Win10 - BSoD, zamrzání, sekání, pády - VŠE SEM

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: BSOD při instalaci anniversary update

Příspěvek od spajdr »

No tak pryč s Avastem a doinstalovat po update, nebo počkat na update antiviru.
Zamek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2006
Bydliště: Trmice
Kontaktovat uživatele:

Re: BSOD při instalaci anniversary update

Příspěvek od Zamek »

Je to podivné, na mé konfiguraci v popisu proběhlo vše v pořádku a to mám Avast Pro. Vše zatím jede jak má po upgradu. Ale na notebooku Acer spire V15 BE II VN7-592G upgrade nešel, tak jsem zkusil čistou instalaci z usb a systém se sice nainstaluje, ale často se vyskytují BSOD (system thread exception not handled) nebo při pokusu instalovat Avast winload.efi (0xc0000225) ale né jen Avast. Realtek také dělá problém. Děs, už sosám pčedchozí build a u notebooku vyčkám delší dobu.

No tady se to hemží problémy s AUP: https://www.reddit.com/r/Windows10/comm ... ry_update/
CPU: Ryzen 9 5900X H2O MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO+ EK Monoblock RAM: G.Skill 2x16GB DDR4 3200@3600MHz 16-16-16-34, TridentZ VGA: Asus RTX 4080 Strix 16GB H2O , SSD: Samsung 990 Pro 1TB, Samsung 970 Pro 512GB, Samsung 870 EVO 2TB CASE: Lian Li PC-O11 Dynamic XL ROG + EK-Quantum Reflection PC-O11D XL D5 PWM D-RGB - Plexi Zdroj: Corsair RM750X Monitor/TV: 32" ASUS ROG Swift PG329Q, LG OLED B9 55" OS: Windows 11
premo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2009
Bydliště: Ostrava

Re: BSOD při instalaci anniversary update

Příspěvek od premo »

Co jsem se dočetl, tak se jedná o problém, který se projevuje jen na poslední generaci procesorů Intel Skylake právě ve spojení s Avastem. Pokud se Avast odinstaluje a projede se PC tím jejich cleanerem, tak prý aktualizace proběhne bez problému, ale problém se opět objeví po opětovné instalaci po dokončení updatu. Prý už testují aktualizaci pro Avast a měla by být vydána už dnes.
CPU: AMD Ryzen 5900X + Noctua NH-D15 SE AM4, RAM: 64GB 3200MHz CL16 Kingston HyperX Fury, MB: Asus TUF X570-Pro (Wifi) VGA: EVGA Geforce RTX 3090 XC3 ULTRA, SSD: Samsung 980 Pro 1TB + Samsung 970 Evo Plus 2TB + Samsung 860 Evo 2TB SATA + Samsung 870 Evo 2TB SATA, HD: 2x WD40EZRZ Blue 4TB, DVD-RW: Asus DRW-24D5MT, Monitor: Samsung Odyssey G7 32" QHD, Case: Fractal Design Define 7 XL, Zdroj: Seasonic Prime Gold 750W - Windows 11 Home
NTB: Lenovo ThinkPad E15 Gen4: i5-1235U/0,9-4,4GHz/40GB/512GB + 1TB/GeForce MX550/Windows 11 Pro
Samsung S21 FE - Android 13 + OneUI 5.1
Zamek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2006
Bydliště: Trmice
Kontaktovat uživatele:

Re: BSOD při instalaci anniversary update

Příspěvek od Zamek »

Problém mám u notebooku i s ovladačem zvukovky. A žádný Avast tam nebyl, byla to čistá instalace. Skylake v něm je, takže tu bude možná problém i s jinými apk/drivery. S předchozím buildem nebyl problém.
CPU: Ryzen 9 5900X H2O MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO+ EK Monoblock RAM: G.Skill 2x16GB DDR4 3200@3600MHz 16-16-16-34, TridentZ VGA: Asus RTX 4080 Strix 16GB H2O , SSD: Samsung 990 Pro 1TB, Samsung 970 Pro 512GB, Samsung 870 EVO 2TB CASE: Lian Li PC-O11 Dynamic XL ROG + EK-Quantum Reflection PC-O11D XL D5 PWM D-RGB - Plexi Zdroj: Corsair RM750X Monitor/TV: 32" ASUS ROG Swift PG329Q, LG OLED B9 55" OS: Windows 11
premo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2009
Bydliště: Ostrava

Re: BSOD při instalaci anniversary update

Příspěvek od premo »

