Defender a vyloučené složky

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
xx30
Nováček
Nováček
Registrován: 16. kvě 2020

Defender a vyloučené složky

Příspěvek od xx30 »

Dnes se mi na PC stáhla říjnová aktualizace a ve windows defenderu se mi nezobrazují vyloučené složky, které jsem měl nastavené.
Když zobrazím: Ochranu před viry a hrozbami - Nastavení ochrany před viry a hrozbami - Spravovat nastavení - Vyloučení - Přidat nebo odebrat vyloučení -
Mám zobrazené pouze tlačítko +Přidat vyloučení, ale nejsou tam zobrazené složky které jsem měl nastavené jako vyloučené. Pokud dám přidat složku k vyloučení a přidám ji, nezobrazí se mi jako přidaná složka. Nevím jestli je přidaná nebo ne a také nevím jestli zůstaly složky mnou dříve nastavené jako vyloučené. Tím pádem také nemůžu složky z vyloučení vymazat.
1.jpg
2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
xx30
Nováček
Nováček
Registrován: 16. kvě 2020

Re: Defender a vyloučené složky

Příspěvek od xx30 »

Tak jsem hledal na fórech a našel něco s administrátorským účtem. Na PC jsem přihlášený pod místním účtem, což jsem nikdy neměnil. Je to takto od instalace WIN na nový počítač což jsem si dělal sám. Dříve jsem pod tímto místním účtem normálně přidal do vyloučení některé složky, které se normálně zobrazovaly s celou cestou pod tímto vyloučením. Po nějaké aktualizaci, nic jiného jsem neinstaloval došlo v výše uvedenému stavu. V registrech pokud zadám ( HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows Defender\Vyloučení ) jsou vyloučené složky vidět.
Pokud se ovšem přihlásím jako administrátor ( což jsem musel nejprve povolit, nikdy jsem takto přihlášený nebyl ) zobrazilo se mi jiné nastavení včetně plochy a ve výše uvedeném nastavení Defenderu pod vyloučením se zobrazují dříve již vyloučené složky včetně cesty a jdou i mazat popřípadě znovu přidat jako dříve.
Pokud dám přidat složku do vyloučení pod svým místním účtem složka se podle zobrazení v registrech přidá, ale pod vyloučením v Defenderu vidět není.
Vypadá to jako by mi aktualizace změnila oprávnění. Je nějaký způsob jak to změnit zpět ( přiřadit k místnímu účtu - je jako správce ) oprávnění?
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“