DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
maXXmilian
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2004
Bydliště: JBC

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od maXXmilian »

Jelikoz se v televizich naprosto nevyznam (malo ji pouzivam), poprosil bych nekoho, kdo tomu rozumi - nebo nedavno kupoval televizi - urcite mi usetri cas, nebo idealne dobre poradi :).
Rad bych TV s uhloprickou kolem 48". Vyuziti je v podstate jen na sportovni HD prenosy, nebo filmy z externich zdroju. Klasicka televize uplne minimalne.
Cena okolo 20 tis.
Rad bych aby to umelo konektivitu k PC, melo 100HZ panel (potrpim si na ostrost a presnost) a jinak me ani moc dalsi "smart" funkce nezajimaji. Tohle by splnila spousta TV.
A ted otazky:
1) Byl mi hodne tlacen samsung, v monitorech je dnes samsung spis tak neurazi/nenadchne, co TV? Dale bych zvazil LG a docela se mi libila sony (myslim ze dokonce presne ta, co postoval blaho o par postu pred timto). Nazory?
2) Je nejaka "specialni" funkce z tech pokrocilych, kterou opravdu pouzivate a rozhodne by jste si TV bez ni uz nekoupili?

Diky za nazory

//edit:
http://www.czc.cz/samsung-ue48j6302-121 ... 00/produkt Prodejcem doporucovany samsung.

CPU: Ryzen 3600 + Fera3 RGB, MB: MSI Tmahawk MAX B450 , GPU: Sapphire GTX1070 GAMING 8GB , RAM: DDR IV - 2x 16 GB HyperX Fury RGB 3200MHz, HDD: Samsng Evo PRO 258 GB + Crucial MX500 - 500GB + WD BLUE 4GB + WD RED 10GB, AUDIO: ASUS Xonar Phoebus , POWER: SEASONIC 650 Platinum, CASE: Fractal define R6 black window , MONITOR: Eizo Flexscan EV2436WFS + BenQ XL2546, Periferie: Logitech g400+Icemat 2nd edition + Rapture Delta Stealth
kapella
Nováček
Nováček
Registrován: 20. úno 2016

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od kapella »

Jestli je.to jeste aktualni klidne mrkni na starou h radu od samsungu jeste se doprodavaji za super ceny.sam jsem kupoval h6400 a super
Ric4rd
Nováček
Nováček
Registrován: 30. bře 2015

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od Ric4rd »

Potřeboval bych naprosto nejobyčejnější televizi, do max 4 000
je mi jasné, že za to nebude ani velká, ani dobrá ve smyslu rozlišení atd. (ani v podstatě nemám nějaký speciální nároky)
ovšem televize vůbec nesleduju a potřeboval bych hlavně poradit, jakým značkám se vyhnout nebo naopak jestli i v týhle nejnižší cenový kategorii existuje nějaká značka, která to dělá nejlíp a nebo jestli je jedno, jakou značku vyberu, protože to vyjde nastejno
za rady díky
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od blaho »

Ric4rd
Nováček
Nováček
Registrován: 30. bře 2015

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od Ric4rd »

nad tou od Manty jsem uvažoval, ale o tý značce jsem v životě neslyšel, což mi nepřidává na jistotě, takže nejspíš vezmu 60cm uhlopříčkovej sencor
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od blaho »

Ric4rd píše:nad tou od Manty jsem uvažoval, ale o tý značce jsem v životě neslyšel, což mi nepřidává na jistotě, takže nejspíš vezmu 60cm uhlopříčkovej sencor
ja radsej hoci toho 80 cm Čiňana :wink: http://televize.heureka.cz/changhong-le ... e/#section

ako 60 cm Sencora
MrekS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. úno 2011
Bydliště: Plzeň

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od MrekS »

vokial píše:
MrekS píše:Zdravím,

prosím o doporučení TV do ložnice, cca 47"-50", cena do kolem 15.000,-, 3D nepotřebuji, žádné spešl fce také ne...

Uctivě děkuji, :-D Marek
Pořídil si něco? Chci TV pro rodiče do obýváku a požadavky jsou podobné tvým. Snad jen cena čím menší tím lepší.

Určení na sledování filmů (přes o2tv a z externího hdd) a dost sportovních programů. Možná i občas připojení PS4 pro vyblbnutí když se sejde rodina.
Doporučí někdo nějaký model?

