Jak deaktivovat Průzkumník Windows (Windows 10)

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
jip123
Nováček
Nováček
Registrován: 27. bře 2018
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Jak deaktivovat Průzkumník Windows (Windows 10)

Příspěvek od jip123 »

Průzkumník Windows je otravný, ale bohužel nejde nejde odinstalovat, je systémový. Chci ho nahradit jiným správcem souborů, např. Directory Opus. K částečné náhradě sice dojde, ale Průzkumník se stále objevuje (občas). Ví někdo, jak Průzkumník zcela eliminovat a nahradit ho něčím vhodnějším?
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Jak deaktivovat Průzkumník Windows (Windows 10)

Příspěvek od Atapi »

A co tě vede k tomu ho odinstalovat a ne jen prostě místo něj používat něco jiné? Nebere prakticky žádné prostředky když běží na pozadí.
Obrázek
jip123
Nováček
Nováček
Registrován: 27. bře 2018
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak deaktivovat Průzkumník Windows (Windows 10)

Příspěvek od jip123 »

Já ho nechci odinstalovat, ono to ani nejde, ale chci místo něho používat jiný manažer. I přes hledání jsem nepřišel na to, jak to udělat..
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Jak deaktivovat Průzkumník Windows (Windows 10)

Příspěvek od Atapi »

A co přesně ti brání v tom ho používat, nejde nainstalovat? Nějak to stále nechápu.
Obrázek
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Jak deaktivovat Průzkumník Windows (Windows 10)

Příspěvek od zsdx »

Musel bys vymenit hodnotu pro Shell z explorer na neco jineho.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Jak deaktivovat Průzkumník Windows (Windows 10)

Příspěvek od zombux »

zsdx píše:Musel bys vymenit hodnotu pro Shell z explorer na neco jineho.
to platilo do Win8.1, šlo to relativně snadno.
ve W10 už to taková sranda není, viz např. https://stackoverflow.com/questions/333 ... enterprise
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
jip123
Nováček
Nováček
Registrován: 27. bře 2018
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak deaktivovat Průzkumník Windows (Windows 10)

Příspěvek od jip123 »

Atapi píše:A co přesně ti brání v tom ho používat, nejde nainstalovat? Nějak to stále nechápu.
Jiný manager je občas nahrazený Průzkumníkem Windows (spíše vyskočí), a to já nechci. Ať je Průzkumník ve WIN , ale ať se náhodně neobjevuje. Chci replacement dokonalý. Nejlepší náhrada by byla přes TC. Ale jak - a nato se právě ptám.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Jak deaktivovat Průzkumník Windows (Windows 10)

Příspěvek od killerek »

Ja uz TC prestal používat a ani mi nechybi. FTP servery skoro zanikly. Udelat uloziste o jednom velkem disku není problem. V praci sem take presel na system, co je dobře mit lokalne na notebooku kdykoliv k dispozici a dulezite věci jsou na sitovem disku na serveru kvůli zalohovani. Mam ho nainstalovany v podstate uz jen z nostalgie.
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Jak deaktivovat Průzkumník Windows (Windows 10)

Příspěvek od shorty25 »

Pokazdy, kdyz vidim TC, tak se mi pred ocima mihne agonie z detstvi. Diky bohu za explorer.
Vždy prodávám i jinde.
rbclass
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 20. úno 2008

Re: Jak deaktivovat Průzkumník Windows (Windows 10)

Příspěvek od rbclass »

preco by si TC nemohol pouzivat ? nechapem..ja ho pouzivam a prieskumnik mi do toho nijak neskace
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak deaktivovat Průzkumník Windows (Windows 10)

Příspěvek od CageJ »

Total Commander alebo Free Commander, musi byt :D
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak deaktivovat Průzkumník Windows (Windows 10)

Příspěvek od havli »

Souhlas, bez TC nebo nejake jeho obdoby si nedokazu praci na PC predstavit. Je to o zvyku, no. Zkratka pruzkumnik mi vzdycky prisel extremne neohrabanej, nic to neumi, neustale nutnost blbnout minimalne se dvema oknama, brr.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Jak deaktivovat Průzkumník Windows (Windows 10)

Příspěvek od zombux »

kolega senior MS konzultant používá zásadně Průzkumník, nechápu jak s tím může pracovat. funkce nula, rychlost práce s ním nula. TC ovládám klávesnicí, stejně jako kdysi dávno NC/VC/M602, ty hromady funkcí co to má mi nedokáže nic nahradit (synchronizaci adresářů, vyhledávání napříč filesystémem, pluginy na všechno možné). Průzkumník je dobrý asi jako Internet Explorer - v nouzi se s tím dá stáhnout jiný browser :mrgreen:
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“