Problém s aktualizací W10 1511

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
V1to
Nováček
Nováček
Registrován: 13. bře 2016

Problém s aktualizací W10 1511

Příspěvek od V1to »

Ahoj,

Koupil jsem notebook asus E200H, je to mrdka, ale má sloužit jen k tisknutí word dokumentů. K počítači sem připojil starší tiskárnu, která s w7 funguje, bohužel s w10 netiskne. Na stránkách hp jsem se dočetl, že ovladače na tiskárnu by si w10 měl stáhnout sám v nějaké aktualizaci. Tak jsem začal s aktualizacemi...

W10 zvládl aktualizovat asi 3 aktualizace než se zasekl u aktualizace na W10 1511 (10586). Po odinstalování mcafee se povedlo aktualizaci stáhnout, dále jsem se řídil pokyny, vše se nainstalovalo v pořádku, ale po načtení w byla v aktualizacích hláška, že je nutné restartovat w. Po pátém restartování jsem vrátil w do továrního nastavení a snažil jsem se odstranit všechen bordel, co byl předinstalovaný od asusu, poté jsem ntb poprvé připojil k internetu, bohužel opět se některé aktualizace stáhly než přišla řada na w10 1511. Nyní se zaseklo stahování aktualizace na 0%.

Ntb je nový, takže v něm není žádný bordel, co by měl vadit, s wi fi by také neměl být problém, takže už nevím... Proto prosím o radu, co s tím dělat, než budu muset koupit novou tiskárnu. Jakékoli další info dodám.
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Problém s aktualizací W10 1511

Příspěvek od pilarius »

Zrovna pár dní zpátky jsem kvůli porouchaným aktualizacím dělal refresh reinstalaci W10. Je to rychlá věc (s SSD) a po ní tě čeká čistý systém bez bordelu - bez nainstalovaných programů, ale se zachovanými soubory. Doporučuju. Nevím, jestli se to na notebooku (tedy OEM systému) bude chovat stejně, ale je to možné.
Aktualizace a zabezpečení - Obnovení - Obnovit počítač do továrního nastavení.
Tady je k tomu nějaký (bohužel skoro rok starý) článek:
http://www.howtogeek.com/216751/bloatwa ... n-new-pcs/
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s aktualizací W10 1511

Příspěvek od spajdr »

1. Kolik mas mista na disku? pokud je ho malo, muze se na to na tom seknout.
2. Dale muzes zkusit restartovat windows update sluzbu.
3. Nekdy to trva, nez se to pohne z 0%, jak dlouho jsi cekal?
4. Nech si vytvorit Windows 10 image (na flashku nebo USB disk), ktery uz ma zminenou aktualizaci v sobe a neni ji treba tim padem instalovat dodatecne, media creation tool je zde https://www.microsoft.com/en-us/softwar ... /windows10
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“