DOPORUČTE 22" LCD

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Tubli
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. bře 2005
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od Tubli »

Ajťák píše:hele asi tak, já před tebe postavim standardní 60 a 100 Hz LCD a garantuju že poznáš kulový!!!
Tak čo som čítal, tak tí čo majú 120hz monitor, tak že to je dosť rozdiel, že už by nechceli 60hz.
MB: Asus P5Q Deluxe, CPU: C2D E8400@3600Mhz, RAM: 4x1024mb DDR2-1066 Corsair Dominator, VGA: Asus ENGTX460 1Gb DDR5, HDD: intel X25-M 80Gb, samsung HD642JJ, WDC WD2500KS, Monitor: Acer GD245HQ, PSU: corsair HX520 , Cooling: procesor Noctua NH-C12P
Ajťák
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. pro 2009
Bydliště: město stověžaté
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od Ajťák »

zřejmě se jedná o mimozemšťany, protože lidské oko takovou schopností nedisponuje.
Oko funguje vlastně jako kamera a zaznamenává kontinuální děj. Každý jednotlivý obraz v oku zanikne za cca 1/30 vteřiny (proto televize a kino nebliká i přesto, že se skládá ze série snímků). Fotografie naopak dokáže zmrazit děj ve velmi krátkém čase
což ostatně vysvětluje proč má věčina lidí pocit trhání her, když se dojde někam k hranici 30 (-+) FPS

a hlavně já nejsem žádnej odborník, ale ačkoliv sem snímkování (blikání) vnímal i u 100 Hz CRT, tak u LCD to funguje nejspíš malinko jinak, protože tady sem si ničeho takového nikdy nevšimnul. V podstatě si myslim, že je to jenom snaha výrobců prodat své 100/200/300/600 Hz televizory, tak všechny přesvědčují jak je to poznat.

a ještě bych si přidal takovou teorii proč to u 3D znát je, bude to kvuli tomu, že tam je jedno oko vždy odstřiženo. takže se musí snímkovat častěji, aby neměl člověk pocit trhání.

jestli chceš hrát hry, tak se zaměř na panely s nízkou odezvou (reálnou, nikoliv udávanou (i když ani to dneska už neni žádná tragédie)), ta znát opravdu je, ale jestli má panel 60 nebo 120 Hz to dost těžko.
Naposledy upravil(a) Ajťák dne sob 22. led 2011, 11:23, celkem upraveno 3 x.
arxeiss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2008
Bydliště: Krmelín (předměstí Ostravy)
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od arxeiss »

2Ajťák: U CRT je to něco jiného, nedokážu to vysvětlit, ale brali jsme to ve škole. U CRT jsi třeba při 17" monitoru musel mít alespoň 72Hz jinak to blikalo, a kazilo oči, ale při 22" CRTčku už stačilo 30Hz. Takhle nám to učitel řekl, i to vysvětloval, ale já to nepochopil. U LCD už je to něco jiného, tam nezáleží na úhlopříčce.
PC : CPU: C2D E5200 2500Mhz @ 3750Mhz a AC Freezer 7PRO MB: Gigabyte GA-P31-DS3L rev.2,1 GPU: ATI Radeon 3650HD 256MB RAM: A-Data Vitesta 2x2GB Zdroj: Forton OEM 400W HDD: Samsung F2 500GB
Netbook : Asus EEE CPU: Intel Atom N270 1,6GHz RAM: A-Data 2GB HDD: 250GB 5400ot/min
Ajťák
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. pro 2009
Bydliště: město stověžaté
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od Ajťák »

možná jde o to že tady máš přesně dané body, kdyžto u CRT se mohl ten obraz vysílaný z děla malinko po té obrazovce hýbat?
Skuby
Nováček
Nováček
Registrován: 14. zář 2009

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od Skuby »

