Nefunkční sdílení a viditelnost PC a NB v síti

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
euronymous
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. úno 2013

Nefunkční sdílení a viditelnost PC a NB v síti

Příspěvek od euronymous »

Dobrý den,

mám stolní PC a laptop (Dell E5430) připojeny oba kabelem do routeru. Internet funguje. Na obou mám nasdílenou složku s názvem "download".

Vzájemný ping přes příkazový řádek je v pořádku. Nicméně přes průzkumníka se na danou složku druhého nebo prvního PC nedostanu.

Sdílení a zjišťování mám povoleno (WIN 10 na obou strojích). Ve firewall povoleno výjimka na sdílení souborů a tiskáren.

Obě PC jsou umístěny do pracovní skupiny s názvem SKUPINA. Obě PC se přihlašují pomocí účtu Microsoft s heslem. Na obou PC je nastavena síť jako privátní.

Problém by mohl být v tom, že když spustím průzkumníka -> síť -> na stolním PC vidím (stolní + laptor +router), ale na Laptopu vidím (pouze router) - zde jsem prošel spoustu rad a příkazů jak to zprovoznit, ale nebyl jsem úspěšný.

Prosím o radu, jak dosáhnout, aby se PC viděli v síti. Děkuji.

Edit1: PC už vidí i sebe v síti (obě) -> nicméně při pokusu o procházení obdržím zprávu "systém windows nemůže získat přístup k \\EURONYMOUS (chyba 0x80070035).
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční sdílení a viditelnost PC a NB v síti

Příspěvek od Natural »

Nejjednodušší způsob:
Vytvoř nejlépe na disku c složku. Nastav ji jako sdílenou a dej oprávnění uživateli "everyone". Na druhém pc udělej zástupce s cestou \\prvnipc\sdilenaslozka. A máš přístup do složky jistý. Nebo podobně vytvoř síťový disk se stejnou cestou. Počítám s domácí síti bez citlivých dat.
euronymous
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. úno 2013

Re: Nefunkční sdílení a viditelnost PC a NB v síti

Příspěvek od euronymous »

Přesně toto jsem udělal a nefunguje to. Na všech PC jsem vytvořil složku download a dal ji sdílet pro"everyone (čtení/zápis)". Ale přes příkaz \\název-pc\sdílená-složka mě tam nepustí. Zkouším i místo návzu-pc dát IP adresu a také nic.
TomTom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. úno 2006
Bydliště: KönigGratz

Re: Nefunkční sdílení a viditelnost PC a NB v síti

Příspěvek od TomTom »

Oprávnění musí být při přístupu přes síť nastaveno pro daného uživatele pro "Sdílení" i "Zabezpečení" zároveň, jinak to nebude fungovat.
euronymous
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. úno 2013

Re: Nefunkční sdílení a viditelnost PC a NB v síti

Příspěvek od euronymous »

Ano v zabezpečení mám povoleno úplně všechny body pro všechny účty.
EDIT: když použije např. program třetí strany DUKTO R5 - tak soubory a data přenáším mezi PC v pohodě.
EDIT1: z mobilu se na obě PC dostanu (požívám ES FILE MANAGER) -> vyskočí přihlašovací okno, kde zadám jméno a heslo a už vidím komplet sdílené položky)
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Nefunkční sdílení a viditelnost PC a NB v síti

Příspěvek od Alfajk »

mas pc v "domaci skupine" ? Pres to tyhle zalezitosti taky vyresis, pak staci slozku normalne "sdílet s: domácí skupina"
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
euronymous
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. úno 2013

Re: Nefunkční sdílení a viditelnost PC a NB v síti

Příspěvek od euronymous »

Pracovní skupina: byla daná windows jako WORKGROUP - nefungovalo, tka jsem zkusil přejmenovat na SKUPINA...obě PC to tak mají, ale stále je někde chyba.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Nefunkční sdílení a viditelnost PC a NB v síti

Příspěvek od Alfajk »

vidis aspon ty pc v "mistra v siti" v ramci lan ? tady:
Ovládací panely\Všechny položky Ovládacích panelů\Centrum síťových připojení a sdílení\Pokročilé nastavení sdílení mas povolený sdílení v ramci domaci skupiny? To musi fungovat, pokud do toho nezasahuje nejakej chytrej firewall nebo neni nejakej problem uz v ramci ty workgroup (zkus defaultni zrusit a udelat svoji novou)
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
euronymous
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. úno 2013

Re: Nefunkční sdílení a viditelnost PC a NB v síti

Příspěvek od euronymous »

V pokročilém nastavení mám vše povoleno pro privátní i pro host nebo veřejný. Pracovní skupinu jsem si založil svoji s názvem "SKUPINA" obě PC v ní jsou.

PC Vidím v místa síti -> obě navzájem. Firewall mě taky napadl, dal jsem všude výjimky a dokonce jsem ho zkoušel na obou PC vypnout, ale níc z toho nepomohlo...pro mě nepochopitelná věc, že se na ty PC dostanu z mobilu přes WIFI,ale z PC na PC se nedostanu.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Nefunkční sdílení a viditelnost PC a NB v síti

Příspěvek od werygood »

Nezrušil náhodou Microsoft domácí skupiny? Se jen ptám, protože taky občas (spíš teda často) bojuju se sdílením mezi PC s Win 10.
euronymous
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. úno 2013

Re: Nefunkční sdílení a viditelnost PC a NB v síti

Příspěvek od euronymous »

Četl jsem,že zrušil. Ale dle jejich návodu mám vše správně nastaveno, ale bohužel nefunguje to. nevím, kde může být problém. Už jsem začal používat program třetí strany, ale je to otravné.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“