DOPORUČTE 23"/24" MONITOR

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Waleron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2012
Bydliště: Králíky (UO)

Re: DOPORUČTE 23"/24" MONITOR

Příspěvek od Waleron »

smile4me píše:Taky jsem nedávno vracel QJAB a to "jen" kvůli bleedingu, pak jsem vzal 246e7qdab a nakonec zůstal u 246e7qdsw se kterým jsem celkem spokojen. Jen mě zaujalo, že jsem si ho chtěl jen tak z legrace zkusit zkalibrovat skrz windowsáckou aplikaci "Kalibrace barev displeje", kde při 60Hz nebyl s ničím problém, ale po přepnutí na 80Hz monitor jako by krapet ztmavnul. Okem jsem to nepostřehnul, ale u kalibrace jsem nemohl nastavit gammu, jas ani kontrast tak, aby byl výsledek dle aplikace ok.
Jaký byl blacklight bleed u těch 246e7?

Jinak je normální, že si člověk musí v NVIDIA panelu nastavovat barevný rozsah na plný, nějaký bug Win10?
ŠakaL
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. kvě 2009
Bydliště: Praha

Re: DOPORUČTE 23"/24" MONITOR

Příspěvek od ŠakaL »

Nevite proc u toho Qjab nemuzu v nastaveni do barev? cd sem nepouzival,zapojeno mam pres hdmi.
4670K@ 4.4GHz l MSI RTX 2070 SUPER GXT l EIZO EV2780-BK
evga 750 G2 l xonar ESSENCE ST, SH HD 660S l 2xSSD
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: DOPORUČTE 23"/24" MONITOR

Příspěvek od shorty25 »

V úterý budu dělat srovnání QJAB vs QDSW. Bude to teda spíš takový amatérský srovnání, ale pokusím se projet vše od OC po backlight bleed apod.

V electroworldu maj QDSW za 3098,-, takže kdyby někdo chtěl:

https://www.electroworld.cz/philips-246e7qdsw-23-6-whi
Vždy prodávám i jinde.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 23"/24" MONITOR

Příspěvek od spajdr »

Diky za tip na ten Philips, ja jsem kupoval vcera AOC 24V2Q v alfe a rovnomernost podsviceni me zklamalo + vadny pixel na prave strane = budu ho vracet.
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: DOPORUČTE 23"/24" MONITOR

Příspěvek od shorty25 »

Neni zac.
Vždy prodávám i jinde.
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: DOPORUČTE 23"/24" MONITOR

Příspěvek od shorty25 »

Tak první postřehy laického oka bez techniky:

Testováno na Diablu 3

246E7QDSW
- daleko větší barevnost scény oproti mému pracovnímu 27" 27MP68HM, na kterém je D3 šedina. Nejvíc je to vidět v ACTu II.
- jde přetaktovat na 81Hz
- při pretaktování ztmavne obraz, přesně jak psal smile4me. Tudíž OC sice jde, ale je k hovnu.
- backlight bleed je.. no, dá se s tím žít, ale myslel jsem, že to bude lepší. Na fotce to vypadá ještě hůř než v reálu
- OT: při přímém porovnání 24" a 27" je 1920x1080 použitelné pouze na 24". U 27" už je dost vidět rastr.

246E9QJAB
- barvy porovnatelne s QDSW, pusobi plastickejsim dojmem
- ramecek displaye se vubec nepovedl, pri mirnem pohledu z boku mizi kurzor pod rameckem
- chatrne provedeni stojanu, uz to neni tezky kus zeleza, ale hlinik
- nativne ve win bezi na 75Hz
- pretaktovat jde na 76Hz, na 80Hz nejde
- backlight bleed je naprosta tragedie, neco tak strasnyho jsem jeste nevidel

Nakonec budu vracet oba, ani jeden me nenadchnul. Za ty penize je to ne e.

Snad to nekomu pomuze pri rozhodovani. :)

EDIT:

Teď jsem dal oba monitory vedle sebe s u QDSW je jasně vidět čistota zobrazování, navíc mi přijde, že má daleko vyšší jas a text jde krásně přečíst. QJAB trpí na hrozný IPS GLOW i při pohledu zepředu.

Takže když tak za mě QDSW.
Vždy prodávám i jinde.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: DOPORUČTE 23"/24" MONITOR

Příspěvek od Ache »

shorty25 píše: Teď jsem dal oba monitory vedle sebe s u QDSW je jasně vidět čistota zobrazování, navíc mi přijde, že má daleko vyšší jas a text jde krásně přečíst. QJAB trpí na hrozný IPS GLOW i při pohledu zepředu.

Takže když tak za mě QDSW.
Je vidět, že PLS (Samsung varianta na IPS) panely opravdu budou kvalitnější než IPS od LG... jo tenhle monitor (a v původní revizi) byl prostě dobrej kauf. :)

Se fakt divím tomu tmavnutí po OC, to je zase nějaká novinka, protože dřív (na přechozí revizi,ale ne té úplně první) se po OC jen obraz mírně máznul - což opravila změna časování (snížil se mírně počet horizontálních linek).
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: DOPORUČTE 23"/24" MONITOR

Příspěvek od shorty25 »

Není to novinka, co jsem se dočetl, tak se toto děje u všech monitorů. Čím vyšší obnovovací frekvence, tím dochází k většímu posunu gammy.

