DOPORUČTE 25+ MONITOR

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
TDIchip
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. črc 2011
Bydliště: Vysočina

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od TDIchip »

Ahoj, potreboval bych poradit jaky monitor do cca 12-12,5tis (165hz/QHD/IPS). Mam ted kratce Gigabyte M27Q jsem s nim vicemene spokojeny. IPS Glow defakto neni a mrtve pixely zadne. Super plynulost atp, asi jsem trefil na dobry kus nicmene citelnost textu diky BGR rozlozeni subpixelu je nekde tak spatna ze je to vec kterou neprekousnu, silene mi vadi a monitor budu vracet.

Koukal jsem na ten vyse zmineny Dell S2721DGF, ASUS TUF Gaming VG27AQL1A, MSI Optix MAG274QRF pripadne nejake LG
Budu rad ze jakekoliv napady.

Na VA monitory jsme ani nekoukal mel jsem vzdy IPS a myslim ze by to byl asi krok zpet.

Diky.
5800X3D / RX 7900XT / 32GB / 1,5TB NVME / RM750X / LG 27GP850
TDIchip
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. črc 2011
Bydliště: Vysočina

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od TDIchip »

Vyresene, objednal jsem LG 27GP850.
5800X3D / RX 7900XT / 32GB / 1,5TB NVME / RM750X / LG 27GP850
sam_217
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. bře 2008
Bydliště: Subprostor
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od sam_217 »

TDIchip píše:Ahoj, potreboval bych poradit jaky monitor do cca 12-12,5tis (165hz/QHD/IPS). Mam ted kratce Gigabyte M27Q jsem s nim vicemene spokojeny. IPS Glow defakto neni a mrtve pixely zadne. Super plynulost atp, asi jsem trefil na dobry kus nicmene citelnost textu diky BGR rozlozeni subpixelu je nekde tak spatna ze je to vec kterou neprekousnu, silene mi vadi a monitor budu vracet.

Koukal jsem na ten vyse zmineny Dell S2721DGF, ASUS TUF Gaming VG27AQL1A, MSI Optix MAG274QRF pripadne nejake LG
Budu rad ze jakekoliv napady.

Na VA monitory jsme ani nekoukal mel jsem vzdy IPS a myslim ze by to byl asi krok zpet.

Diky.
To je možná škoda, čitelnost jsi mohl upravit nastavenínm ClearType ve Windows, to BGR rozložení by nemělo být žádný velký problém...


Jinak jsem se ještě rozhodl, že odzkouším konečně ze zvědavosti 32" Samsung Odyssey G7, jestli by to skutečně mohl být ten ideální monitor. Musim říct, že hrubost rastru/hustota pixelů 1440p+32" mi moc nevadí, 32" vypadá na první pohled skvěle a dokáže to skutečně víc vtáhnout do hry.
Po pár dnech ale musim říct, že si nejsem jist, jestli je na monitor pro mě těch 32" už trochu moc - kouká se na to dobře, ale nemám zvyklé oči. A pak to zakřivení - ve hrách žádnný problém, ba ani na filmy, jakkoli je to absurdní pro někoho na to vůbec pomyslet na zakřivené obrazovce, mi to nepřijde problém - 27" verze asi nic moc, ale na těch 32" mám dojem že se to více ztratí. Co ve mě vyvolává nejistotu je běžné používání - člověk otevře nějakou tabulku, email... čáry co mají být rovné prostě "nejsou úplně rovné"...
Největší tahák tohodle monitoru pro mě ale nebyla obnovovací frekvence 240 Hz, ale kontrast a odezva na to, že je to VA panel. Od toho kontrastu jsem čekal zrovna hodně. Je to víceméně vidět, že je to jaksi o něco lepší člověku dojde, jak na to střídavě kouká monitor 1 vs monitor 2 (srovnávám s DELL S2721DGFA), ale že by mi z toho padala čelist se tedy říct nedá...
Máte někdo podobné zkušenosti s VA vs IPS?
Já jsem osobně celkem překvapen - ten DELL s LG nano IPS má v reviews ten kontrast spíš horší mezi IPS (cca kolem 900:1) a Odyssey G7 proklamuje 2500:1. Od toho kontrastu jsem tedy čekal hodně, resp víc, než to ve skutečnosti asi je - navíc u toho VA se stačí podívat kousek ze strany a už barvy/kontrast bledne a je to pode úhlu to samé/horší jak DELL s IPS...
PC1: AMD Ryzen 5800X3D@NejdeOC Noctua NH-D15S // X570 AORUS MASTER (rev 1.0) // 4x8GB Patriot Viper Steel 3866MHz@3600MHz CL16 // PNY RTX 3070 -> XFX RX6800 XT MERC // MSI Optix MAG274QRF-QD - 1mrtvý quantum dot pixel!!! // Samsung PM961 (1TB NVMe), Crucial M4 256GB, Micron enterprise SSD1920GB, Crucial MX500 2TB... // Corsair Graphite 600T // SSR-850FX

