Resetovat procesor zabezpečení (vymazat čip TPM)

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
peta809
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. srp 2009
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Resetovat procesor zabezpečení (vymazat čip TPM)

Příspěvek od peta809 »

Zdravím, už pár dní mě Windows Defender obtěžuje s hlášením "Resetovat procesor zabezpečení (vymazat čip TPM)". O co se jedná? Mám, respektive můžu to ignorovat? Znepokojuje mě tam i ta případná ztráta dat. Díky za odpověď.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
"Když jsem byl malý, chtěl jsem být pirátem. Jak se tak koukám na svůj disk, tak se mi to celkem povedlo."
Překládám následující Android projekty a Android aplikace do češtiny: https://crowdin.com/profile/peta809
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Resetovat procesor zabezpečení (vymazat čip TPM)

Příspěvek od Butch »

Do cipu se ukladaji ruzne veci, napriklad otisk prstu, sifrovani...
Pokud se uzivatel jmenuje stejne, ale ma jine otisky, take je treba v Biosu cip resetovat, resp jeho nastaveni. To same pokud byl treba zakryptovan disk.

Dela se to treba kdyz ve firme ma jeden notes postupne vice lidi.

Nevim proc po tobe chce reset zrovna defender, to snad rozlouskne nekdo zkusenejsi.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
dubikovo
Nováček
Nováček
Registrován: 09. led 2012
Bydliště: Praha

Re: Resetovat procesor zabezpečení (vymazat čip TPM)

Příspěvek od dubikovo »

Tohle se mi stalo taky po instalaci poslední velké aktualizace W10. Protože na tom NTB nic důležitého nemám tak sem dal ten čip vymazat. Disk není šifrovaný a vůbec nic se nestalo. Jen to napsalo "vymazání se nezdařilo" a hotovo.

Netuším jak to funguje, i když jsem to hledal, ale z logiky věci se to resetuje když tam něco je uloženo, já tam nic neměl takže se to asi nepovedlo.
jiné vysvětlení mě nenapadá....
Miraak2
Nováček
Nováček
Registrován: 19. úno 2013

Re: Resetovat procesor zabezpečení (vymazat čip TPM)

Příspěvek od Miraak2 »

2peta809:Ztrata dat hrozi jen kdyz je disk sifrovany, ale i pak to jde rozchodit pokud znas recovery key/phrase. Pokud disk sifrovany neni, muzes resetovat TPM klidne 100x denne
2dubikovo: Reset probehne i kdyz v TPM nic neni, chyba bude jinde
LoCo99
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. úno 2012
Bydliště: Praha

Re: Resetovat procesor zabezpečení (vymazat čip TPM)

Příspěvek od LoCo99 »

Zdar, řeším něco podobnýho asi. Koupil sem Dell E5470 a frajer mi tam písknul zpirátěný okna, aktivoval je nějakym aktivatorem, já si tam dal svoji licenci pak a tváří se to aktivovaně a používat jde vše.... mimo čtečky otisku prstu k přihášení. Googlil sem a je to tim že windows údajně nebere nějakej driver protože tam něco obchází nějaký podpisy/certifikace.

Co s tim? Jde mi to, jestli když si udělám obyč USB instalaci a dám licenci jestli problem zmizí, nebo je to zapsaný někde v BIOSu, protože mi stejným dechem frajer ještě dodal, že nejde bios flashnout protože nemá nějaký heslo.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“