Sdílení složky v síti

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Blaster30
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2012

Sdílení složky v síti

Příspěvek od Blaster30 »

Ahojte. Po posledním updatu W10 u nás nastal následující problém. Dosud jsme v práci sdíleli po síti složku mezi třemi počítači. Složku má v PC kolega č.1, který počítač nevypíná. Proběhl update W10. Teď, když zapnu ráno PC já a kolega č. 2, nemáme přístup k této složce s hláškou, že nebyla nelezena cesta.
Výstřižek.JPG
Když se podívám ke kolegovi č. 1, jak je nastaveno sdílení této složky, tváří se, že je vše v pořádku. V seznamu sdílených PC jsem jak já, tak i kolega č. 2 a oba údajně máme možnost číst/upravovat. Skutečnost je ale taková, že se tam nedostaneme a musíme vždy ráno po zapnutí našich PC dát u kolegy č. 1 znovu sdílet tuto složku, jinak nám to prostě nenajde, ikdyž se tváří že k ní přístup máme.

Dokáže někdo poradit jestli se s tím dá něco dělat?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
CPU AMD Phenom II X4 965 BE rev. C3, MB Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H , RAM OCZ 2x2GB DDR3 1600 , SSD Crucial m4 - 128GB , HDD WD Caviar Green, 3,5" SATA II 1TB , GPU Sapphire HD 6870 1GB GDDR5 , CASE COOLERMASTER Elite 335 , REPRO Genius SW-HF 5.1 4000, Zdroj Seasonic SS-500ET T3
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Sdílení složky v síti

Příspěvek od killerek »

Zrovna včera po aktualizaci sem doma resil na jednom PC, ze nefungovalo RDP, sdileni a ani ping na nazev druhého PC. Respektive to třeba chvili fungovalo, ale většinu casu ne, takze po zkouseni vseho mozneho jsem se nasral a dal jsem si staticky zaznam do hosts souboru na PC, kde to blbne.
Blaster30
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2012

Re: Sdílení složky v síti

Příspěvek od Blaster30 »

Tak to bohužel nevím jak se dělá ani co to znamená :-D Každopádně potom co sem postl svůj dotaz jsem to zkusil znova a sdílení fungovalo. Když jsem to zkusil nyní tak už to zase nejde. Takže přesně jak říkáš..někdy to jde a někdy ne.
CPU AMD Phenom II X4 965 BE rev. C3, MB Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H , RAM OCZ 2x2GB DDR3 1600 , SSD Crucial m4 - 128GB , HDD WD Caviar Green, 3,5" SATA II 1TB , GPU Sapphire HD 6870 1GB GDDR5 , CASE COOLERMASTER Elite 335 , REPRO Genius SW-HF 5.1 4000, Zdroj Seasonic SS-500ET T3
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Sdílení složky v síti

Příspěvek od killerek »

Pokud mate pevne IP adresy (nebo rezervaci v DHCP), tak si to namapovani muzes zkusit predelat na \\IP_adresa_zdroje\Sdilena_slozka
Blaster30
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2012

Re: Sdílení složky v síti

Příspěvek od Blaster30 »

Zatím funguje, díkec :)
CPU AMD Phenom II X4 965 BE rev. C3, MB Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H , RAM OCZ 2x2GB DDR3 1600 , SSD Crucial m4 - 128GB , HDD WD Caviar Green, 3,5" SATA II 1TB , GPU Sapphire HD 6870 1GB GDDR5 , CASE COOLERMASTER Elite 335 , REPRO Genius SW-HF 5.1 4000, Zdroj Seasonic SS-500ET T3
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“