PC2: Lenovo Legion 5 17ACH6H - Ryzen 7 5800H / 16GB / RTX 3070 mobile 130W TDP
usc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2009

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od usc »

s tymto mal uz dakto skusenost?

Asus ROG Swift PG279QM Review, The Ultimate 1440p 240Hz Monitor?

https://www.youtube.com/watch?v=Th3LLfm7nl0
R9 5950X - Crosshair VIII Hero Wifi - Trident Z Neo 32GB GTZN - 3080 FTW Ultra 10GB - SB ZxR
970 Pro 512GB - 980 Pro 1TB - 640GB Caviar Blue - Ironwolf 4T - Exos 7E8 8T - Exos 16X 16T
Evolv X + 3 x NF-A14 PWM Chromax - Kraken x72 + 3 x NF-A12 PWM - Thor 850W
38GN950 - 2 x u2410 - Alloy Elite RGB - G502 Hero - Z906 - G Pro X Wireless
= OLED C9 + K63 Wireless Gaming Lapboard + G502 Lightspeed =
Flow X13 + MX Anywhere 3
prihlasjmeno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2020

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od prihlasjmeno »

TDIchip píše:Ahoj, potreboval bych poradit jaky monitor do cca 12-12,5tis (165hz/QHD/IPS). Mam ted kratce Gigabyte M27Q jsem s nim vicemene spokojeny. IPS Glow defakto neni a mrtve pixely zadne. Super plynulost atp, asi jsem trefil na dobry kus nicmene citelnost textu diky BGR rozlozeni subpixelu je nekde tak spatna ze je to vec kterou neprekousnu, silene mi vadi a monitor budu vracet.

Koukal jsem na ten vyse zmineny Dell S2721DGF, ASUS TUF Gaming VG27AQL1A, MSI Optix MAG274QRF pripadne nejake LG
Budu rad ze jakekoliv napady.

Na VA monitory jsme ani nekoukal mel jsem vzdy IPS a myslim ze by to byl asi krok zpet.

Diky.
Proč by to byl krok zpět? V kterých parametrech by sis podle tebe pohoršil?
Na práci: Asus ROG Strix GL503V (i5-7300HQ / GTX 1050) ||| Na hraní:
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Ache »

Nemáte někdo zkušenosti s MSI MAG274QRF-QD ?

Celkem o něm začínám uvažovat, měl sem v merku jiné značky. Ale tenhle kousek mě zaujal jednak slušnou odezvou (na úrovni LG IPS). Ale hlavně barevným Gamutem, který konečně zase dorovnává staré poctivé widegamutové CCFL monitory.

Já sám kdysi měl, dokonce jako první IPSko HP 2475w, a to mě dost překvapilo těma barvama, co bylo schopné produkovat. Takový Gamut se už u žádného monitoru (běžný domácí monitory, ne profi eiza za 50+k) neopakoval. Bohužel šíleně overshotoval tak šel pryč.

Pak přišla éra pojebaných LEDek a gamut monitorů šel do kopru a většina LED měla sotva sRGB :x A až teď díky příchodu HDR se monitory osazují podsvícení (na bázi Quantum-DOT) co dosahuje občas i 98% DCI gamutu... ale to je stále výrazně menší prostor, než umělo tohle starý HPčko...

