Windows 10 - automatické přepnutí zvukového výstupu

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
rosta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2017
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Windows 10 - automatické přepnutí zvukového výstupu

Příspěvek od rosta »

Neví někdo kde a jak se dá nastavit aby se prepl zvuk z televize/monitoru na sluchátka automaticky při zapnuti dane aplikace/hry ? Delal jsem cistou instalaci W10 a zapomel jsem jak jsem to kdysi udelal, nemuzu to nikde najit.
CPU: Intel core i9 13900K MB: Asus z790 hero RAM: G.Skill 32gb ddr5 @7800mhz cl36 HDD: 2TB Seagate SSD: Corsair Force Series MP510 960GB, Samsung 960 PRO 1TB GPU: TUF 4090 PSU: Corsair HX1200i ostatní: NZXT internal usb hub, aquaero 6, BT 4.0 nano usb tp-link ub400 Vodní chlazení: dva okruhy, dvě pumpy, 5 chladičů a spousta trubek Monitor: Samsung Odyssey G9
-=Majkl=-
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows 10 - automatické přepnutí zvukového výstupu

Příspěvek od -=Majkl=- »

Překládám z anglických Win10: V Nastavení (Settings), Zvuk (Sound) je dole sekce Pokročilé možnosti zvuku (Advanced sound options), pod kterým jde pro každou aplikaci, která vydává zvuk, přiřadit zvuková karta, resp. její zvukový výstup.

Asi bude potřeba danou aplikaci nebo hru spustit, aby se v tom seznamu objevila a pak jí výstup změnit.
rosta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2017
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Windows 10 - automatické přepnutí zvukového výstupu

Příspěvek od rosta »

Ano přesně tak jak říkáš, včera večer jsem se k tomu dopátral, vzpoměl jsem si, aby člověk mohl natrvalo změnit zvukový výstup na dané hře, je potřeba hru spustit, minimalizovat a jit do nastaveni zvuku, uplně dolů a tam jsou "další možnosti zvuku" a hned pod tím "předvolby pro hlasitost aplikací a zařízení".
CPU: Intel core i9 13900K MB: Asus z790 hero RAM: G.Skill 32gb ddr5 @7800mhz cl36 HDD: 2TB Seagate SSD: Corsair Force Series MP510 960GB, Samsung 960 PRO 1TB GPU: TUF 4090 PSU: Corsair HX1200i ostatní: NZXT internal usb hub, aquaero 6, BT 4.0 nano usb tp-link ub400 Vodní chlazení: dva okruhy, dvě pumpy, 5 chladičů a spousta trubek Monitor: Samsung Odyssey G9
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“