Navíc ta nová revize QDSW už nejde přetaktovat bez manuální úpravy dalších parametrů (vertikální pixely za 1125 na 1118). Takže je to takové nedomrdlo.
Vždy prodávám i jinde.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: DOPORUČTE 23"/24" MONITOR

Příspěvek od Ache »

Ale gamma se dá zase upravit ručně (v režimu 6500K, user mode je trochu bugnutý - aspoň v původní revizi co mam já), ale mě se hlavně nijak jas, gamma ani kontrast po OC nezmění, nebo ne nijak zásadně viditelně :)
Akorát ta stará revize nemá low-blue zbytečný mode :lol: a volbu ostrosti obrazu. Za tu novou bych neměnil, ale i ta nová (viděl sem jí v provozu) je úplně ok i přes nutnost úpravy OC - stejně si to většina lidí fixne přes CRU aby těch 80Hz fungovalo vždy a všude.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: DOPORUČTE 23"/24" MONITOR

Příspěvek od shorty25 »

Smile4me psal, ze se mu nepovedlo zkalibrovat monitor po oc. Ta nova revoze ma holt kurvitka, ktery stara nema. Kdyby philips udelal qdsw v designu qjabu, tak bych se nezlobil.
Vždy prodávám i jinde.
isaeh
Nováček
Nováček
Registrován: 15. lis 2018

Re: DOPORUČTE 23"/24" MONITOR

Příspěvek od isaeh »

Dobrý den,

má sestava jede na i5-4590, GTX 970 4G a sháním pro ni vhodný monitor, jelikož starý HP 2510i právě vypověděl po 7 letech službu.

Monitor chci pro hraní převážně RPG her, brouzdání po netu a sledování filmů. Oči moc rozcapené nemám, tak že strop bych rád měl kolem 4 000 korun, pokud tuto částku 'lehce' přesáhne výrazně lepší model, krvácet nebudu. Na zahraničním fóru mi byl již doporučen HP VH204a, v USA je cena ovšem podstatně nižší a tak je otázkou, zda jsou v cenové kategorii lepší alternativy. Nastavitelná výška by byla příjemným bonusem, nejedná se ovšem vůbec o nic podstatného.

Předem mnohokrát děkuji.
shorty25
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2014
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: DOPORUČTE 23"/24" MONITOR

Příspěvek od shorty25 »

246E7QDSW - má opravdu krásný obraz.
Vždy prodávám i jinde.
lukce
Nováček
Nováček
Registrován: 01. pro 2018

Re: DOPORUČTE 23"/24" MONITOR

Příspěvek od lukce »

ahoj, koupil jsem Samsung S24F350, a oproti LG co mám teď to mělo trochu vybledlejší barvu ale to bylo proto že jsem neměl na lg nastavenou gamu. Když sem se to pokus srovnat tak aby to bylo ok tak ten samsung měl pořád o něco vybledlejší barvu - těžko říct jakej z nich to zobrazuje přesnějc. Myslíte že třebas tenhle ASUS VP249H na tom bude lépe? Byl to můj druhý adept. Taky přemejšlím že bych si ten samsung nechal kvůli tomu freesync který nemůžu využít a možná taky ani nevyužiju. Jaký by jste mi doporučili? Cenový limit cca 3000 Kč až 4000 Kč.
Tomik723
Nováček
Nováček
Registrován: 24. srp 2014

Re: DOPORUČTE 23"/24" MONITOR

Příspěvek od Tomik723 »

Pokud chcete něco opravdu za hubičku s hezkym designem a IPS panelem, jednoznačně https://www.alza.cz/23-8-hp-24f-d5321372.htm?o=16

Mám již druhý týden a pecka.
Waleron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2012
Bydliště: Králíky (UO)

Re: DOPORUČTE 23"/24" MONITOR

Příspěvek od Waleron »

Máte někdo zkušenosti s VA Panely na hry ? RPG, WoT ?
Např. Samsung C24F390FHU ?
Přemýšlel jsem nad GW2470,ale na YT jsou vidět problémy ...
tnema
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2004
Bydliště: Pustiměř

Re: DOPORUČTE 23"/24" MONITOR

Příspěvek od tnema »

hledám obyč monitor 22/24 palců,
připojeni k PS3, je to pro dědu čili spešl nároky nejsou stejně kvalitu nepozná,
připojeni přes HDMI
a aby měl monitor integrované repro.

deda nema moc kacek.....
vim asi kram ale vas nazor?
https://pc.bazos.cz/inzerat/98672730/Mo ... -5-ECO.php
ntb lenovo i5/1660Ti
Ondra.K
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. srp 2008
Bydliště: Praha

Re: DOPORUČTE 23"/24" MONITOR

Příspěvek od Ondra.K »

Doporučil by prosím někdo FHD monitor na hraní, sledování videa, práci? Ideálně 24" a 144Hz+. Cena max 8 000,-

Sestava je i5 Haswell a GTX 1070. Děkuji
davos8000
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. zář 2018

Re: DOPORUČTE 23"/24" MONITOR

Příspěvek od davos8000 »

Ondra.K píše:Doporučil by prosím někdo FHD monitor na hraní, sledování videa, práci? Ideálně 24" a 144Hz+. Cena max 8 000,-

Sestava je i5 Haswell a GTX 1070. Děkuji
Vím že stojí více ale je super AOC AG241QG mám ho asi týden a už bych něměnil za žádný jiný
Ondra.K
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. srp 2008
Bydliště: Praha

Re: DOPORUČTE 23"/24" MONITOR

Příspěvek od Ondra.K »

Vypadá fajn, jenže bych potřeboval FullHD, tenhle je bohužel 1440p
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: DOPORUČTE 23"/24" MONITOR

Příspěvek od Riku »

Co tenhle? https://www.czc.cz/aoc-c24g1-led-monito ... 72/produkt
Nemám zkušenost ale vypadá celkem slušně, někdo názor?
PS5 | LG OLED CX55
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“