Když v tom sem náhodou narazil na tohle MSIčko, který má nečekaně panel s nějakým poctivějším Quantum Dot panelem od AUO. Projel sem recenze a nevypadá zle... ale hlavně mě zajímalo, zda už to dokáže dorovnat to starý HPčko a WOW - konečně! Staré CCFL překonáno - hlavně v zelené.
Dle testů umí monitor pokrýt 98% DCI i 100% Adobe. Hodil sem ty profily (defaultní icm) z monitorů do grafů:

- přerušovaná černá: sRGB
- Magenta: 92% DCI (můj Philips, nebo cca ty QLED Samsungy)
- Modrá: HP 2475W!
- Zelená: MAG274QRF-QD :o
Obrázek

Jako za tu cenu (na CZC za 13700) to vypadá až moc dobře. Už sem ani nečekal, že něco v barvách překoná to starý CCFL HPčko. :!:
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od HEAD »

Vypada dobre.Bohuzel jen 27" uhlopricka :sad:Navic ta cena vzhledem ke konkurenci LG 55" BX je prestrelena.Za 7k navic mas nasobne lepsi TV.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
prihlasjmeno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2020

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od prihlasjmeno »

LG OLED55BX stojí 23 000 Kč, to není 7k navíc... Nebo možná špatně hledám. Kde se dá koupit za 17 500 Kč?

Ache píše:Nemáte někdo zkušenosti s MSI MAG274QRF-QD ?

Jako za tu cenu (na CZC za 13700) to vypadá až moc dobře. Už sem ani nečekal, že něco v barvách překoná to starý CCFL HPčko. :!:
No, já osobně bych ho koupil v jiném obchodě za 10 500,-. Proč cpát CZC do chřtánu 3200 korun za nic?
Na práci: Asus ROG Strix GL503V (i5-7300HQ / GTX 1050) ||| Na hraní:
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od killerek »

HEAD: Od kdy je 55" TV konkurence pro 27" monitor na stul?
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Ache »

HEAD píše:Vypada dobre.Bohuzel jen 27" uhlopricka :sad:Navic ta cena vzhledem ke konkurenci LG 55" BX je prestrelena.Za 7k navic mas nasobne lepsi TV.
Díky za další užitečnou radu :roll: hledám monitor (qhd a max. 32 palců), nikoliv televizi. Ptám se na zkušenosti. MSI jako výrobce monitoru moc neznám.

Tady je hlavním tahákem ten panel, ale radši bych to viděl v nějakým prověřeným výrobci jako Dell atd.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Ache »

prihlasjmeno píše:No, já osobně bych ho koupil v jiném obchodě za 10 500,-. Proč cpát CZC do chřtánu 3200 korun za nic?
No hele, asi sis splet model. :wink: Studuju to a teď vidím, že za 10500 se dá sice sehnat, ale to je ten obyčejný bez QuantumDot panelu :wink:
Tenhle s QD má CZC asi nejlevněji a hlavně to vezmu tam, kde se to dá easy vrátit pokud by by nějaký error (vadný bod, BLB atd...).

Židoalza to má dokonce za 15k, to je už úlet. Sice jako ok, je to AdobeRGB + DCI panel (přesněji umí 116% volume DCI), ale stejně je to trochu moc no, když se dá koupit levněji.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Shaquille »

sorry, ale nepsal jsi driv, ze QD je jen marketingova sracka ;)
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Ache »

Najdi mi to - kde jasně píšu že Quantum Dot je marketingová sračka :wink:

EDIT: Já, kdo propaguje široký gamut, fakt bych tohle nepsal... ale jistě si to pleteš s se Samsung QLED - což je marketingová sračka. Samsung koupil QDvision, který mělo pod QLED myšleno - LED + Quantum Dot = panel složený s mikroledek a vrstvou kvantových teček pro pořádný gamut... Samsung to koupil, zabil, a název QLED využívá na obyčejné LCD + ošizený Quantum Dot (nedosahuje ani gamutu LGček co žádný QD nemají - jen posílený červený fosfor)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Shaquille »

nasel jsem si to a zminujes to ve spojeni s QLED od Samsungu, mas pravdu...

co rikate na tohle?
NITRO XV2 (PN UM.JX2EE.P08)
https://www.acer.com/ac/cs/CZ/content/m ... .JX2EE.P08
https://www.displayspecifications.com/en/model/800f276f
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
celebrant.athlon
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. dub 2005
Bydliště: Rosice u Brna

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od celebrant.athlon »

Ache píše:Nemáte někdo zkušenosti s MSI MAG274QRF-QD ?
Měl jsem ho pár hodin na stole, když jsem známému stavěl počítač. Má to vyloženě jen na hry a na to je ten monitor super, v pohybu vypadá dobře. Ten široký gamut ale vypadá děsně, když tam pošleš sRGB obsah bez kalibrace. S tím ale asi počítáš, když se po širokém gamutu pídíš, takže pro tebe jen výhoda.

