Odyssey G9 NEO
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od AllowedCry »

@penisvania čs, jop.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
chrochtadlo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2011

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od chrochtadlo »

pensilvania píše:Ahoj,
pls je někde nějaký návod k vytvoření instalačního dvd win 10?
http://www.microsoft.com/cs-cz/software ... /windows10
pre.vit
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. zář 2010
Bydliště: Jihlava

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od pre.vit »

Rychlá otázka - koupil jsem win 8.1 FPP a jdu sestavovat PC. Můžu nainstalovat rovnou Win10 a použít klíč z koupeného Win 8.1 anebo musím trapně nejdřív instalovat Win 8.1 a až pak upgrade?
Nějvětší chybou člověka je, že má spoustu malých chyb..
.
PC: AMD Ryzen 9 5900x, Fractal Design Celsius S36, MSI MPG B550 Gaming Edge WIFI, Manli GeForce RTX 3080 10GB , 2x16GB Kingston FURY DDR4 3600MHz CL18 Beast Black, Solidigm P44 PRO 2TB + Samsung 970 PRO 1TB (a Samsung 960 EVO 1TB v záloze), Corsair RM850i 850W, Fractal Design Define R6, 32" Asus ProArt PA328CGV, Asus DRW-24F1ST
Mediacentrum: Raspberry Pi2 model B, Onkyo TX-SR605, Philips 65OLED806 65", NAS QNAP TS-453D-4G
Ankar_23
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. kvě 2014

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od Ankar_23 »

"Trapně" nainstalovat W8.1 a pak upgrade :mrgreen:
CPU AMD Ryzen 5 5600X MB ASRock B550 Pro4 RAM Corsair Vengeance LPX Black 16GB SSD Samsung 860 EVO 250GB GK MSi GTX 1660Ti PSU Seasonic S12II 620W Case Fractal Design Define R4
Flasar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. lis 2011
Bydliště: Vsetín

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od Flasar »

Předem se omlouvám za pro někoho hloupý dotaz xkrát se opakující,ale mám v tom guláš.
Když koupím WIN 8.1 FPP a udělám upgrade na WIN 10 a po roce kdy je možné zdarma přejít na 10 budu chtít přeinstalovat systém,budu moct opět přejít na 10,nebo mám smůlu a zůstanou mi jen 8 ?
Jde mi o to,jestli se vyplatí koupit 8,nebo rovnou do nového počítače koupit 10.
CPU i7 8700K + NZXT Kraken X62,MB Asrock Fatal1ty Z370 Gaming K6,RAM G.SKILL 16GB DDR4 3600MHz CL16 Trident Z,GK GTX 1080 Ti Gaming OC 11G ,NVMe Samsung 970 EVO 500GB,SSD SanDisk Ultra II 960GB,Case NZXT S340 Elite,Seasonic P-660 PLATINUM,LCD Dell AW3418HW Ultrawide,SB CREATIVE Sound Blaster Zx + Audio-technica ATH-T500,Corsair Gaming STRAFE Cherry MX Silent + Razzer Deathader Elite
chrochtadlo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2011

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od chrochtadlo »

Flasar píše:Předem se omlouvám za pro někoho hloupý dotaz xkrát se opakující,ale mám v tom guláš.
Když koupím WIN 8.1 FPP a udělám upgrade na WIN 10 a po roce kdy je možné zdarma přejít na 10 budu chtít přeinstalovat systém,budu moct opět přejít na 10,nebo mám smůlu a zůstanou mi jen 8 ?
Jde mi o to,jestli se vyplatí koupit 8,nebo rovnou do nového počítače koupit 10.
Pokud nezmenis HW, zejmena zakladovku, tak muzes po upgradu preinstalovat system kdykoliv, primo z windows 10 media ktery si stahnes.
Kdyz zasadne zmenis HW pocitace, budes muset znova 8.1 a upgrade.
Jak to bude po roce je zatim nejasne. Teoreticky pravo na prenos windows 10 na jiny pocitac mame (kdo ma prenositelnou licenci win 7/8.1), ale to je tak vsechno :).