Zdravím,
nevím jestli je to aktuální, ale stejně se poradím o zkušenosti.
Nakonec jsem koupil do ložnice LEDku Panasonic TX-50CS630E.
A slušně řečeno spokojen nejsem. Bohužel je to asi tím že mám přímé srovnání s plazmou TX-P50ST50E, kterou mám v obýv.
Když to shrnu a porovnám tu novou LEDku oproti starší plazmě tak:
LED:
+ cena ( 13.990,-)
+ vzhled
+ na LED dobré pozorovací úhly)
- kvalita obrazu (přijímaný pozemní signál je stejný DVB-T, ale rozdíl v kvalitě co se zobrazí na TV je obrovský!). Některé programy prostě nejedou* (Prima MAX, LOVE, ZOOM), ještě zkusím kouknout na kablíky, ale asi je v TV horší tuner, nebo nevím.
- d.o. vypadá jak největší čína
- myslel jsem že u TV budou oba d.o.
- při celé čené obrazovce není podsvícení rovnoměrné (u žádného filmu to vidět nebude, ale stejně mi to leží v hlavě)


Porovnávám mé dvě TV, není to bráno obecně. Porovnávám pouze vysílání DVB-T, když pustím F-HD film, tak je obraz parádní u obou.

Takže za mě příště zase plazmu!

* ještě k tomu zpracování signálu DVB-T u TX-P50ST50E - zmíněné programy + pár dalších jdou v celém baráku snad jen mě, i když je společná anténa :-)

* Dnes jsem dal starej kabel k anténě a signál je super! To co jsem psal o signálu je tedy nesmysl.

Marek
bibtnjj
Nováček
Nováček
Registrován: 27. črc 2015

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od bibtnjj »

Ahoj, také se připojuji. Sháním doporučení na TV, která zvládne příjem ze satelitu. Tzn. SkyLink kartu strčím nejlépe přímo do TV a nebudu muset mít ještě satelitní příjmač.

Cena do 10 000 Kč (v případě opodstatnění i +1k), velikost 90-106 cm. Díky. :)
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od oneb1t »

co se tyka prijmu SD/HD signalu tak je mezi televizema docela velkej rozdil az me to prekvapilo
na nekterejch je to vyslovene hruza i pres to ze fullHD film vypada dobre ale upscale a kvalita SD/HD beznyho vysilani je tam desna

takze to chce idealne televizi pred nakupem videt nekde s prijmem beznyho signalu coz bohuzel neni vubec jednoduchy
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
bibtnjj
Nováček
Nováček
Registrován: 27. črc 2015

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od bibtnjj »

Takze lepe koupit TV a zvlast satelitni prijmac? Neni to pro me, je to pro jednoho cloveka, ktery tv pusti parkrat do tydne kvuli zpravam, takze neni vyzadovano vubec nejaka zazracna kvalita. Chce mit pristup i k nemeckym kanalum, proto satelit. Do ted mel ten clovek normalni starou CRT TV 55cm. :D
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od Blue Storm »

Televize jdou za poslední roky nějak úplně mimo mě, tak se potřebuji poradit... jaké jsou dnes takové obstojnější značky? LG, Samsung a Sony? Nebo třeba i Panasonic a Philips? Asi nějak sepíšu požadavky, které bych na televizi měl:

- 4K
- uhlopříčka min. 48" (max 55")
- alespoň dvě USB (klidně aspoň jedno USB 3.0, ale to už je detail)
- WiFi, ethernet, tři HDMI (je potřeba HDMI 2.0, nebo je to u televizí zbytečné?)
- nějaka rozumnější spotřeba
- aspoň nějaké základní chytré funkce... budu mít připojený Chromecast, takže nějaké pokročilejší není třeba
- možnost nahrávat pořady na externí disk, DLNA
- obstojný obraz
- cena ideálně max 22 000 Kč (ale kdyby bylo lehce nad něco ověřeného a lepšího, asi bych to zvážil)

Když jsem nějaké z těch parametrů (hlavně HDMI 2.0) zadal v Alze do filtru, tak mi vyjely prakticky jen LG televize. Ale nějak mě nenapadá, jestli mi to k něčemu bude. PC připojený určitě mít budu, ale hrát na tom moc neplánuju, spíš vůbec. Za případné tipy díky.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od Blue Storm »

Nikdo žádný tip/zkušenosti/doporučení? :|
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od Xnovic »

Přidám se k dotazu. Mám podobné "nároky", jako Blue Storm. Jen TV by měla být do 50"..
Zatím koukám po https://www.alza.cz/49-sony-bravia-kd-4 ... d=18849604

Lze vést tv signál bez nutnosti tahat tv kabel? Vzduchem(WiFi)?
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od Xnovic »

Tak dnes návštěva Datard a Elekroworld... Mám dojem, že zaměstnanci ví ještě míň, než já...
Jinak teď popukuju po https://www.alza.cz/49-samsung-ue49ku64 ... d=18854702
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od Shaquille »

Muzu se jen zeptat, na co konkretne ses ptal?
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od junglist »

Vybiram mezi https://www.czc.cz/lg-43uh603v-108cm/198595/produkt a https://www.czc.cz/samsung-ue43ku6072-1 ... 19/produkt
Osobne me to vic tahne k LG. Mel by jste pro me nejakou radu jestli vybiram spravne?