Problém jsem ale měl s ostrostí obrazu, jakoby to bylo trošinku mázlé a nešlo mi na to zaostřit. Nejvíc na to trpěly místa s velkým kontrastem, typicky text. Neměl jsem moc čas se v tom vrtat, ale stejně nečitelné bylo i OSD menu, takže to nebude špatným ClearType nastavením. Jakoby červený duch po levé straně písma.. nevím, jak to popsat. Domů bych to rozhodně nechtěl.

Doma mám DELL S2721DGF a ten na toto netrpí. Navíc gamut nemá tak široký, takže i bez kalibrace se to dá používat a odezva super. Problematický je ale nízký kontrast a IPS glow.. na noční sledování výrazně horší, než můj předchozí Eizo EV2436WFS.. a to i ten měl slušný glow.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Ache »

Dell by byl super, kdyby to nemělo LG panel s mizerným kontrastem. Ty nano-IPS (kvůli gamutu - neni to quantum dot ale přesto to umí téměř celý DCI) maj horší kontrast než starší verze IPSek.

Gamut hledám, to HP byla fakt paráda. Navíc omezit se to dá vždy profilem.

červený duchy - to zní spíš jak chyba kusu. Monitor má i standardní RGB masku (neostrost textu je u RBG - třeba ty sharp panely s podobným AdobeRGB gamutem jako Gigabyte M27Q - to ale tohle msi nevyužívá).

Uvidíme CZC to zlevnilo, tak to prubnu.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
-+_[]
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. pro 2017

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od -+_[] »

celebrant.athlon píše:
Ache píše:Nemáte někdo zkušenosti s MSI MAG274QRF-QD ?
Měl jsem ho pár hodin na stole, když jsem známému stavěl počítač. Má to vyloženě jen na hry a na to je ten monitor super, v pohybu vypadá dobře. Ten široký gamut ale vypadá děsně, když tam pošleš sRGB obsah bez kalibrace. S tím ale asi počítáš, když se po širokém gamutu pídíš, takže pro tebe jen výhoda.

Problém jsem ale měl s ostrostí obrazu, jakoby to bylo trošinku mázlé a nešlo mi na to zaostřit. Nejvíc na to trpěly místa s velkým kontrastem, typicky text. Neměl jsem moc čas se v tom vrtat, ale stejně nečitelné bylo i OSD menu, takže to nebude špatným ClearType nastavením. Jakoby červený duch po levé straně písma.. nevím, jak to popsat. Domů bych to rozhodně nechtěl.

Doma mám DELL S2721DGF a ten na toto netrpí. Navíc gamut nemá tak široký, takže i bez kalibrace se to dá používat a odezva super. Problematický je ale nízký kontrast a IPS glow.. na noční sledování výrazně horší, než můj předchozí Eizo EV2436WFS.. a to i ten měl slušný glow.
Ten color bleeding zmiňují i v recenzi na RTINGS. Jsou tam i fotky.

Já zase uvažuju o UW monitoru: 30 palcovém MSI MAG301RF. Našel jsem na netu pár recenzí a vychází hodně dobře a láká mě zahrát si něco v 2560x1080. Samozřejmě chápu že ne ve všech hrách půjde hrát s tímto rozlišením a u některých kousků budu muset sáhnout po 1080p - tam to zvládá 120Hz. Ale to mi nevadí. 1080p obraz je jak na 24" monitoru. Ale myslíte, že bude i v tomto nenativu fungovat VRR? V nativu se VRR pohybuje od 48 do 200Hz. Ten monitor je gsync compatible a grafiku mám 1080Ti. Z různých důvodů nechci jít do větších úhlopříček nebo rozlišení. A zatím jsem žil jen na 60Hz LCD monitorech. Takže s těmi freesyncy zatím moc zkušeností nemám.
prihlasjmeno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2020

