Přenos systému z HDD na SDD

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
mir77
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2004
Bydliště: Teplice

Přenos systému z HDD na SDD

Příspěvek od mir77 »

Ahoj,

dneska jsem se pěkně potrápil. Kamarád si koupil SSD a chtěl po mne přenést systém. Má nějaký ASUS notebook z řady ROG s pekelným BIOSem, takže jsem pohořel hned na začátku, kdy jsem nemohlo ani za boha aktivovat bootování z mého CD.

Následně zklamal můj osvědčený Acronis True Image 10, který prostě nebyl shcopen disk zazálohovat a když jsem se k něčemu po pár hodinách trápení dostal s něčím od EasyUS nebo tak nějak, tak jsem pohořel na klonovaném MBR.

Ve zkratce - má originální systém, který na HDD má několik partitionů:
1 - System reserved 100 MB pro bootování
2 - system restore 1
3 - system restore 2
4 - OS
5 - DATA
6 - system restore 3

tím, že jsem přenesl na nový SSD partition 1 a partition 4 mě při bootování stopne hláška, že není k dispozici systém nebo něco v tom smyslu. Předpokládám, že to je proto, že mě záznam v boot.ini odkazuje na čtvrtý místo na první či druhý partition (tím myslím číslíčko v závorce za slovy partiton; kód je jen ilustrativní z webu MS)

Kód: Vybrat vše

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT="Microsoft Windows 2000 Professional" /fastdetect 
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect 
Za předokladu, že má úvaha správná a musím tedy editovat boot.ini, jak to udělám, pokud nemohu ani do příkazového řádku? Lze tento soubor editovat nějak externě? Mám stále možnost nabootovat původní systém nebo připíchnout naklonovaný disk do jiného PC, ale dostanu se do toho 100 MB systémového partitionu?

Za předpokladu, že moje úvaha nesprávná... co teď? :)
Dell Inspiron 7720, HP Compaq 6530b
chrochtadlo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. pro 2011

Re: Přenos systému z HDD na SDD

Příspěvek od chrochtadlo »

sice ti nepomuzu, ale obecne se nedoporucuje migrovat OS z HDD na SSD.
Mozna bude nejbezpecnejsi a nejjednodussi to cely preinstalovat...
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Přenos systému z HDD na SDD

Příspěvek od zombux »

tím spíš když tam jsou XP a 2000...
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
mir77
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2004
Bydliště: Teplice

Re: Přenos systému z HDD na SDD

Příspěvek od mir77 »

Hele, být to můj počítač, udělám reinstall. Je to kamarádův počítač, dost na tom, že tam mám Windows 8 -> upgrade na 8.1 -> upgrade na 10... Reinstall doporučuji vždy, pokud jde o mě ;)
Dell Inspiron 7720, HP Compaq 6530b
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“