Myš nahodile přestane reagovat na klik v prostředí OS

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Vorenus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2012

Myš nahodile přestane reagovat na klik v prostředí OS

Příspěvek od Vorenus »

Zdravím,

asi v půlce týdne mi najednou přestal reagovat kurzor myši na klik, projevuje se to různě:
- na kurzor vůbec nereaguje spodní lišta a Start, ale zástupci na ploše ano, po spuštění nějaké aplikace však v ní myš nefunguje
- během prohlížení internetu v Opeře najednou přestane kurzor reagovat na klik kdekoliv mimo Opery: tedy po zmenšení nemůžu myší aktivovat jiné aktivní okno, kliknout na lištu, ale v Opeře myš funguje normálně.
- na klik kurzoru nereaguje nic, popř. nějaká podobná situace.

Většinou pomůže použít Ctrl+Alt+Delete, tam se myš chytne, poté Storno a v 95% funguje normálně - někdy pár sekund, jindy hodiny. Už se však stalo, že se nechytla ani na té zelené obrazovce při použití Ctrl+Alt+Del. Stává se to vždy jen v prostředí Windows, např. při hraní her myš vždy funguje.

Sestava v popisu, verze Win 10 1607, myš Logitech mx518. Co jsem hledal po netu, tak v dedítkách to není tak ojedinělý jev, často po nějakém updatu, zkoušel jsem tedy:
- v příkazovém řádku jako správce použít: SFC /scannow (bez problémů) a pak Repair-WindowsImage -Online -RestoreHealth
- přeinstaloval ovladače myši, aktualizoval drivery chipsetu desky včetně biosu, projel systémový disk Avastem + HitmanPro - nenašlo nic.

Netuším čím to začalo, ani co to vyvolává, nesetkal se s tím prosím někdo, popř. netušíte, čím by to mohlo být? Ještě mi zbývá čistá instalace oken, ale nemám času nazbyt a hlavně bych rád věděl, jestli se tomu dá nějak předejít, nebo to nejde řešit jinak. Tuším se mi to už kdysi stalo, když jsem přecházel na Win 10 z 8.1, a tam se to snad za chvilku vrátilo i po přeinstalu. Ani nevím jak jsem to pak vyřešil (asi další čistou instalací), ale rok a půl bez problémů až doteď.

Díky moc za jakékoliv tipy, nápady, informace.
CPU: i7-6700K, RAM: 16GB Corsair Vengeance LPX Black 3200, GPU: GTX 1070 Gainward Phoenix GS, MB: Asus Z170 Pro Gaming, SSD: MX100 256GB+M4 128GB, HDD: 3TB Toshiba E300, zdroj: Seasonic X-660W Gold, Case : Define R4 Black, Monitor: Dell U2515H, Zvuk: USB DAC CARAT-Topaz Signature + Audio-Technica A900x
Vorenus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. kvě 2012

Re: Myš nahodile přestane reagovat na klik v prostředí OS

Příspěvek od Vorenus »

Tak už jsem to nemohl vydržet a zkusil čistou instalaci Win 10, instalační USB vytvořena pomocí MediaCreationTool. Systémový SSD zformátovaný. Bez výsledku : ( Dokonce kurzor myši přestal reagovat (i když se hýbal) i v průběhu instalace Windows, některé kroky jsem tak řešil pouze pomocí klávesnice, na dalším okně se pak myš zase chytla. Tím myslím můžu vyloučit nějaký virus ap.
Dal jsem Bios na default, jestli to není způsobeno přetaktováním, zkusil jsem i jinou myš, zkusil jsem clean boot, vše bez výsledku. Jak jsem psal, už jsem podobnou situaci zažil, když jsem přecházel z Win 8.1, ani nevím, jak se to tehdy napravilo , ale od té doby skoro 2 roky bez zaškobrtnutí.
Na netu je nespočet podobných případů, např: http://www.tomshardware.co.uk/forum/id- ... andom.html, ale žádné řešení, které by skutečně pomohlo, už začínám být celkem zoufalý. Netušíte pls, čím by to mohlo být způsobeno, či nějaký nápad, jak to řešit? Kdyby to byl způsobeno vadným hardware, třeba deskou, či SSD, tak by se to snad projevilo i ve hrách, ale tam vždy bez problému. Fakt už netuším. Někdo psal, že mu to přestalo dělat samo od sebe, tak možná poslední naděje. Ještě mně napadlo, zkusit nainstalovat paralelně Win 8.1, jestli to bude dělat i tam, možná příští víkend : (
CPU: i7-6700K, RAM: 16GB Corsair Vengeance LPX Black 3200, GPU: GTX 1070 Gainward Phoenix GS, MB: Asus Z170 Pro Gaming, SSD: MX100 256GB+M4 128GB, HDD: 3TB Toshiba E300, zdroj: Seasonic X-660W Gold, Case : Define R4 Black, Monitor: Dell U2515H, Zvuk: USB DAC CARAT-Topaz Signature + Audio-Technica A900x
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“