Zdravím,
potreboval by som poradiť, ktorý z týchto monitorov si vybrať a prečo:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... X23B23CWZK
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... X23B2OFYPG
arxeiss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2008
Bydliště: Krmelín (předměstí Ostravy)
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od arxeiss »

oba jsou IPS panely, tak spíše záleží na tobě, bych šel asi do toho LG, zaprvé je levnější, a je 16:10, Dell je už 16:9 a fullHD, což si myslím, že na 23" je moc, ale nevím
Pravda, že dell je o palec větší. Asi spíše záleží na tobě, z technického hlediska jsou rovnocenné
PC : CPU: C2D E5200 2500Mhz @ 3750Mhz a AC Freezer 7PRO MB: Gigabyte GA-P31-DS3L rev.2,1 GPU: ATI Radeon 3650HD 256MB RAM: A-Data Vitesta 2x2GB Zdroj: Forton OEM 400W HDD: Samsung F2 500GB
Netbook : Asus EEE CPU: Intel Atom N270 1,6GHz RAM: A-Data 2GB HDD: 250GB 5400ot/min
Skuby
Nováček
Nováček
Registrován: 14. zář 2009

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od Skuby »

mne osobne sa tiež viac páči LG, ale rozmýšľal som nad Dell kvôli nižšej spotrebe, LG má zas použité kvalitnejšie súčiastky (podľa recenzií PCT). Tak ako si napísal, Full HD pri tejto uhlopriečke asi nie je potrebné.
johny67
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. led 2006
Bydliště: Slavkov U Brna

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od johny67 »

Zdravím, chci koupit monitor a potřeboval bych poradit.

- chci aby to byla 22"
- FULL HD
- alfacomp.cz - skladem v Brně
- cena maximálně 3000 Kč

Díky za rady
ZÁKLADNÍ DESKA: ASUS P7P55D PRO, PROCESOR:Intel Core i5-750 BOX, GRAFICKÁ KARTA: Saphire Ati radeon 5850, RAM: Kingston HyperX 4GB (kit 2x 2GB) 1600MHz, DISK1: Samsung SpinPoint F3 3.5" 500GB, DISK2: Samsung EcoGreen F2 3.5" 1TB, Chladič disku(2x): Acutake Dark Disc 2 Pasive HDD Cooling, Chladič procesoru: Cooler Master Hyper 212 Plus, Zdroj: Seasonic S12II-500 500W Bronze, Bedna: Cooler Master Sileo 500
Rudyshy
Nováček
Nováček
Registrován: 11. úno 2011

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od Rudyshy »

aby so mto kus objasnil ked uz sme u TV
kazdy typ zobrazovacieho zariadenia to ma inak s HZ
u LCD ci LED je to takmer nepodstatne informaica ak nepocitas 3d

u CRT je to sposobm vykreslenia obrazu pretoze je to vystrelovane z katotoveho dela ktore pri 30HZ by sposobilo to ze tvoje oko s zobrazenim by mohlo sposobit ze by si obraz nevidel pretoze aj snimkovanie oka s monitorom sa musi trafit prave preto cim viac HZ tym viac smooth sa ti zdal obraz

co sa tyka plazmy tam je to zas ine tam je maximalne z "dela" mozne robit 100hz a napr.600hz znamena ze mas cely panel nasegmentovany(6 segmentov) a kazda cast sa prepocitava zvlast. cim docielis lepsiu kvalitu zobrazenia.

A preco u lcd je to jedno? pretoze tam body svietia stale a dany povel sa zmeni zap/vyp bodu RGB bodu.

trosk uskratene ale snad trosku jasnesie

bohuzial ja by som potreboval poradit nejaky monitor do domacnosti pre prilezitostne hranie FPS hier. 22"


Ajťák píše:zřejmě se jedná o mimozemšťany, protože lidské oko takovou schopností nedisponuje.
Oko funguje vlastně jako kamera a zaznamenává kontinuální děj. Každý jednotlivý obraz v oku zanikne za cca 1/30 vteřiny (proto televize a kino nebliká i přesto, že se skládá ze série snímků). Fotografie naopak dokáže zmrazit děj ve velmi krátkém čase
což ostatně vysvětluje proč má věčina lidí pocit trhání her, když se dojde někam k hranici 30 (-+) FPS

a hlavně já nejsem žádnej odborník, ale ačkoliv sem snímkování (blikání) vnímal i u 100 Hz CRT, tak u LCD to funguje nejspíš malinko jinak, protože tady sem si ničeho takového nikdy nevšimnul. V podstatě si myslim, že je to jenom snaha výrobců prodat své 100/200/300/600 Hz televizory, tak všechny přesvědčují jak je to poznat.

