Windows 10 - hard shutdown problém

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
staker8899
Nováček
Nováček
Registrován: 15. říj 2018

Windows 10 - hard shutdown problém

Příspěvek od staker8899 »

Dobré skoré ránko prajem všetkým,

včera sa mi naskytol jeden problém, ktorý ma veľmi trápi, pretože postihol zdrojový kód, ktorý som vyvíjal roky.

Pri vyvíjaní skriptu, som začal pociťovať spomalenie systému (neviem, čím bolo zapríčinené), no robilo mi pekné nervy. Skript som teda riadne uložil (CTRL + S), zavrel ho a na tvrdo vypol počítač (HW tlačidlom).

Po opätovnom zapnutí systému som chcel pokračovať vo vývoji, no keď som otvoril daný súbor v editore, tak bol úplne prázdny. Dátum upravenia bol správny (pred shutdownom, čiže súbor sa uložil), no obsah nikde.

Skúšal som vyhľadať históriu súborov, nenašla sa žiadna. Následne som si po konzultácií so skúsenejším kamarátom stiahol program Recuva, kde sme preskenovali daný súbor, no nenašiel žiadne výsledky, čomu bol aj kamarát prekvapený.

Vedeli by ste mi ešte prosím vás nejak pomôcť? Veľkosť súboru sa zachovala, čiže tie dáta tam musia byť... a ja ich z toho poškodeného súboru potrebujem dostať, sú to mesiace nepretržitej práce (áno moja chyba, že som to nedal na drive) a nechcem o ňu prísť... verím, že vy čo ste na lepšej odbornej úrovni v IT, budete mať ešte nejaké riešenia

predom vám za akúkoľvek radu, vrele ďakujem.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Windows 10 - hard shutdown problém

Příspěvek od Alfajk »

pokud to neni tajny, nahraj ho sem a zkusim se na to podivat

zkusils ho otevrit v jinym pc?
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
staker8899
Nováček
Nováček
Registrován: 15. říj 2018

Re: Windows 10 - hard shutdown problém

Příspěvek od staker8899 »

Ahoj,

nie neskusal, vyskusam to.

Avsak subor nie je nijak tajny, sic v tom je kopa hodin prace, ale radsej to zverejnim a potom premakam, ako o to na totalku prist. Ked sa vratim z roboty, tak ti to poslem do PM. Okolo 19:30.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“