DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
alisan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. pro 2006
Bydliště: Plzeň

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od alisan »

Ani nemám, jsou hodné, ale nehoda je hned ... ale co, stejně jsme chtěli novou a větší :)
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od Stratos »

nj ja lesklou mit nemuzu mam okna z boku a hlavne jsem zvyklej mit zapnuty nejaky zdroj svetla nekde vecer apod. Takhle si nemuzes ani zapalit s pritelkini svicku jak by se to hne dodrazelo v telce :) Tento koncept mi pride proste totalne neprakticky, sice to trosku vylepsi cernou a barvy ale dan je dost velka podle me. Mam tedka matnou LG a jsem max spokojenej
X-COM
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. lis 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od X-COM »

Čau, mám tu žádost od rodičů o pomoc s výběrem televize. Vůbec se v nich nevyznám, tak bych poprosil o pomoc taky.

Požadavky na TV:

Ideálně Sony (na tom trvají hodně a přes to vlak skoro nejede)
Velikost cca 40“ (není tam moc prostoru, tak že 42" je maximum, ale pokud by slo 40L", bylo by to ideální)
Šlo by na to nějak chytře připojení internetu, abych se na velké obrazovce díval např. na zprávy RTL, CNN, BBC? (připojení je možné zařídit LAN nebo Wifi)
Možnost připojení starého VHS přehrávače, DVD Sony, satelitu (Všechno SCART, takže ideální 3 SCARTy)
Možnost rovnou prohlížení fotek z karty foťáku (čtečka SD karet)

Nízká spotřeba elektriky (To osobně nepovažuji za důležité, protože mají televizi zapnutou stejně jen občas, ale určitě, kdyby byl běžný průměr 100W, tak ať vybraný model nemá 500W...)

Díky
Ryzen 7950X, RTX4090, 96GB RAM, 2TB NVMe SSD system, 2TB NVMe SSD data, 112TB RAID 6
MrekS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. úno 2011
Bydliště: Plzeň

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od MrekS »

Ahoj, potřeboval bych radu, chci pořizovoat novou telku,
investovat chci tak 15 000.- max 17 000.-
od TV budem sedět tak 3-4m.
nevím jestli volit LED nebo 3D LED.
už x let používám LCD monitor LG a tak jsem si značku docela oblíbil.
úhlopříčka tak 107 + ale nevim, necham si poradit :-)
televizi budu kupovat tak za 3 měsíce.
děkuji za všechna rady a názory :roll:
alisan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. pro 2006
Bydliště: Plzeň

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od alisan »

X-COM ... více méně jakákoli LED Sony 40" splní co požaduješ, třeba 40NX720 má i vestavěný prohlížeč, tuším Operu. Je 100Hz, podporuje 3D a podobně.
Problém ale bude u požadavku na SCART.
Málo co z moderních TV bude s 3xSCARTEM.
Ovšem to lze řešit slučovačem, ten koupíš v každém elektru a jelikžo pochybuju, že současně budeš pouštět VHS, DVD a satelit, tak to problém nebude.

MarekS ... Na 3-4m je lepší úhlopříčka 46" a větší.
V požadované ceně je slušný výběr, ačkoli půjde o ty nejlevnější TV.
Nelam si s tím hlavu.
Doma nebudeš mít vedle sebe dvě různé TV, aby se ti mohlo zdát, že jedna má lepší obraz než druhá, jako se to jeví v krámu. A ani tam to není pravda. Vidíš demo režim výrobce a na stajném nastavení se bude obraz jevit více méně všude stejný. V krámu si pro posouzení kvality obrazu musíš stejně pustit alespoň DVD a přepnout z doma na "standard". Pak má smysl něco porovnávat.

Máš danou cenu. Řeš konektivitu a velikost úhlopříčky vůči 3D režimu.
Já třeba 3D na TV fakt nemusím, je to jen trapná náhražka dobrého kina a ani tam ne každý film ve 3D je lepší, než 2D. Za mne raději 2D i v tom kině.
Bral bych raději větší úhlopříčku a zvaž, zda LCD/LED, nebo plazma.
Obojí má pro i proti.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od Stratos »

MrekS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. úno 2011
Bydliště: Plzeň

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od MrekS »

no na 3D netrvam.
A sem asi spíš pro LCD/LED. Ta spotřeba je jinde než u plazmy.
úhlopříčka klidně 46-47
jak tak koukam tak na výběr moc nebude :-) ale snad se něco najde...
Maverick5
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. kvě 2011
Bydliště: Novy Jicin

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od Maverick5 »

