Windows 10 defender porad otravuje kvuli vypnutemu firewallu

Všechny dotazy, problémy a řešení týkající se Windows 10.

Moderátor: Loki5567

Odpovědět
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Windows 10 defender porad otravuje kvuli vypnutemu firewallu

Příspěvek od Jey »

Necha se ve Windows 10 vnutit nejak Windows Defenderu, aby pri kazde kontrole neotravoval s hlaskou, ze je vypnuty Windows Firewall a system v ohrozeni? (PC je v lokalni siti za routerem s NAT). Otravuje nekolikrat denne s uvedenou hlaskou a pri kazdem rychlem testu PC. A ja vazne nehodlam vypinat Windows Defender, ani zapinat Windows Firewall. Predem diky
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 defender porad otravuje kvuli vypnutemu firew

Příspěvek od killerek »

Ehm ehm a je nejaky duvod ten FW vypinat? To, ze je PC v lokalni siti neznamena, ze neni FW potreba. Zkus tohle rict nekomu ze security a budes se hodne divit jeho reakci. Vymyslis si tady posledni dobou zajimave problemy, ktere vlastne problemy nejsou.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 defender porad otravuje kvuli vypnutemu firew

Příspěvek od Jey »

No ja ten Windows Firewall v lokalni siti schovane za NAT urcite nepotrebuju. Neznam jediny duvod k cemu, nebo ty snad jo, a kdyz uz jsme teda u toho, dost by me zajimal tvuj racionalni duvod, proc ten firewall v lokalni siti pouzivat. Rad si prectu tvoji odpoved.

Nemam tu nikoho ze "security", protoze domaci sit jsou 3 PC a NAS server, kde mam naroutovane, jen to co potrebuju. A Windows Firewall jsem vypnul, protoze jedno PC je server a nedavno se Windows Firewall nastavil na default, takze blokoval i RDP, proto jsem musel pripojit klavesnici a mys a FW manualne vypnout. Bez takovych nezadoucich eskapad a bezpredmetnych rad se klidne obejdu.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Windows 10 defender porad otravuje kvuli vypnutemu firew

Příspěvek od werygood »

A vadi ti ten FW? Jestli ne, tak ho zapni a aspon te to prestane otravovat. To je to nejjednodussi reseni.. A urcite to neblokuje RDP, pouzivam jej na hodne PC s W10 v ruznych verzich a nikdy s tim nebyl problem - ten bude imho jinde.
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Windows 10 defender porad otravuje kvuli vypnutemu firew

Příspěvek od zombux »

tak, snad nastavíš ve firewallu RDP in allow, když potřebuješ RDP, ne?
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Windows 10 defender porad otravuje kvuli vypnutemu firew

Příspěvek od werygood »

No podle me to nastavovat vubec nemusis. RDP povolis v Settings a FW si to poresi uplne samo.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 defender porad otravuje kvuli vypnutemu firew

Příspěvek od Jey »

Napíšu to ještě jednou. Na serveru bez klávesnice a myši se to RDP bez připojení klávesnice a myši povoluje docela obtížně. Nevím proč se tam Windows Firewall hodil sám od sebe do defaultu. Samozřejmě že do té doby tam bylo RDP povoleno. FW jsem vypnul.

A protože tam mám FW vypnutý a stejně tak i na mém PC, aby pořád neotravoval, hledám možnost jak se zbavit těch varování.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 defender porad otravuje kvuli vypnutemu firew

Příspěvek od killerek »

Spise se ti prehodila sit do verejneho modu nez, ze by FW zablokoval povolene RDP.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 defender porad otravuje kvuli vypnutemu firew

Příspěvek od Jey »

No, musel jsem připojit klávesnici a myš + monitor, abych ten Windows Firewall vypnul. Ale asi už je to bezpředmětné, protože Windows Defender otravoval spíše kvůli nebezpečnému procesu, který se tam neukazoval a proto se ani nenabízela žádná akce k provedení. Promáznul jsem mu soubory a už je to vyřešeno (vybráním akce). FW je stále vypnutý a Notification Center už neprudí.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 defender porad otravuje kvuli vypnutemu firew

Příspěvek od killerek »

Ono se obcas (teda velice vzacne) Windows (i server verze) rozhodnou, ze tvoje sitovka neni v privatnim, ale verejnem modu, ikdyz je v interni siti. Verejny mod nema funkcni RDP z bezpecnostnich duvodu, protoze pocita, ze jsi v nezabezpecene siti, takze si vypnutim FW vyresil mozna nasledek a ne pricinu.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Windows 10 defender porad otravuje kvuli vypnutemu firew

Příspěvek od zsdx »

Jey píše:Na serveru bez klávesnice a myši se to RDP bez připojení klávesnice a myši povoluje docela obtížně.
Pravda, takovy psexec (a pak netsh) neni pro kazdeho ;)
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Windows 10 defender porad otravuje kvuli vypnutemu firew

Příspěvek od Holda »

To ten server nemá nějaký iLO, iRMC nebo tak?
.
Octopuss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2007

Re: Windows 10 defender porad otravuje kvuli vypnutemu firew

Příspěvek od Octopuss »

O bezpečnosti nic nevím, tak mě někdo poučte, ale já si vždycky myslel, že NAT a firewall jsou dvě úplně odlišný věci.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 defender porad otravuje kvuli vypnutemu firew

Příspěvek od Jey »

Tak určitě. Když mám síť za NAT, kde mám na server povolené a nasměrované jen určité porty, tak snad nepotřebuju firewall.

Tohle není linux server, kde bych se připojil přes SSH, je tam normálně Windows 10 Pro a firewall blokoval komplet všechno.
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 defender porad otravuje kvuli vypnutemu firew

Příspěvek od killerek »

Jestli si myslis, ze domaci sit za NATem na routeru je chranena, tak si klidne FW vypni. Dle me to neni validni predpoklad pro vypnuti FW, ale je to na tobe.
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 defender porad otravuje kvuli vypnutemu firew

Příspěvek od Jey »

No mám to tak od léta páně 2001. Jasně že může být 1 zařízení nečím infikováno a pak se to třeba hodí, ale dosud bez problému.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10“