Tak Anniversary Update nainstalován. Byl vydán emergency update pro Avast 12.2.2276. Jestli je nainstalován se pozná podle verze souboru C:\Windows\System32\drivers\aswvmm.sys . Pokud je 12.2.3126.4, pak je nainstalován. Více informací na linku, viz.můj odkaz výše.
CPU: AMD Ryzen 5900X + Noctua NH-D15 SE AM4, RAM: 64GB 3200MHz CL16 Kingston HyperX Fury, MB: Asus TUF X570-Pro (Wifi) VGA: EVGA Geforce RTX 3090 XC3 ULTRA, SSD: Samsung 980 Pro 1TB + Samsung 970 Evo Plus 2TB + Samsung 860 Evo 2TB SATA + Samsung 870 Evo 2TB SATA, HD: 2x WD40EZRZ Blue 4TB, DVD-RW: Asus DRW-24D5MT, Monitor: Samsung Odyssey G7 32" QHD, Case: Fractal Design Define 7 XL, Zdroj: Seasonic Prime Gold 750W - Windows 11 Home
NTB: Lenovo ThinkPad E15 Gen4: i5-1235U/0,9-4,4GHz/40GB/512GB + 1TB/GeForce MX550/Windows 11 Pro
Samsung S21 FE - Android 13 + OneUI 5.1
Zamek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2006
Bydliště: Trmice
Kontaktovat uživatele:

Re: BSOD při instalaci anniversary update

Příspěvek od Zamek »

Tak po pár hodinách testování to vypadá dobře i na notebooku. Ovladače jsem nechal na Windows kromě nVidia a NVMe driveru a vše vypadá v poho. Avast už též v pořádku.
CPU: Ryzen 9 5900X H2O MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO+ EK Monoblock RAM: G.Skill 2x16GB DDR4 3200@3600MHz 16-16-16-34, TridentZ VGA: Asus RTX 4080 Strix 16GB H2O , SSD: Samsung 990 Pro 1TB, Samsung 970 Pro 512GB, Samsung 870 EVO 2TB CASE: Lian Li PC-O11 Dynamic XL ROG + EK-Quantum Reflection PC-O11D XL D5 PWM D-RGB - Plexi Zdroj: Corsair RM750X Monitor/TV: 32" ASUS ROG Swift PG329Q, LG OLED B9 55" OS: Windows 11
lot
Nováček
Nováček
Registrován: 30. črc 2014

Re: Win10 - BSoD, zamrzání, sekání, pády - VŠE SEM

Příspěvek od lot »

Tak jsem krátce před uplynutím lhůty upgradoval z w7 na w10. Po upgadu vše padalo - žádné velké překvapení, takže jsem zvolil čisou instalaci. Ta se povedla až na druhý pokus, ale stabilitu systému to nijak nezlepšilo. Nainstaloval jsem nejnovější ovladače základní desky, grafické karty dokonce i nový bios ale stále všechno padá (hry nejčastěji, ale ani ostatní aplikce či windows samotný není stabilní). Problémy nepřestaly ani po posledním velkém updatu windows. Otestoval jsem paměť pomocí memtest86+, žádné problémy však neodhalil. Krom toho že hry padají mívají problémy s grafikou (problikávání obrazu) a zvukem. Nemá někdo nějaký nápad či radu? Případně - pokud si nainstaluji zpátky w7 přijdu o licenci na w10 (kdybych to chtěl třeba za rok zkusit znova)? W7 fungoval naprosto spolehlivě.

Pokud to pomůže má sestava: CPU: Intel Core i5-4590, základní deska: MSI H97 PC Mate - Intel H97, grafika: MSI R9 270.

V případě BSOD jsou chybová hlášení různá, v případě pádů aplikací nevím na co koukat - obvykle to hlásí chybu některého dll modulu.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Win10 - BSoD, zamrzání, sekání, pády - VŠE SEM

Příspěvek od killerek »

Pro ty chybějící dll pro hry mrkni to tohoto tématu:
http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=159&t=243721
na konci mas, co vsechno sem casem doinstaloval pro ruzne hry. Stahovat to pripadne ze stranek MS.

Ty BSOD by chtelo asi postupne nauplodovat a nekdo ti je tu urcite analyzuje.