Cau, potreboval bych poradit pri vyberu LCD LED televize.
Rozpocet do 14 000 a chtelo by to aspon 42". Dik
i5-3570K / MSI Z77A-G45 / Gigabyte GTX 670 / Kingstone hyperX 8Gb / Crucial M4 128Gb / HDD Seagate Barracuda 7200.14 / Corsair 650D Obsidian / Noctua NH-U12P / SEASONIC M12II-620
Ntb -> Asus G73SW / i7 2630QM / 8GB ram / GTX 460m
izerS18
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Praha - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od izerS18 »

Maverick5 píše:Cau, potreboval bych poradit pri vyberu LCD LED televize.
Rozpocet do 14 000 a chtelo by to aspon 42". Dik
Na co budeš TV používat?
Jinak za danou cenu kouíš edge LED TV, tedy LED okolo panelu, ne FULL LED TV. :)
To já jen na okraj pro vysvětlení :)
AsRock Z370 Taichi | 8700K @ 4,9GHz 1.28v @ Corsair 110i GT | Crucial Ballistix 2 x 16 GB 3200MHz CL 16 | Evga RTX 3080 Ti Ultra | Corsair MP510 1GB + 20TB Capacity | Seasonic Prime 1200 W Platinum | PHANTEKS Enthoo Elite
Maverick5
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. kvě 2011
Bydliště: Novy Jicin

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od Maverick5 »

Ok, budu to pouzivat normalne jako televizi + filmy z PC
i5-3570K / MSI Z77A-G45 / Gigabyte GTX 670 / Kingstone hyperX 8Gb / Crucial M4 128Gb / HDD Seagate Barracuda 7200.14 / Corsair 650D Obsidian / Noctua NH-U12P / SEASONIC M12II-620
Ntb -> Asus G73SW / i7 2630QM / 8GB ram / GTX 460m
izerS18
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Praha - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od izerS18 »

Tak to je dobra plazma, pokud je to televize a filmy z pc. Koupil jsem ted Panasonica P42UX30E. A obraz na sledovani TV parada a full HD take. Lepsi plazma je pak 42 rada ST. Lepsi kontrast, spojeni na net. Mne vysel Panasonic na 9450 z Datartu a fakt koukam, ze dobry obraz. Pokud ale trvas na LED, chapu, mensi spotreba, tak koukni na tvfreak.cz a dane forum.
Jsou tam doporucene TV a i zajimave diskuze.
AsRock Z370 Taichi | 8700K @ 4,9GHz 1.28v @ Corsair 110i GT | Crucial Ballistix 2 x 16 GB 3200MHz CL 16 | Evga RTX 3080 Ti Ultra | Corsair MP510 1GB + 20TB Capacity | Seasonic Prime 1200 W Platinum | PHANTEKS Enthoo Elite
Maverick5
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. kvě 2011
Bydliště: Novy Jicin

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od Maverick5 »

Jo ta tvoje plazma vypada hodne dobre, jeste popremyslim ale asi pravdepodobne pujdu do ni. Dik
i5-3570K / MSI Z77A-G45 / Gigabyte GTX 670 / Kingstone hyperX 8Gb / Crucial M4 128Gb / HDD Seagate Barracuda 7200.14 / Corsair 650D Obsidian / Noctua NH-U12P / SEASONIC M12II-620
Ntb -> Asus G73SW / i7 2630QM / 8GB ram / GTX 460m
izerS18
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Praha - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od izerS18 »

Necekal jsem nic extra, ale jsem nadseny. Obraz paradni jak pri pozemnim vysilani, o2TV - kde porad v HD je lahudka a na filmy take ok. Za danou cenu parada
AsRock Z370 Taichi | 8700K @ 4,9GHz 1.28v @ Corsair 110i GT | Crucial Ballistix 2 x 16 GB 3200MHz CL 16 | Evga RTX 3080 Ti Ultra | Corsair MP510 1GB + 20TB Capacity | Seasonic Prime 1200 W Platinum | PHANTEKS Enthoo Elite
Darkhunter
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2009
Bydliště: Praha

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od Darkhunter »

Zdravím, hledám LED LCD telinu 32"-37" ....U monitorů vím, jaká je kvalita displejů podle toho, jestli jsou TN,IPS nebo třebas PVA..Ale u televizí to nikde nepíšou....Cena by měla být okolo těch 10k kč.....Nějaké jsem už vybral...Děkuji za všechny názory.
http://led-televize.heureka.cz/lg-37lv3550/
http://led-televize.heureka.cz/lg-32ls570s/
http://led-televize.heureka.cz/samsung-ue37d5500/
http://led-televize.heureka.cz/samsung-ue37d5000/
Dell Precision 5540 - i9-9980HK/64GB DDR4/nVidia Quadro T2000/UHD OLED/1 TB SSD ADATA XPG 8200 Pro
izerS18
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Praha - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od izerS18 »