a ještě bych si přidal takovou teorii proč to u 3D znát je, bude to kvuli tomu, že tam je jedno oko vždy odstřiženo. takže se musí snímkovat častěji, aby neměl člověk pocit trhání.

jestli chceš hrát hry, tak se zaměř na panely s nízkou odezvou (reálnou, nikoliv udávanou (i když ani to dneska už neni žádná tragédie)), ta znát opravdu je, ale jestli má panel 60 nebo 120 Hz to dost těžko.
RomanOn
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. zář 2004
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od RomanOn »

co hovorite na tento monitor? celkom sa mi pozdava http://www.alza.sk/lg-flatron-w2261vp-pf-d122263.htm
CPU: AMD Ryzen 5 5600X MB: ASUS TUF Gaming B550-Plus, RAM: 4x8Gb Gskill Trident RGB 3200Mhz, Storage: Samsung 970 EVO Plus 1000GB, GK: EVGA GeForce GTX 1080 FTW Hybrid, Zdroj: Seasonic Gold 650W, Monitor: 27" AOC U2790PQU, OS: Win10/64
Pajax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2004
Bydliště: CR
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od Pajax »

Po relativne dlouhem hledani jsem dospel k nekolika monitorum v cene 3-3,5 tisic:

samsung syncmaster bx2231
jedina recenze co jsem nasel byla vetsiho modelu kde pisi o modrem nadechu, nedostatecnem podsviceni a "overprocessed image":
http://www.expertreviews.co.uk/monitors ... ter-bx2331

BenQ G2222HDL , u ktereho zase vytykaji prepalenou ostrost a horsi zobrazeni barev:
http://www.cnet.com.au/benq-g2222hdl-339302918.htm

Pripadne BenQ E2220HD (na TN pry vyborne podani barev, nedostupny) G2220HD (dobre podani barev)

Nejaky idelal neexistuje. Ani stred. Jestli nenajdu nejakou lepsi recenzi na ten samsung tak koupim ten BenQ G2222HDL(kdyz E2220HD uz nejde kupit) na ktery jsem nasel nejmene spiny a hodne recenzi.

Mate nejake pripominky k memu vyberu? Prehledl jsem nejake monitory napr od LG, Iiyama, ktere si to nezaslouzi?
Co tě nezabije teď, to uspěje později.
Slepé uličky je třeba prozkoumat a světu oznámit: Tudy ne, přátelé.
"Very sad life. Probably have very sad death, but at least there is symmetry."
de_ny
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2004
Bydliště: Považská Bystrica (Slovakia)
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od de_ny »

Zdravim.
Zhanam FULL HD monitor 21 az 23 palcov do 150 eur, podmienkou je DVI alebo HDMI vstup. Ide mi hlavne o hry a relativne prijatelnu reprodukciu farieb ohladom na TN display (robim i s fotkami ale len amatersky a zriedkavo, takze lepsie drahsie monitory mozme vylucit). Rohodujem sa medzi tymyto dvomi:
LG E2240T-PN 22", LED http://www.qcomp.sk/shopping/product_de ... mE2240T-PN
AOC LCD-LED E2240Vwa 21.5”http://www.tichepc.sk/AOC-LCD-LED-E2240 ... 1180004006
Ten AOC ma vyssi dynamicky kontrast (20 000 000:1), vyuzijem to niekde, resp. bude to badatelne na prvy pohlad?
Oba monitory maju LED podsvietenie, nastava otazka ci to nie je v tejto cenovej kategorii skor na skodu a nie je lepsie radsej kupit nieco s klasickym CCFL podsvietenim?
Sanriken
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. lis 2009

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od Sanriken »

Zdravíčko,
potřeboval byc pomoct s výběrem LCD. Můj dosavadní (LG W2243T) mě začal ničit pískáním :mrgreen: a už od začátku bzučel (nejspíš zdroj). Takže mi prosím poraďte nějakej nepískací monitor bez bzučícího zdroje kolem 6500 ale čím levenější tím lepší ,ale radši preferuji kvalitnější. Jde mi i o kvalitu obrazu doposud jsem měl jenom levné TN, tak bych chtěl něco lepšího co mi za rok nezačne pískat na frekvencích co mi urvou hlavu :lol: . LCD bude primárně na hry takže nevím jestly si vzít ISP nebo TN s LED. Mám zatím dva favority.