Zadny konkretni pozadavky na TV nemam, jelikoz jsem nikdy takovouhle televizi nemel :)
Radek100
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2006
Bydliště: Jihlava

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od Radek100 »

Jako tahle LG používá IPS RGBW panel. Má ve skutečnosti jenom 2880 sloupců RGB takže pořád přepočítává, její skutečné rozlišení je 2880x2160. Za mě jednoznačně ten Samsung, má opravdový 4k panel a je to VA takže bude mít lepší černou ale zase horší pozorovací úhly. Musíš ale počítat s tím že i tak takhle levná 4k televize nebude žádný zázrak. Opravdu potřebuješ v tak malé úhlopříčce 4k rozlišení? Ve full HD se za podobnou cenu dá koupit třeba https://www.czc.cz/sony-kdl-43w805c-108 ... 83/produkt což je VA 100Hz televize úplně jiné kvality.
PC: I7 6700k, Asus Maximus VIII Gene, MSI RTX 2070 gaming Z, 16GB DDR4, Crucial M500 120GB, Samsung 860 2TB, LG GSA-H66N, Seasonic G 550W, CoolerMaster Centurion Silencio 352 Matte, Eizo EV2750

NUC: Intel Skull Canyon NUC6i7KYK, 16GB DDR4, Intel 600p 256GB, Eizo EV2336

PS4Pro,Sony 49XE9005
junglist
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. lis 2006
Bydliště: Praha

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od junglist »

Dekuju za reakci.
Abych rekl pravdu 4K vylozene nepotrebuju. Mam v planu sledovat hlavne obraz ve fullHD a nevim, jestli kdyz si koupim 4K televizi, tak jestli ten obraz nebude vypadat hur nez na nativnim fullHD displey. 4K jsem vybral hlavne proto, ze v kategorii 43 palcu jsou ty nejnizsi ceny vicemene stejny jak za fullHD tak za 4K, tak jsem proste vybral to "lepsi". Dalsi vec je cena. Tech 15 tisic za televizi kterou jsi mi doporucil je na me proste moc. Taky kdyz ctu na CZC ty zkusenosti se softwarem, tak do toho rozhodne nepujdu. Puvodne jsem myslel, ze koupim jenom neco do 10ti tisic, s tim, ze se vyhnu znackam typu Sencor atd.
Z toho tedy vyplyva, ze se pohybuju vicemene v low endu. Myslis, ze koupe ty LG televize bude vylozene chyba? Proti tomu Samsungu me zaujala svym webOS prostredim a taky mi je proste LG sympatictejsi nez Samsung. Ale rad si necham poradit..
maXXmilian
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2004
Bydliště: JBC

Re: DOPORUČTE LCD/PLAZMOVOU TELEVIZI

Příspěvek od maXXmilian »

Ja vybiral mezi 4k a fullHD, nakonec jsem vzal fullHD defacto hlavne proto, ze mi prislo 4k jako zbytecne a zatim s tim nemam problem. Je pravda, ze na televizi nejsem tak narocnej jako na monitor (moc na ni nekoukam), ale koupil jsem tuhle za dobry penize:
https://televize.heureka.cz/samsung-ue48j6272/# (uz nelze sehnat) a jsem teda maximalne spokojenej.

Takze nejakej ekvivalent novejsi radu opravdu muzu doporucit, zkouseny jen bezne veci, youtube, web prohlizec, screen mirroring mobilu, vse bezi super, obraz vybornej.

CPU: Ryzen 3600 + Fera3 RGB, MB: MSI Tmahawk MAX B450 , GPU: Sapphire GTX1070 GAMING 8GB , RAM: DDR IV - 2x 16 GB HyperX Fury RGB 3200MHz, HDD: Samsng Evo PRO 258 GB + Crucial MX500 - 500GB + WD BLUE 4GB + WD RED 10GB, AUDIO: ASUS Xonar Phoebus , POWER: SEASONIC 650 Platinum, CASE: Fractal define R6 black window , MONITOR: Eizo Flexscan EV2436WFS + BenQ XL2546, Periferie: Logitech g400+Icemat 2nd edition + Rapture Delta Stealth
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“