Monitor - jak poznam analog od digitalu

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Ruda
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Hodonín

Monitor - jak poznam analog od digitalu

Příspěvek od Ruda »

Jak poznám Analog od Digitálu???


//edit by Sentenced - poupravil jsem ti nazev threadu... Bože lidi pište ty nazvy tak at clovek pozna o čem to je!! dík.
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ICE »

analog ma jako konektor 15-pin d-sub a digital ma DVI... DVI maji jen ty lepsi LCD...
jindros
Nováček
Nováček
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: Monitor - jak poznam analog od digitalu

Příspěvek od jindros »

Když už,taks měl místo monitor napsat LCD,kliknul jsem nato jen abych zjistil,kdo hledá u monitoru digitál.


//edit by Sentenced - poupravil jsem ti nazev threadu... Bože lidi pište ty nazvy tak at clovek pozna o čem to je!! dík.
Jafido
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno,Přerov,Podhoří

Příspěvek od Jafido »

Analogový monitor používá pro jas, kontrast a roztahování obrazu.... (myslím že toho tyhle monitory ani více neměli) nastavování potenciometry a digitál používá obvykle tlačitka. Novější digitály mají OSD menu. Jinak vnitřní zapojení je naprosto odlišné.

Snad jsi se ptal na tohle, pokud jsi se ptal ale na rozdíl mezi LCD a CRT tak to je trošku něco jiného.
Prescott 650@17x200/1,4V,Intel i915 GAG,3072MB DDR400 ( 2.5-3-3-8 ),WD 320GB,MSI 6600 500/600 s VM-101
Barton 2500+@11x200/1,7V,Asus A7N8X Deluxe,2x1024MB DDR400 ( 2.5-3-3-11 ),Maxtor 400GB,ATI R9550@R9600 485/500 s VHC-L61
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitor - jak poznam analog od digitalu

Příspěvek od karf »

jindros píše:Když už,taks měl místo monitor napsat LCD,kliknul jsem nato jen abych zjistil,kdo hledá u monitoru digitál.


//edit by Sentenced - poupravil jsem ti nazev threadu... Bože lidi pište ty nazvy tak at clovek pozna o čem to je!! dík.
Souhlas, tohle je zavádějící. Monitory nemají digitální přenos obrazu, jen je digitálně řešená úprava parametrů obrazu, kdežto u LCD je digitální přenos z grafické karty - ta pak "nepotřebuje" RAMDAC a signál je přes převodníku D/A - A/D.
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
Sentenced
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Jotunheim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sentenced »

Puvodni nazev threadu byl pouze "MONITOR" - a otazku jste si vsichni precetli... Tak jsem to upravil aspon takhle - opravdu jsem nevedel co tim basnik chtel rici a takhle to rozpoutalo aspon nejakou diskuzi....... aspon se tu objasni oba problemy (LCD, CRT) a bude jasno :D
Huutamalla voi saada kiven itkemään vaan ei puhumalla toista anteeksi pyytämään, pyytämään
- ja niinpä meillä tuulta kylvetään

kahi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Znojmo City
Kontaktovat uživatele:

kahi

Příspěvek od kahi »

Mám takovej pocit, že Viewsonic dělal monitory s digitálním vstupem (DVI), ale do teď nevím, jaké to mělo opodstatnění.
Tuším, že to byl např. ViewSonic PF77 - 17".

Jo, to bylo jen tak pro rozpoutání další diskuze :) .
hi
Veselé Velikonoce!
aliencz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od aliencz »

Všechny dnešní video karty provádějí video výstup digitálně. Jelikož však CRT monitory toto zpracování v levných třídách nepoužívají ..... převádí videokarta digitální signál na analogový do výstupu D-Sub (15pin) .... do DVI výstupu je pouštěn přímo digitální výstup. LCD panely vyšší třídy už požívají i DVI vstupy, takže není nutné DVAKRÁT KUR_VIT signál převodem na analog a v LCD znovu na digitál, ale přenášet digitální signál pomocí DVI kabelu přímo do LCD. Má to pozitivní vliv na obraz to je jasné.

Digitální CRT monitor umí zpracovávat příchozí digitální signál, ale v praxi se to moc nevyužívá ..... málo monitorů má digitální vstupy (nevim proč) takže steně převádí příchozí analog.
Jafido
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno,Přerov,Podhoří

Příspěvek od Jafido »

aliencz píše:Všechny dnešní video karty provádějí video výstup digitálně. Jelikož však CRT monitory toto zpracování v levných třídách nepoužívají ..... převádí videokarta digitální signál na analogový do výstupu D-Sub (15pin) .... do DVI výstupu je pouštěn přímo digitální výstup. LCD panely vyšší třídy už požívají i DVI vstupy, takže není nutné DVAKRÁT KUR_VIT signál převodem na analog a v LCD znovu na digitál, ale přenášet digitální signál pomocí DVI kabelu přímo do LCD. Má to pozitivní vliv na obraz to je jasné.

Digitální CRT monitor umí zpracovávat příchozí digitální signál, ale v praxi se to moc nevyužívá ..... málo monitorů má digitální vstupy (nevim proč) takže steně převádí příchozí analog.
ViewSonicu PF77:
Input connector/cable: 15-pin mini D-sub (detached), 24-pin DVI-V (detached)

DVI-V:
The DVI connector has two varieties: DVI-I supports both analog and digital displays. This is a popular feature on video cards because it allows the port to use an adapter to allow use of a VGA analog monitor or an analog LCD panel as well as a digital panel. DVI-V was the early name for what is also referred to as DVI-D, the digital-only version of DVI.

Ale pořád nevím k čemu je DVI u CRT dobré?
Prescott 650@17x200/1,4V,Intel i915 GAG,3072MB DDR400 ( 2.5-3-3-8 ),WD 320GB,MSI 6600 500/600 s VM-101
Barton 2500+@11x200/1,7V,Asus A7N8X Deluxe,2x1024MB DDR400 ( 2.5-3-3-11 ),Maxtor 400GB,ATI R9550@R9600 485/500 s VHC-L61
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“