Win 10 - dlhý štart a nefungujúce vyhľadávanie po update

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
michal3d
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. úno 2007

Win 10 - dlhý štart a nefungujúce vyhľadávanie po update

Příspěvek od michal3d »

Zdravím,

vyskytol sa mi dosť zásadný problém s Windows 10. Zhruba 2. decembra sa mi nainštalovala aktualizácia KB4586781, po jej nainštalovaní sa samozrejme vyžadoval reštart. No po tomto reštarte sa Windows rozbil, trvá tak 5 min kým sa načíta, najskôr sa to zasekne tak na 20 sekúnd na "Welcome screen", potom sa načíta prázdny desktop a žiadne ikony ani v taskbare, ani žiadna ikona v notifikačnej oblasti vpravo dole. Jediné čo je vidieť je tlačítko "Štart", "Search" a hodiny. V tejto fáze sa to zasekne tak na 4-5 min a potom tie ikony dobehnú a je možné používať Windows. No aj potom nefunguje vyhľadávanie. Po kliknutí na ikonu sa zobrazí len prázdne okno a nie je tam možné ani písať.

Skúšal som už všetky možné riešenia z internetu, od odinštalovania tej aktualizácie, cez nejaké všeobecné opravy Win (sfc napr.) až po resetovanie search služby cez ten powershell skript ktorý MS poskytuje. Nemohol som ale resetovať searchui.exe, lebo tento process ani nemám v zozname spustených, je tam len searchapp.exe. Samozrejme nič nezabralo. Obnovenie systému som nemal zapnuté, takže túto možnosť nemôžem využiť. Inak verzia Windows je 2004, takže ako posledná záchrana by bolo préisť na novú 20H2, lenže nie som si istý či to pomôže a bojím sa, aby to ten Windows nerozbilo už úplne, lebo v súčasnosti potrebujem ten počítač funkčný. Inak systém som inštaloval tak mesiac dva dozadu ako čistú inštaláciu, takže by naozaj mal fungovať ako hodinky.

Takže preto sa už ako poslednú možnosť obraciam sem, či sa náhodou niekto nestretol s týmto alebo podobným problémom a nemá nejaký nápad ako to vyriešiť?

Dík
MB: ASUS P9X79 CPU: Intel i7-4820K + Noctua NH-U12P RAM: 48 GB DDR3 1333 MHz GPU: EVGA GeForce RTX 2070 XC GAMING SSD: Intel 730 240 GB, Crucial MX300 1 TB
PSU: Seasonic X-560 SOUND: ASUS Xonar Essence ST + Xonar H6 + beyerdynamic DT 990 Pro 250 Ω + Creative 6.1 6700 CASE: Cooler Master Silencio 650 LCD: HP Z32 4K
KEYBOARD: CM Storm Quickfire XT MOUSE: Logitech G502 HERO + G240 GAMING: Logitech G29, Xbox Elite Controller, Saitek X56 Rhino H.O.T.A.S. OS: Windows 10 Pro 64-bit
van Bellen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. zář 2004

Re: Win 10 - dlhý štart a nefungujúce vyhľadávanie po update

Příspěvek od van Bellen »

Tak zapni obnovu a mozes skusit nahodit 20H2, ak nepomoze, vratis sa naspat...
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“