Nefunkční režim spánku

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Drunksta
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. led 2013

Nefunkční režim spánku

Příspěvek od Drunksta »

Ahoj, nemáte někdo nějakej typ jak vyřešit problém viz. téma? Počítač nepřechází po nastavené době (30min) do režimu spánku.

Samozřejmě jsem vyzkoušel zakázat probouzení vstupními periferiemi, vyzkoušel jsem clean boot a po nějaké době testů objevil viníka - Aorus Engine od Gigabyte. Zakázal jsem tedy jeho spouštění při startu a nějakou dobu byl klid. Poslední dobou se ale problémy objevily znovu, počítač přestal přecházet do režimu spánku a zbytečně běží celou noc.

Je mi jasný, že problém se objevil po nějaký aktualizaci (zjistit konkrétní aplikaci tedy znamená absolvovat celý martirium s clean boot znovu) ale nezdá se mi jako ideální řešení zakazovat spouštění aplikací při startu jenom proto, že nějakým způsobem narušují uspání PC. Třeba Aorus Engine chci používat a i když ho spustím ručně a poté vypnu, tak už počítač do režimu spánku nepřejde. Pravděpodobně nějaká jeho součást stále běží na pozadí, pokud dojde k jeho spuštění.

Existuje nějaká možnost jak prioritizovat režim spánku? Nechce se mi věřit, že nahodilá aktualizace libovolný aplikace může zrušit jedno z, dle mýho názoru, základních nastavení PC a nezbývá pak nic jinýho, než zdlouhavě hledat konkrétního viníka, kterýho pak musím zakázat, případně přestat úplně používat...

:(
CPU Intel Core i7-8086K 4 GHz (5 GHz Turbo), CPU chladič Gigabyte Aorus Liquid Cooler 360, GPU Gigabyte AORUS GeForce RTX™ 4080 Xtreme Waterforce 16G, MB Gigabyte Z390 AORUS Master, s. 1151 Coffee Lake, ATX, RAM Gigabyte AORUS RGB 32GB DDR4 3200, SSD Samsung 970 PRO, M.2 - 512GB, zdroj Corsair HX850i 850W, case Gigabyte Aorus C700 Glass
monitor Acer Predator CG437KS 42,5''
periferie Logitech G502 + Logitech Powerplay, Logitech G915 Lightspeed (Clicky), Logitech G633 Artemis Spectrum, Ubiquiti AmpliFi AFi-R Mesh Router
zlobaTH
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2012

Re: Nefunkční režim spánku

Příspěvek od zlobaTH »

Tiez som mal podobny problem cca pred mesiacom az tromi a vyriesil som to normalne vypnutim PC ( chrome po starte obnovi a prehravac PLEX si dokazem aj sam spustit)

Ale k teme, neskusal a ani som nesledoval co sposobilo zmenu, ze mi PC nejde uspat, ako cez tlacitko na klavesnici, tak cez WIN tlacitko a ponuku uspat, Pc akurat uspal monitory a isiel dalej ( po vymene ventilatorov,uprave kriviek a prelepeni diod foliou ani neviem ze to PC ide ). A zase navrat z OT k veci, ked som skusal posledny tyzden PC uspat, tak sa bez problemov uspal, fakt neviem ci za to moze nejaka aktualizacia ( prebehli asi 2 ked ziadali pri vypinani Aktualizovat a vypnut, alebo sa len nejaky program dal dokopy

takze skus aktualizovat WIn a mozno sa to vyriesi aj samo
PC1 : CPU: R5-3600 GPU: Rtx2060 6GB RAM DDR4 2x8GB 3200MHz MB ASUS TUF B550 PLUS
PC2 : CPU :I5-3470 GPU: GTX1050 Ti 4GB RAM DDR3 2x4GB 1600MHz MB: ASUS P8B75-M LX
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“