BSOD a poté nutná reinstalace celého systému

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Fricoolinek
Nováček
Nováček
Registrován: 15. čer 2011

BSOD a poté nutná reinstalace celého systému

Příspěvek od Fricoolinek »

Padnuly mi W10 Home 64bit do BSOD, začaly se shromažďovat informace. Když to doběhlo na 100%, tak jsem čekal tak 15 minut, stále 100% a nic se nedělo. Nevydržel jsem a dal jsem hard restart tlačítkem (potřeboval jsem něco dodělat a neměl moc času). Chyba, velká chyba. Už jsem je nenahodil. Nebyl jsem schopen ani obnovit systém (obnovovací body jsem v nabídce měl, ale když jsem je zaškrtl, tak obnovovací nástroj bez vysvětlení spadl).

Co to sakra je? Starší widle tohle tvrdší zacházení zvládaly bez problémů. Když byla BSOD, tak se PC restartovalo prakticky okamžitě a systém znova naběhl. Snad si ani nevybavuju, že bych XP nebo W7 dostal někdy do "nespustileného" stavu.

Hlavně se mi to stalo podruhé během prázdnin. Naporvé jsem W10 oddělal, když jsem spustil PC, odešel od něj, načež mezitím se mi zřejmě mohly začít instalovat aktualizace či co. Bohužel jsem měl nastaveno vypínání displeje, takže když jsem k PC po nějakých 5+ minutách přišel, tak displej byl v režimu "oranžového světélka", na press any key (zřejmě díky zaneprázdnění) nulová reakce, tak jsem byl hrrr, udělal hard reset a byl jsem v pr....

Ano, můžete říct, že jsem vůl, že nepočkám déle, ale i tak - sakra práce - neměl by toto ten systém přežít?
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: BSOD a poté nutná reinstalace celého systému

Příspěvek od Shaquille »

Nemel. Mozna pri spravnem postaveni hvezd a dobre karme prezije, ale vetsinou ne...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: BSOD a poté nutná reinstalace celého systému

Příspěvek od Holda »

Jakou chybu BSOD vyhodil? Příp. obsah minidumpu?
Ten systém na 7 fungoval korektně, nebo je to nový systém?
.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“