AsRock Z370 Taichi | 8700K @ 4,9GHz 1.28v @ Corsair 110i GT | Crucial Ballistix 2 x 16 GB 3200MHz CL 16 | Evga RTX 3080 Ti Ultra | Corsair MP510 1GB + 20TB Capacity | Seasonic Prime 1200 W Platinum | PHANTEKS Enthoo Elite
liquidfunk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: PRIBRAM@FM
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od liquidfunk »

zdravím pánové, potřebuji radu. Koupit http://www.levneelektro.cz/default.asp? ... 7&po=3#zl1 nebo
http://www.levneelektro.cz/default.asp? ... 2&po=3#zl1 , tedy SAMSUNG UE37ES5500, SMART TV nebo LG 37LS570S. Díky za každou radu. Zatím jsem spíš nakloněn k LG a to hlavně z důvodu pravděpodobně lepšího ovládání pomocí DO.
izerS18
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Praha - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od izerS18 »

Do jaké ceny chceš jít a k čemu ti bude TV sloužit? Jen TV nebo i HD filmy, připojení k PC...
AsRock Z370 Taichi | 8700K @ 4,9GHz 1.28v @ Corsair 110i GT | Crucial Ballistix 2 x 16 GB 3200MHz CL 16 | Evga RTX 3080 Ti Ultra | Corsair MP510 1GB + 20TB Capacity | Seasonic Prime 1200 W Platinum | PHANTEKS Enthoo Elite
Erwen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. lis 2010

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od Erwen »

Zdravim Vas.

Potreboval bych poradit kterou TV. Tv bude tez pripojena k Pc (Sledovani HD filmu, net apod.).
Rekneme priblizne do 15.000,- Kc

Nejvice preferuji znacky Panasonic a Samsung. Rad bych aby to byla Ledka. 3D ani konverze 3D neni podminkou.

Zatim jsme vybral tyto dve. Kdyby mel nekdo navrh na jinou lepsi rad si ho poslechnu. Kazdopadne v recenzich tyto dve vychazeji pomerne slusne.

42" Panasonic VIERA TX-L42E5E
32" Samsung UE32ES6100 Vim ze je i samsung UE32ES6300, ale rozdil jsem neobjevil.


Predem dekuji za radu.
izerS18
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Praha - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od izerS18 »

Ahoj.
Koukni na http://www.tvfreak.cz/forum/showthread. ... kou-LED-TV a najdeš odpověď
Za mě určitě nebrat 32", min 40"... pak se už dá na filmy i dívat.

PS - pokud budeš na netu minimálně a hlavně ti jde o filmy a TV, šel bych do plazmy
http://www.mall.cz/plazmove-televize-15 ... x-p42ut50e

Viděl jsem obraz a na TV a HD filmy skvělé
AsRock Z370 Taichi | 8700K @ 4,9GHz 1.28v @ Corsair 110i GT | Crucial Ballistix 2 x 16 GB 3200MHz CL 16 | Evga RTX 3080 Ti Ultra | Corsair MP510 1GB + 20TB Capacity | Seasonic Prime 1200 W Platinum | PHANTEKS Enthoo Elite
Hyby
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. pro 2007

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od Hyby »

Zdravim, potřeboval bych poradit s výběrem televize. Něco jsem si načetl, pochodil dost po obchodech, ale pořád nějak nemám jasno, co si pod ten stromeček mám pořídit ;-)
Co se týče ceny, mám jasno, neměla by přesáhnout 15000,-, úhlopříčka je taky jasná, nic pod 46" nechci, trochu inklinuju k LED technologii, protože si myslim, že ta spotřeba je oproti plazmové TV opravdu znát a teď, babo raď. Samozřejmě vím, že direct LED podsvícení je o něco lepší než EDGE a že každá televize, která má u sebe napsáno 100Hz těch sto hertzů mít nemusí (v týhle cenový kategorii to Sasmung a LG řeší často dopočítáváním, čemuž bych se chtěl vyhnout, naopak u Philipsu, kterej používá taky LG panely tam těch 100Hz je....)
Prosím tedy někoho, kdo má lepší přehled a ví o čem mluví, aby mi poradil, samozřejmě pokud mým nárokům žádná televize v dané cenové kategorii nevyhovuje, možná bych něco z tajných zásob přidal.

P.S.: Televize se bude používat na UPC signál (i HD) a pak také velmi často na PC/konzoli (Full HD)
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“