Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je ne 8. prosinec 2019, 06:10

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 2 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: Nefunkční režim spánku
PříspěvekZaslal v: čt 7. březen 2019, 09:11 
Začátečník
Začátečník

Ahoj, nemáte někdo nějakej typ jak vyřešit problém viz. téma? Počítač nepřechází po nastavené době (30min) do režimu spánku.

Samozřejmě jsem vyzkoušel zakázat probouzení vstupními periferiemi, vyzkoušel jsem clean boot a po nějaké době testů objevil viníka - Aorus Engine od Gigabyte. Zakázal jsem tedy jeho spouštění při startu a nějakou dobu byl klid. Poslední dobou se ale problémy objevily znovu, počítač přestal přecházet do režimu spánku a zbytečně běží celou noc.

Je mi jasný, že problém se objevil po nějaký aktualizaci (zjistit konkrétní aplikaci tedy znamená absolvovat celý martirium s clean boot znovu) ale nezdá se mi jako ideální řešení zakazovat spouštění aplikací při startu jenom proto, že nějakým způsobem narušují uspání PC. Třeba Aorus Engine chci používat a i když ho spustím ručně a poté vypnu, tak už počítač do režimu spánku nepřejde. Pravděpodobně nějaká jeho součást stále běží na pozadí, pokud dojde k jeho spuštění.

Existuje nějaká možnost jak prioritizovat režim spánku? Nechce se mi věřit, že nahodilá aktualizace libovolný aplikace může zrušit jedno z, dle mýho názoru, základních nastavení PC a nezbývá pak nic jinýho, než zdlouhavě hledat konkrétního viníka, kterýho pak musím zakázat, případně přestat úplně používat...

:(

CPU Intel Core i7-8086K 4 GHz (5 GHz Turbo), CPU chladič NZXT Kraken X62, GPU AORUS GeForce RTX™ 2080 Ti XTREME 11G, MB Gigabyte Z390 AORUS Master, SSD Samsung 970 PRO, M.2 - 512GB, DDR4, s. 1151 Coffee Lake, ATX, RAM Gigabyte AORUS RGB 32GB DDR4 3200, zdroj Corsair HX850i 850W, skříň CoolerMaster Storm Stryker white, myš Logitech G903 + Logitech Powerplay, klávesnice Corsair K95 PLATINUM RGB, Cherry MX Brown, sluchátka Logitech G633 Artemis Spectrum, router Ubiquiti AmpliFi AFi-R Mesh Router

Předmět: Re: Nefunkční režim spánku
PříspěvekZaslal v: st 24. duben 2019, 00:08 
Nováček
Nováček

Tiez som mal podobny problem cca pred mesiacom az tromi a vyriesil som to normalne vypnutim PC ( chrome po starte obnovi a prehravac PLEX si dokazem aj sam spustit)

Ale k teme, neskusal a ani som nesledoval co sposobilo zmenu, ze mi PC nejde uspat, ako cez tlacitko na klavesnici, tak cez WIN tlacitko a ponuku uspat, Pc akurat uspal monitory a isiel dalej ( po vymene ventilatorov,uprave kriviek a prelepeni diod foliou ani neviem ze to PC ide ). A zase navrat z OT k veci, ked som skusal posledny tyzden PC uspat, tak sa bez problemov uspal, fakt neviem ci za to moze nejaka aktualizacia ( prebehli asi 2 ked ziadali pri vypinani Aktualizovat a vypnut, alebo sa len nejaky program dal dokopy

takze skus aktualizovat WIn a mozno sa to vyriesi aj samo

Odpovědět na téma  [ 2 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní