WIn 10- trvalé zakázaní vadné gpu, smazání old windows

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

WIn 10- trvalé zakázaní vadné gpu, smazání old windows

Příspěvek od BRUCEF »

Ahoj, hlásím dva problémy.
Mám ntb, na kterém nejde-zamrzává dedikovaná grafika Nvidia 840M-prostě klasický code43.
Na ntb se mi mi asi po 10x zátuhnutí podařilo nainstalovat Win 10. Bohužel po upgrade na nejnovější verzi, tuším 1903 se opět aktivovala i dedikovaná gpu 840m. Takže opět blamáž se zásekama. Pokud je nvidia 840m zakázaná ve správci zařízení, jede ntb jako víno (na IGPu v cpu). Chtěl bych toto do budoucna nějak zakázat navrdo, aby se to již nestalo. Lze nějak tu nvidii totálně zakázat? Já jí jen zakázal, neodinstaloval. Předpokládám, že by si stejně WIn opět nainstalovali ovladače sami.

2. Zřejmě pokusy viz up mám na disku C dva adresáře Windows a Windows old. We Win 7, windows old znamenala starší verze, která se ohla v klidku smazat. Tady ve WIn 10 má ovšem adresář Windows 17.2GB a Windows old 25GB. :roll:
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: WIn 10- trvalé zakázaní vadné gpu, smazání old windows

Příspěvek od killerek »

Mrkni do BIOSu, jestli je tam moznost natvrdo vybrat grafiku, pripadne tu Nvidii vypnout.

Ten old zmizi casem sam, mas nejaky cas na navrat ke stare verzi. Jinak jde přes interni cisteni disku smazat "rucne".
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: WIn 10- trvalé zakázaní vadné gpu, smazání old windows

Příspěvek od BRUCEF »

V biosu vypnout nelze. Vypnout-zakázat lze ve správci zařízení. Old Windows smažu, potřebuji místo :-D
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: WIn 10- trvalé zakázaní vadné gpu, smazání old windows

Příspěvek od Zivan »

Co napsat typ notebooku?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: WIn 10- trvalé zakázaní vadné gpu, smazání old windows

Příspěvek od BRUCEF »

Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: WIn 10- trvalé zakázaní vadné gpu, smazání old windows

Příspěvek od Alfajk »

win.old smazes takhle https://www.cnet.com/how-to/how-to-dele ... indows-10/

na vadnou gpu nepostaci spravce zarizeni - graficke adaptery - zakazat zarizeni? Nemelo by se samo aktivovat
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: WIn 10- trvalé zakázaní vadné gpu, smazání old windows

Příspěvek od zsdx »

Nemelo, ale stalo se.
Bohužel po upgrade na nejnovější verzi, tuším 1903 se opět aktivovala i dedikovaná gpu 840m.
Co 'devcon disable' do Planovace uloh?
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: WIn 10- trvalé zakázaní vadné gpu, smazání old windows

Příspěvek od shorty25 »

Co nabootovat do nouzaku a tam zakazat tu grafiku? Propise se to i do normal bootu?
Vždy prodávám i jinde.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“