A jeste me napadlo, jestli mas spravne ne/nastaveno v BIOSU UEFI ...
lot
Nováček
Nováček
Registrován: 30. črc 2014

Re: Win10 - BSoD, zamrzání, sekání, pády - VŠE SEM

Příspěvek od lot »

V biosu mám boot mode nastavený na legacy + UEFI, msinfo32 hlásí režím biosu UEFI. Jinak mám v biosu vypnuté windows 8/8.1/10 features (na druhém disku mám linux a nejsem si jist co tato volba vlastně dělá) a mám vyplý intel rapid start technology.
DirectX i Microsoft Visual C++ (verze které byly přiloženy k nainstalovaným hrám) mám nainstalované. Ty dll nechybí. Pro představu uvedu chybu ze sledování spolehlivosti systému z dnešního rána (spadl proces explorer.exe, zkoušel se restartovat a okamžitě znovu spadl - dělo se to i po vypnutí a znovuzapnutí systému, pomohl tvrdý restart bez rádného ukončení)

Název chybující aplikace: explorer.exe, verze: 10.0.14393.0, časové razítko: 0x57899981
Název chybujícího modulu: ntdll.dll, verze: 10.0.14393.0, časové razítko: 0x578997b2
Kód výjimky: 0xc0000409
Posun chyby: 0x00000000000a98c0
ID chybujícího procesu: 0x15b8
Čas spuštění chybující aplikace: 0x01d1f07d8ea25e78
Cesta k chybující aplikaci: C:\WINDOWS\explorer.exe
Cesta k chybujícímu modulu: C:\WINDOWS\SYSTEM32\ntdll.dll
ID zprávy: cbef0f2f-e1d5-4405-a6cd-36a3abf15f75

Podobných chyb (s různými dll či exe) tam mám spoustu.

Poslední BSOD vytvořilo soubor memory.dmp o velikosti 687 MB. Pokud to pomůže, mohu ho někam nahrát, ale chybová hlášení na obrozovce hlásila různé problémy (bohužel si je všechny nepamatuji - z hlavy dám akorát faulty hardware corrupted page). Také se občas stane (častěji než BSOD s chybovým hlášením), že obzazovka zmodrá reproduktor začne vydávat pazvuky (asi furt opakuje stejný kratičký zvuk) a po několika sekundách se počíteč restartuje bez jakéhokoliv hlášení.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Win10 - BSoD, zamrzání, sekání, pády - VŠE SEM

Příspěvek od killerek »

Nasel sem neco na netu z roku 2009:
Tak docetl sem se na internetu zajimave reseni meho problemu popisuje to uzivatel ktery mel Win Vista ale mam pocit ze tahle chyba se vyskytuje i ve Win 7.Ve svem clanku popisuje ze mu pruzkumnik pokazde padal proto ze byl na na disku soubor z 0 velikosti coz muze byt kuprikladu spatne stazeny soubor.Nahodou sem zistil ze mam na disku v dokumentech taky jeden takovy soubor,smazal sem ho a uz dva dny zadna chybova hlaska.Nejsem si vedom jestly v moji predchozi instalaci Win 7 byla taky pricina tohoto problemu soubor z 0 velikosti ale zatim to vypada asi tak ze jo.Uvidime co to bude delat dal ale pokud to bylo timhle tak to je ta nejdebilnejsi pricina padani pruzkumniku co bych cekal Very Happy
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Win10 - Black screen

Příspěvek od HafanPetr »

Po cca 14 dnech od upgrade na Win10, dnes při zapnutí PC (z ničeho nic) místo přihlašovací obrazovky, pouze Black screen. :o
Nepomohl ani opakovaný restart, vyp/zap PC, apod. :( Po několika marných pokusech (včetně nouzového režimu, odinstalace ovladačů) a dalších možností "Troubleshoot screen" mne zachránil pouze 'bod obnovení' z předchozí aktualizace.
Absolutně netuším důvod a nejhorší na tom je, že zprvu jsem měl podezření na HW. :twisted:
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Win10 - Black screen

Příspěvek od killerek »

Doporucuji cistou instalaci Win 10, upgrade neni to nejlepsi reseni.
lot
Nováček
Nováček
Registrován: 30. črc 2014

Re: Win10 - BSoD, zamrzání, sekání, pády - VŠE SEM

Příspěvek od lot »

Tak včera to moc nepadalo, ale zato dnes...

Jak moc je pravděpodobné, že by se hardwareová chyba projevovala na jednom operačním systému? Linux funguje bez jakýchkoliv potíží a s W7 jsem BSOD neviděl snad několik let. Asi se k nim budu muset vrátit, protože tohle je neúnosné.