edit: este pridam nejake zdroje informaci, ale je to cteni tak na tejden a stejne zadny jednoznacny zaver :p

http://answers.microsoft.com/cs-cz/wind ... 0048489408

http://answers.microsoft.com/en-us/wind ... 0048377074

http://answers.microsoft.com/en-us/wind ... 0048477968

http://answers.microsoft.com/en-us/wind ... 0048426184

http://answers.microsoft.com/en-us/wind ... 0048316875
pre.vit
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. zář 2010
Bydliště: Jihlava

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od pre.vit »

Flasar píše:Předem se omlouvám za pro někoho hloupý dotaz xkrát se opakující,ale mám v tom guláš.
Když koupím WIN 8.1 FPP a udělám upgrade na WIN 10 a po roce kdy je možné zdarma přejít na 10 budu chtít přeinstalovat systém,budu moct opět přejít na 10,nebo mám smůlu a zůstanou mi jen 8 ?
Jde mi o to,jestli se vyplatí koupit 8,nebo rovnou do nového počítače koupit 10.
Volal jsem na support a ptal se, jestli mi zůstane licence FPP po přechodu na Win10. Říkali, že to ještě nemají z centrály oficiálně potvrzené, ale mělo by to tak být. Tzn. pokud změním HW, tak i po roce by to mělo jít podle mě aktivovat.
Nějvětší chybou člověka je, že má spoustu malých chyb..
.
PC: AMD Ryzen 9 5900x, Fractal Design Celsius S36, MSI MPG B550 Gaming Edge WIFI, Manli GeForce RTX 3080 10GB , 2x16GB Kingston FURY DDR4 3600MHz CL18 Beast Black, Solidigm P44 PRO 2TB + Samsung 970 PRO 1TB (a Samsung 960 EVO 1TB v záloze), Corsair RM850i 850W, Fractal Design Define R6, 32" Asus ProArt PA328CGV, Asus DRW-24F1ST
Mediacentrum: Raspberry Pi2 model B, Onkyo TX-SR605, Philips 65OLED806 65", NAS QNAP TS-453D-4G
chrochtadlo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2011

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od chrochtadlo »

pre.vit píše: Volal jsem na support a ptal se, jestli mi zůstane licence FPP po přechodu na Win10. Říkali, že to ještě nemají z centrály oficiálně potvrzené, ale mělo by to tak být. Tzn. pokud změním HW, tak i po roce by to mělo jít podle mě aktivovat.
Problem je v tom, ze uz hodne moc lidi tam volalo a bylo jim temer pokazde receno, ze to mozne neni, pripadne ze to nevi. Takze kdyby ti tam nahodou rekli pravej opak, tak by to podle tebe nemelo jit aktivovat :).
A o to tady jde. Je potreba aby se MS oficialne vyjadril, protoze tydle spekulace sou nam k nicemu. Nase prava na prenos vyplivaji z EULA a ne z toho co nam kdo nekde napovida. A ze v EULA se nevyznaj ani lidi z MS je smutne.
Ale ocenuji tvoji snahu, a ze jsi na podpore narazil na nejakeho seriozniho cloveka je taky dobre :).
pre.vit
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. zář 2010
Bydliště: Jihlava

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od pre.vit »

chrochtadlo píše:
pre.vit píše: Volal jsem na support a ptal se, jestli mi zůstane licence FPP po přechodu na Win10. Říkali, že to ještě nemají z centrály oficiálně potvrzené, ale mělo by to tak být. Tzn. pokud změním HW, tak i po roce by to mělo jít podle mě aktivovat.
Problem je v tom, ze uz hodne moc lidi tam volalo a bylo jim temer pokazde receno, ze to mozne neni, pripadne ze to nevi. Takze kdyby ti tam nahodou rekli pravej opak, tak by to podle tebe nemelo jit aktivovat :).
A o to tady jde. Je potreba aby se MS oficialne vyjadril, protoze tydle spekulace sou nam k nicemu. Nase prava na prenos vyplivaji z EULA a ne z toho co nam kdo nekde napovida. A ze v EULA se nevyznaj ani lidi z MS je smutne.
Ale ocenuji tvoji snahu, a ze jsi na podpore narazil na nejakeho seriozniho cloveka je taky dobre :).
Žádal jsem je, aby tu informaci dali oficiálně na web hned co dostanou feedback z centrály. Tvrdili mi, že snad ten feedback dostanou do konce měsíce, ale zaručit to nemohou.. :)
Nějvětší chybou člověka je, že má spoustu malých chyb..
.
PC: AMD Ryzen 9 5900x, Fractal Design Celsius S36, MSI MPG B550 Gaming Edge WIFI, Manli GeForce RTX 3080 10GB , 2x16GB Kingston FURY DDR4 3600MHz CL18 Beast Black, Solidigm P44 PRO 2TB + Samsung 970 PRO 1TB (a Samsung 960 EVO 1TB v záloze), Corsair RM850i 850W, Fractal Design Define R6, 32" Asus ProArt PA328CGV, Asus DRW-24F1ST
Mediacentrum: Raspberry Pi2 model B, Onkyo TX-SR605, Philips 65OLED806 65", NAS QNAP TS-453D-4G
theedge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2004

