DOPORUČTE 25+ MONITOR

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
NeoPlex
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. črc 2012

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od NeoPlex »

Ahojte kolegove,

tak jiz dlouhou dobu koukam taky po nejakem monitoru a za boha porad nevim do jakeho jit...

- nechci TN panel, VA pri dobre cene zvladnu, ideal IPS
- 27 palcu (prechod z 24 IPS 60 hz uz par let stareho AOC)
- rad bych 144hz aspon, ale nevim jestli ma smysl investovat do G-sync. Jedine co online hraju tak primarne WOT a lehce okrajove PUBG. Kazdopadne mam 1070 ROG.
- rozliseni je otazka, rika se ze fHD je uz malo na 27?

+ pripadne jako nemandatorni pozadavek zahnuti (ano ivm, ze u 27 to je vicemene zbytecne, proste jen na efkt :) )

idealne vychazi prave ten ASUS ROG Swift PG279Q nebo Acer Predator, ale uprimne nechce se mi kupovat monitor za 20k. Kdyz uz bych bral Asuse za 20k tak bych si radsi pockal na dalsi radu, kde predpokladam bude jiz LED podsviceni rizene pres Asus Aura (mam timto systemem osvetlene cele PC). Dell S2716DG mi vadi TNko.

docela se mi libi https://www.czc.cz/msi-gaming-optix-mag ... 75/produkt je to VA a bez G-sync, takze kompromis, ale zase skoro za polovicni cenu.

Pripadne jeste koukam po https://www.alza.cz/27-samsung-c27fg70-d4653483.htm?o=4 VA s quatum dot, ktere nevypada vubec spatne na srovnani prave s Asusem viz. https://www.youtube.com/watch?v=l2AGMFXAx90 ale zase to je prave jen fHD na 27 palcu... tak vazne nevim :-/
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od renek1 »

Sobo píše:Tak dobra je viz. muj prispevek vyse. :) Ale pozor na panelovou loterii - stale je realne mozne, ze chytis nepovedeny kousek s vyraznym BLB / glow, pripadne vadne pixely etc. Pokud jo - vratit ve 14 denni lhute a objednat novy, jinak se to holt neda.

Rozhodne napis, jestli tvuj kousek trpi na nektere z techto nedostatku.
Tak jsem nakonec zašel do obchodu, kde shodou okolností měli vystaveny oba monitory, jak ten co jsem původně chtěl,
https://www.czc.cz/dell-s2716dg-led-mon ... 98/produkt
tak i tebou navrhovaný
https://www.czc.cz/asus-rog-swift-pg279 ... 64/produkt
a dokonce jsem donutil prodavače, aby je dal pro porovnání k sobě a musím říct, že rozhodnutí pro mě nakonec bylo jednoznačné i díky doporučení prodavače, který jak bylo vidět tomu trochu taky rozuměl.
Vybral jsem tedy DELL a to z několika důvodů.
Když jsem na ně koukal vedle sebe, tak IPS má jistě o něco nezčí barvy, které ale bylo možné doladit i na Dellu, jak mi prodavač ukázal.
Pozorovací úhly na IPS jsou bezesporu lepší, ale musel bych na monitor u Dellu koukat opravdu z boku nebo zespoda, aby mi to vadilo a to se nekoná.
U Asus IPS jsou známé neduhy (pixels, BLB / glow) a dokonce i ten v obchodě ten neduh měl, ale u Dellu to není tak horké a navíc je na pixel i záruka.
No a v neposlední řadě tu byla i cena. Za asus cca 21 000,- za Dell 14 500,-
Nakonec jsem ještě v Alze chytil slevu na rozbalený Dell za 11 800,- a tak nebylo o čem přemýšlet.
Doma jsem si trochu pohrál s nastavením displeje podle doporučení a musím říct, že opravdu nelituju svého rozhodnutí.
Obraz nádherný, ostrý, rychlý a na hry prostě špička!
Děkuji všem za rady a postrčení, které mi rovněž pomohlo v rozhodování. Vidět to na vlastní oči bylo určitě taky moc výživný, jelikož není nad to si to shlédnout.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Sobo »

Je otazka, jestli ten vystaveny Asus nebyl prave jeden z tech vracenych z duvodu BLB apod. Holt sehnat 144Hz IPS v dobre kvalite neni jenom tak. Za 12k je to urcite dobrej kup, ale rozhodne bych to nepodaval tak, ze je to jakoze lepsi monitor (mysleno bez ohledu na cenu), protoze proste neni, coz ti potvrdi kazdy, kdo mel moznost s nimi aktivne pracovat (mysleno poradne, ne jenom kukanda v obchode).