Na uloz.to jsem nahrál minidumpy převážně z dnešních pádů, kdyby se na ně byl někdo ochotný podívat. https://uloz.to/!NjFpGYPZw/minidump-zip
P_V
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. čer 2006

Re: Win10 - BSoD, zamrzání, sekání, pády - VŠE SEM

Příspěvek od P_V »

lot píše:Jak moc je pravděpodobné, že by se hardwareová chyba projevovala na jednom operačním systému? Linux funguje bez jakýchkoliv potíží a s W7 jsem BSOD neviděl snad několik let. Asi se k nim budu muset vrátit, protože tohle je neúnosné.
Jsou to podivnosti. Mně zas po výměně grafické karty začly padat w7, i po reinstalaci, ale ve w10 je vše stabilní (a doufám že se to s Anniversary update nezhorší :D )

Je možné že ve tvém případě dojde k nějakému automatickému přetaktování? Zkoušel ses dívat, jestli se nějak ve w10 nepřenastavily napětí, frekvence čehokoliv nebo časování paměti?
iks
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. kvě 2006
Bydliště: Radkov

Re: Win10 - BSoD, zamrzání, sekání, pády - VŠE SEM

Příspěvek od iks »

Ach jo ....

https://answers.microsoft.com/en-us/win ... e=1&auth=1

bohuzel tento problem se tyka me po updatu pocitac nahodne zamrza. Reseni neexistuje. Jestli se to nevyresi do vikendu vracim se na sedmicky a 10 budu uz jen pomlouvat.
P_V
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. čer 2006

Re: Win10 - BSoD, zamrzání, sekání, pády - VŠE SEM

Příspěvek od P_V »

Zamrzání je podle některých zdrojů způsobeno nevhodnou komunikací se SATA řadičem. A nějaká možná řešení co jsem posbíral, ale naštěstí nepotřeboval:

https://support.microsoft.com/en-us/kb/3083595

nebo

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power\PowerSettings\0012ee47-9041-4b5d-9b77-535fba8b1442\0b2d69d7-a2a1-449c-9680-f91c70521c60]
"Attributes"=dword:00000000

a pak ve pokročilém nastavení schématu napájení u pevného disku nastavit HIPM na Active, nebo rovnou nastavit schema Vysoký výkon

nebo v safe módu

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\AppXSvc = 4
P_V
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. čer 2006

Re: Win10 - BSoD, zamrzání, sekání, pády - VŠE SEM

Příspěvek od P_V »

Abych upřesnil předchozí post, problémy prý mohou být dva. Buď ta zmíněná záležitost se SATA řadičem, nebo to poslední - problém se službami spojenými s Windows Store, které někdy sežerou veškerý CPU.
http://www.ghacks.net/2015/05/11/what-i ... -cpu-load/
iks
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. kvě 2006
Bydliště: Radkov

Re: Win10 - BSoD, zamrzání, sekání, pády - VŠE SEM

Příspěvek od iks »

U me to zatim funguje, problem sam od sebe zmizel. Jeste ale nejasam. Kdo vi jak to bude dal.
maku
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. úno 2005
Bydliště: Okoli ČR

Re: Win10 - BSoD, zamrzání, sekání, pády - VŠE SEM

Příspěvek od maku »

Po updatu mi nejde se pripojit na externi disk USB3 hlasi ze disk neni je nejake reseni? na jinem notasu neni problem s tim diskem, ale tam je Win7.
Notebook: ASUS X555LN-XX415N / 15.6" / i5 - 4210U - 1.70 GHz max az 2.70GHz / 8GB - DDR3 / HDD - 1TB / NVIDIA GeForce GT840 - 2GB / Microsoft 64bit
logingame
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. kvě 2015

Re: Win10 - BSoD, zamrzání, sekání, pády - VŠE SEM

Příspěvek od logingame »

Ahoj, včera hned po zapnutí PC a najetí na chrome mi hned naskočilo BSOD s chybou Faulty hardware corrupted, hledal jsem na googlu a většinou jde o NTB Asus, já mám stolní PC a žádný komponent od asusu nemám, nevíte co s tím. A BSOD začalo záhadně po výměně GPU z Nvidia na AMD, ovladače od Nvidia mám kompletně smazané a AMD nejnovější. Nevíte kde by mohl být problém?, a nikdy předtím jsem neměl BSOD na Windows 10.
Windows 10
GPU RX 470
CPU i7 4790
520 W
16Gb Ram
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“