PCTuning
https://pctforum.tyden.cz/

Nefunkční režim spánku
https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=159&t=273481
Stránka 1 z 1

Autor:  Drunksta [ čt 7. březen 2019, 09:11 ]
Předmět:  Nefunkční režim spánku

Ahoj, nemáte někdo nějakej typ jak vyřešit problém viz. téma? Počítač nepřechází po nastavené době (30min) do režimu spánku.

Samozřejmě jsem vyzkoušel zakázat probouzení vstupními periferiemi, vyzkoušel jsem clean boot a po nějaké době testů objevil viníka - Aorus Engine od Gigabyte. Zakázal jsem tedy jeho spouštění při startu a nějakou dobu byl klid. Poslední dobou se ale problémy objevily znovu, počítač přestal přecházet do režimu spánku a zbytečně běží celou noc.

Je mi jasný, že problém se objevil po nějaký aktualizaci (zjistit konkrétní aplikaci tedy znamená absolvovat celý martirium s clean boot znovu) ale nezdá se mi jako ideální řešení zakazovat spouštění aplikací při startu jenom proto, že nějakým způsobem narušují uspání PC. Třeba Aorus Engine chci používat a i když ho spustím ručně a poté vypnu, tak už počítač do režimu spánku nepřejde. Pravděpodobně nějaká jeho součást stále běží na pozadí, pokud dojde k jeho spuštění.

Existuje nějaká možnost jak prioritizovat režim spánku? Nechce se mi věřit, že nahodilá aktualizace libovolný aplikace může zrušit jedno z, dle mýho názoru, základních nastavení PC a nezbývá pak nic jinýho, než zdlouhavě hledat konkrétního viníka, kterýho pak musím zakázat, případně přestat úplně používat...

:(

Autor:  zlobaTH [ st 24. duben 2019, 00:08 ]
Předmět:  Re: Nefunkční režim spánku

Tiez som mal podobny problem cca pred mesiacom az tromi a vyriesil som to normalne vypnutim PC ( chrome po starte obnovi a prehravac PLEX si dokazem aj sam spustit)

Ale k teme, neskusal a ani som nesledoval co sposobilo zmenu, ze mi PC nejde uspat, ako cez tlacitko na klavesnici, tak cez WIN tlacitko a ponuku uspat, Pc akurat uspal monitory a isiel dalej ( po vymene ventilatorov,uprave kriviek a prelepeni diod foliou ani neviem ze to PC ide ). A zase navrat z OT k veci, ked som skusal posledny tyzden PC uspat, tak sa bez problemov uspal, fakt neviem ci za to moze nejaka aktualizacia ( prebehli asi 2 ked ziadali pri vypinani Aktualizovat a vypnut, alebo sa len nejaky program dal dokopy

takze skus aktualizovat WIn a mozno sa to vyriesi aj samo

Stránka 1 z 1 Čas je uváděn v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/