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... X000000YPO
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 00000010AR

Bral bych nejlíp DELL, co sem se dočetl tak jsou prý kvalitní a mají špičkový servis.
CPU Intel i7 6700K, VGA MSI GTX 1080 Gaming Plus, RAM Kingston HyperX 2x8GB DDR4 3000mhz Predator Series, MB Gigabyte Z170X-Ultra Gaming, PSU Evga Supernova G2 750W, HDD Samsung 750 EVO 500GB + 120GB, Seagate Barracuda 7200.14 1TB, Case Phanteks Enthoo Evolv ATX, LCD Dell U2515H Ultrasharp, Microsoft Sidewinder X4, Cooler Master Sentinel III, Windows 10 Pro
Ajťák
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. pro 2009
Bydliště: město stověžaté
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od Ajťák »

Sanriken
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. lis 2009

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od Sanriken »

Vždyť je stejný, akorát větší. Myslíte teda že ISP klidně i na hry ?

To mi někdo nemůže poradit jestly je ten Dell UltraSharp U2211H dobrý a vhodný i na hry ?
CPU Intel i7 6700K, VGA MSI GTX 1080 Gaming Plus, RAM Kingston HyperX 2x8GB DDR4 3000mhz Predator Series, MB Gigabyte Z170X-Ultra Gaming, PSU Evga Supernova G2 750W, HDD Samsung 750 EVO 500GB + 120GB, Seagate Barracuda 7200.14 1TB, Case Phanteks Enthoo Evolv ATX, LCD Dell U2515H Ultrasharp, Microsoft Sidewinder X4, Cooler Master Sentinel III, Windows 10 Pro
Ajťák
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. pro 2009
Bydliště: město stověžaté
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od Ajťák »

je a nevidim důvod brát menší, když je dražší.
Sanriken
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. lis 2009

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od Sanriken »

Protože bude mít lepší obraz (menší pixely). Ale možná to nebude ani poznat, co já vim. Proto se ptám :lol: Ale ještě mi nikdo neodpověděl.
CPU Intel i7 6700K, VGA MSI GTX 1080 Gaming Plus, RAM Kingston HyperX 2x8GB DDR4 3000mhz Predator Series, MB Gigabyte Z170X-Ultra Gaming, PSU Evga Supernova G2 750W, HDD Samsung 750 EVO 500GB + 120GB, Seagate Barracuda 7200.14 1TB, Case Phanteks Enthoo Evolv ATX, LCD Dell U2515H Ultrasharp, Microsoft Sidewinder X4, Cooler Master Sentinel III, Windows 10 Pro
Ajťák
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. pro 2009
Bydliště: město stověžaté
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od Ajťák »

takhle prťavý pixely jsou na nic, pokud od toho nesedíš imba blízko
Sanriken
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. lis 2009

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od Sanriken »

Monitor mam tak 50cm od hlavy... Takže jo sedim u toho blízko.
CPU Intel i7 6700K, VGA MSI GTX 1080 Gaming Plus, RAM Kingston HyperX 2x8GB DDR4 3000mhz Predator Series, MB Gigabyte Z170X-Ultra Gaming, PSU Evga Supernova G2 750W, HDD Samsung 750 EVO 500GB + 120GB, Seagate Barracuda 7200.14 1TB, Case Phanteks Enthoo Evolv ATX, LCD Dell U2515H Ultrasharp, Microsoft Sidewinder X4, Cooler Master Sentinel III, Windows 10 Pro
Ajťák
Černá karta
Černá karta
Registrován: 17. pro 2009
Bydliště: město stověžaté
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 22" LCD

Příspěvek od Ajťák »

to je v pohodě, bral bych 23
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“