Jas na baterii X napájení

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
snejdy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. zář 2008
Kontaktovat uživatele:

Jas na baterii X napájení

Příspěvek od snejdy »

Zdravím, neví někdo, jestli se dá nastavit, aby jas byl vždy stejný ať už je notebook na baterii nebo napájen ze sítě? Třeba když si večer ztlumím jas ve chvíli, kdy jsem na baterii, a pak připojím na adaptér, jas se mi zase vrátí na max a musím znova ztlumovat. Je to sice banalita, ale nikde jsem to nenašel... Dost často notebook připojuji / odpojuji z adaptéru ale jas chci mít nastaven vždy stejně (podle okolností).
i7 8700K ; AMD R9 390x 8GB ; 32GB DDR4 2666 ; MB ASUS TUF Z370 ;
SSD Crucial M.2 525 GB, asi 20 TB HDD WD ; Win10 64 Pro ; 40" 4K IIyama x4071
zvuk: Creative SB Z -> optical -> Asus Xonar STU -> NAD C326 -> Klipsch RB 81 II + Klipsch SW-112 ; Sennheiser HD 650 ; Sennheiser IE80
daviddd
Nováček
Nováček
Registrován: 17. pro 2006

Re: Jas na baterii X napájení

Příspěvek od daviddd »

Ahoj, v ovládacích panelech je položka "možnosti napájení" a tam si nastav profily (na baterii a na adaptér) jak potřebuješ.
snejdy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. zář 2008
Kontaktovat uživatele:

Re: Jas na baterii X napájení

Příspěvek od snejdy »

To je trošku nepochopení toho, co jsem myslel... Jde o to, že sílu podsvitu ručně často měním, ale jakýkoli notebook si vždy pamatuje poslední nastavení jasu separátně pro napájení ze sítě a pro napájení z baterie. Takže příklad, jsem zrovna na zásuvce,je den, mám podsvit na 100%. Pak vypojím ntb ze sítě, jsem pořád na 100%. Mezitím se setmí, stahnu podsvit na 20% (jsem pořád na baterii). Přijdu k zásuvce, zapojím, a chci abych pořád byl na 20%, jenže jas se sám zvýší na 100%, protože si tuto hodnotu pamatuje z posledního nastavení na zásuvce. A já chci, aby notebook ignoroval to, jestli je na zásuvce nebo ne, a ponechal mi podsvit takový, jaký jsem mu nastavil naposled já. Což profily v napájení nevyřeší.

Vím že je to banalita a ani nevím, jestli to vůbec jde udělat, ale třeba na to existuje nějaký postup...
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Jas na baterii X napájení

Příspěvek od zsdx »

Pro tebe je to banalita, ale system se chova dle nastaveni. Jelikoz tam ale takove, ktere pozadujes neni, tak postup je jednoduchy - Fn+klavesa na ovladani jasu ;)
snejdy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. zář 2008
Kontaktovat uživatele:

Re: Jas na baterii X napájení

Příspěvek od snejdy »

ano, to samozřejmě používám, jen mě nebaví to měnit pokaždé, jakmile vyndám/zandám nabíječku...
motorolarulez
Nováček
Nováček
Registrován: 23. srp 2004
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jas na baterii X napájení

Příspěvek od motorolarulez »

Podivej se do upresnujicich nastaveni tveho napajeciho schematu.

Pod polozkou displej je mozne konfigurovat uroven jasu (v %) v zavislosti na zdroji napajeni (AC / baterie) + pripadne nastavovat i adaptivni jas (pokud to tvuj notebook umi)

Dalsi vec muzou byt power managery tretich stran (vetsinou vyrobce notebooku), ktere s tim mohou hybat taky.


Pokud to vezmu polopaticky, tak mam nastaven napr. High performance profil a v jeho detailnim nastaveni mam Display - Display brightness - On battery : 100% / Plugged in : 100%

Pak je mi jedno, jestli je notebook na baterce nebo siti, drzi porad maximalni jas (za predpokladu, ze 3rd party aplikace do toho nijak dal nezasahuje = prepne mi napajeci profil nebo rovnou upravi uroven jasu).
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“