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od prihlasjmeno »

Ache píše:
prihlasjmeno píše:No, já osobně bych ho koupil v jiném obchodě za 10 500,-. Proč cpát CZC do chřtánu 3200 korun za nic?
No hele, asi sis splet model. :wink: Studuju to a teď vidím, že za 10500 se dá sice sehnat, ale to je ten obyčejný bez QuantumDot panelu :wink:
Tenhle s QD má CZC asi nejlevněji a hlavně to vezmu tam, kde se to dá easy vrátit pokud by by nějaký error (vadný bod, BLB atd...).
A jak se to pozná, že nemá panel QD, když produkt je označený jako Optix MAG274QRF-QD? Tj. s tím QD.
A v popisu je: PANEL TYPE Rapid IPS, Quantum Dot.

https://www.netrade.cz/detail/monitory- ... sb-c-usb-/

Jinak k tomu vrácení - nejhorší vrácení jsem zažil u Alzy, proto jsem tam asi 10 let nenakupoval. Velký nebo známý obchod nezaručuje vůbec nic. Toť moje zkušenost.
Naopak, u těch malých to bylo vždy v pohodě, protože jim záleží na každém zákazníkovi.
Na práci: Asus ROG Strix GL503V (i5-7300HQ / GTX 1050) ||| Na hraní:
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Ache »

Tak je doma :-)

První dojem: BARVY gamut je šílený. A rovnou HINT: HDR na ploše automaticky omezuje gamut na sRGB - tj. monitor podporuje i HDR signál, s tim se ještě vyblbnu - local dimming to nemá, takže HDR je stejně na tom vo hovně (maximálně bude poznat 10-bit na kanál). Default nastavení jde dost do červena, ale dá se zkrotit. Na kritickou práci pak kalibrací by bylo možný dělat ve všech možných prostorech, protože svým volume překrývá jak sRGB, DCI i Adobe (každý z těch prostorů má jiné rozsahy - adobe do zelena, DCI do červena.

Odezva je luxus, rychlá a bez overshotů. Ty se mírně objevují pod 80Hz při Fast. Až režim fastest je nepoužitelná klasika. Fakt nechápu, že to výrobce monitorů stále baví dávat do firmware, když ty maximální OD režimy jsou vždy useless. :roll:

Co ale (aspoň u mýho kusu) je horší (proti philipsu) je podsvícení - ke krajím tmavne a mění i teplotu... při hraní to vidět neni, ale na ploše jednolité jo.

červený duchy nedělá a naopak proti LG panelům je použitelný i ten režim s blikajícím podsvícením na zaostření odezvy. Ten na LG dělá bordel kvůli dlouhému dosvitu onoho červeného fosforu (místo QD používá.

Jestli na tom nenajdu žádný srajdy co by fakt vadily (vadný body nemá, na BLB je stále moc světla), tak asi na dlouhou dobu spokojenost. Jen asi půjčím někde sondu a seřídím to pořádně.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Ache »

Hehe, tak HDR funguje - sice kontrast není nic extra, ale...ALE! je vidět, že HDR s tímhle gamutem počítá, vše vypadá reálněji, nepřesaturovaně, ale třeba v DOOMovi nedojde ke gamut clampu... jen je to namavopaný barevně jinak a netáhne to tak do červena. Já čumim. :o :o :o škoda že to nemá ten dimming, gamutem to HDR splňuje s rezervou (volume 116% DCI), ale bez dimmingu je to omezený kontrastem IPS (ale ten je taky celkem slušný mírně lepší než ten Philips, který měl černý podání dost solidní.

A Glow? Zatím asi nejmenší co sem kdy na IPS viděl, jde to do takové tmavé fialové... nemá to to typické šedé glow jak známe s LG panel.

Má moje doporučení? Ano! Ale počítejte s nutností nějak omezit gamut, ten počítá s HDR, ale není moc ready na sRGB obsah a profily to neobsahuje. nicméně se sondou tenhle monitor poslouží i na práci v AdobeRGB nebo filmovém DCI.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“