Klavesova zkratka ikony na desktopu a nova instance

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
NeMeM9aA
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: Mezi Časlavi a HB -->GJ

Klavesova zkratka ikony na desktopu a nova instance

Příspěvek od NeMeM9aA »

Zdravím,

win jsem v posledních 10 letech aktivně nepoužíval, ale teď se to mění. Zarazila mě, kromě jiného, taková drobnost. Pokud na ploše vytvořím zástupce programu a ve vlastnostech zadám "Klávesovou zkratku" (Ctrl+Alt+pismeno) tak se po jejím stisknutí spustí vždy nová instance daného programu. Já bych chtěl, aby se spustila pouze jedna instance a pokud stisknu klávesy znova, tak aby došlo k přepnutí na okno tohoto programu.

Jsem si vcelku jistý, že to tak fungovalo ve starších verzích win (XP určitě) a nejsem schopen nic relevantního vygooglit - tedy kromě workaroundu, že připnu program na panel a používám win+číslo. To pro mě není úplně řešením.

Lze to nějak řešit?

Windows 10 pro 64bit, 1709 (16299.64)
NeMeM9aA
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: Mezi Časlavi a HB -->GJ

Re: Klavesova zkratka ikony na desktopu a nova instance

Příspěvek od NeMeM9aA »

ok, takze to chovani je trochu slozitejsi. U nekterych programu dojde ke spusteni nove instance a u nekterych dojde k prepnuti uz spustene okno.

Vyresil jsem to externim programem autohotkeys. Nechtelo se mi instalovat dalsi software, ale tohle je OSS a s tradici. Navic siroke moznosti konfigurace, kuprikladu nastavit velikost okna, coz se mi taky hodilo.
Oldspice
Nováček
Nováček
Registrován: 18. lis 2012

Re: Klavesova zkratka ikony na desktopu a nova instance

Příspěvek od Oldspice »

Jo autohotkeys je fajne. Já si zvykl nejpoužívanější programy připínat k panelu v určitém pořadí a pak je spouštět Win+1, 2 atd. - tam jsem měl buď kliku na výběr a nebo je zaručenej postup dostat to chování spusť první instanci a dalším stiskem přepínej na daný program, potažmo mezi okny více instancí.. Supr je, že je to celkem ergonomická varianta jednou rukou :)
NeMeM9aA
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2004
Bydliště: Mezi Časlavi a HB -->GJ

Re: Klavesova zkratka ikony na desktopu a nova instance

Příspěvek od NeMeM9aA »

jj, win+[cislo] je fajn - taky jsem pripnul dane aplikace na taskbar - problem je v tom, ze jsem potreboval reseni, ktere bude konzistentni v chovani s predchozim resenim: ergo autohotkeys.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“