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od theedge »

Ahoj Mám dotaz k instalaci a aktivaci W10. Na svůj nový PC jsem si koupil novou instalaci W10 přenositelnou a tuto jsem již nainstaloval a aktivoval.
Na starém PC chci provést bezplatný upgrade z nainstalovaných OEM W7 na W10. Pokud to dobře chápu tak provedu aktualizaci a product key od W10 se uloží někam do Biosu desky ( P8P67 UEFI Bios )?
Pak když chci udělat čistou instalaci tak musím vytvořit nové bootovatelné USB z onoho PC nebo můžu použít svoji instalační flashku z oné přenositelné instalace a ono to samo pozná že product key je už v Biosu a nainstaluje se tam OEM verze ?
Jde mi o to abych se zbytečně nepatlal se stahováním a vytvářením nového instalačního media když už jedno doma mám ... obě verze budou Home.
AMD Ryzen 7 5800X3D || Scythe Ninja 4 || ASUS Rog Strix B550-F Gaming || 32GB DDR4 Crucial Ballistix 3200@3600 CL16|| EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra || SSD M.2 NVMe Samsung 980 PRO 2TB + Samsung 970 EVO 500GB || 3x HDD WD Red 3 TB || Creative X-Fi Titanium HD + Shure SRH840 || FRACTAL Define R4 + Corsair HX850 850W|| Razer DeathAdder 3500 || 27" Gigabyte Aorus FI27Q-P (1440p + 165 Hz)
chrochtadlo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2011

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od chrochtadlo »

theedge píše:Ahoj Mám dotaz k instalaci a aktivaci W10. Na svůj nový PC jsem si koupil novou instalaci W10 přenositelnou a tuto jsem již nainstaloval a aktivoval.
Na starém PC chci provést bezplatný upgrade z nainstalovaných OEM W7 na W10. Pokud to dobře chápu tak provedu aktualizaci a product key od W10 se uloží někam do Biosu desky ( P8P67 UEFI Bios )?
Pak když chci udělat čistou instalaci tak musím vytvořit nové bootovatelné USB z onoho PC nebo můžu použít svoji instalační flashku z oné přenositelné instalace a ono to samo pozná že product key je už v Biosu a nainstaluje se tam OEM verze ?
Jde mi o to abych se zbytečně nepatlal se stahováním a vytvářením nového instalačního media když už jedno doma mám ... obě verze budou Home.
Ano, pokud je to naprosto stejna verze ktera by po upgrade mela vzniknout (napr. Home 64bit), tak myslim muzes pouzit tu flesku, ze to je OEM to pozna samo podle infa v biosu ale nicim jinym by se to nemelo lisit. A zadani product key preskocis. 100% nevim, ale melo by to podle me jit.
maku
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. úno 2005
Bydliště: Okoli ČR

Re: Windows 10 aktivace

Příspěvek od maku »

S cistou instalaci neni problem jen 2x preskocis zadani produk key pokud jsi uz udelal upgrade z win7,win8.1 na win10 a muzes pouzit medium win10 ktere jsi aktivoval na jinem PC, ale pokud se jedna o verzi napr. Houme atd nelze zamenit za jinou a nepotrebujes mit ani online ucet MS.
Notebook: ASUS X555LN-XX415N / 15.6" / i5 - 4210U - 1.70 GHz max az 2.70GHz / 8GB - DDR3 / HDD - 1TB / NVIDIA GeForce GT840 - 2GB / Microsoft 64bit
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“