Mrknul jsem na tftcentral a na Dellu bych nasel par veci, co by me trochu stvaly. Prumerna barevna odchylka delta E = 5.4 je docela tragicka (Asusu namerili 1.1), kontrast je taky slabsi, ma docela nepekny color banding, ty pozoraci uhly jsou taky problem - rozhodne to neni tak, ze staci sede uprostred, protoze i pri beznem sezeni je tam color shift, typicky mezi vrchem a spodkem obrazovky. Kdybych na nej 'upgradoval' z meho stareho Dellu U2515H, tak ziskam refresh rate + G-Sync, ale zase prijdu o IPS panel, a prece nebudu menit za neco, co je v necem (navic tak podstatnem jako je kvalita obrazu) horsi. :)

Klidne si zkus: http://www.lagom.nl/lcd-test/contrast.php

Ale za ty prachy si myslim, ze ve vysledku spokojeny byt urcite muzes.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od renek1 »

Já z UltraSharpu přešel a nemůžu si to vynachválit a to si to nechci jen obhajovat, ale je to fakt.
To, že je IPS asi lepší nikterak nepopírám, ale já jsem maximálně spokojený se svým rozhodnutím a zároveň jsem ušetřil nemalej peníz.
Svého rozhodnutí rozhodně nelituji.
Měl jsem tu teď kámoše co má https://www.czc.cz/acer-predator-xb271h ... 82/produkt a říkal, že ten Dell až na ty úhly má obraz perfektní
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od renek1 »

Tak shodou několika událostí posledních hodin, jsem novým majitelem ASUS ROG SWIFT PG279Q a Dell je zpátky v alze
Dostal jsem naprosto perfektní cenovou nabídku a tak jsem neodolal i přes to, že jsem obhajoval Dell.
Vypadá to, že jsem taky vyhrál panelovou loterii a ani u mě se nekoná žádný BLB a nic negativního.
Tím děkuji i uživateli Sobo, díky kterému jsem se nakonec asi rozhodl o tom víc popřemýšlet.
Tenhle monitor je prostě špička.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Sobo »

Za malo. :) Jak bys zhodnotil rozdil v obraze mezi TN a IPS panelem? Vidis u Asusu jeste nejake dalsi vyhody vuci Dellu?
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od renek1 »

Musím přiznat, že v domácím prostředí, kdy si člověk může vše otestovat je lepší než v prodejně a tak je bezesporu IPS mnohem lepší než TN, jak v podání barev, tak v pozorovcích úhlech.
Sypu si popel na hlavu a přiznávám, že jsem byl bláhový.
:P
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Norman03
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2018

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Norman03 »

Zdravím Páni

Poraďte nejaký monitor 27 palcový IPS 2K do 350 €
Väčšinu času trávim na internete čítaním kade čoho takže by sa zišla nejaká technológia šetriaca oči, potom hry a sem tam nejaký film/seriál ...
Najlacnejšie vychádzajú asi Benq ale nie som si istý kvalitou, ešte som našiel nejaké Dell a Philips.
Skúste niečo poradiť. Alebo ísť radšej do nejakej kvalitnejšej Full HD 24-ky ? Teraz mam starý Asus 19".
Vďaka za rady. :)
CPU: AMD Ryzen 5 1600 MB: Asus Prime B350M-A GK: Gainward GeForce GTX 1080 Phoenix GS 8GB  RAM: 16GB Corsair Vengeance LPX 2666 MHz SSD: ADATA Ultimate SU700 120GB HDD: WD Blue 1TB  PSU: Evga 600W Case: SilentiumPc RG1W OS: W10 Pro
Nemesis-Arts
Nováček
Nováček
Registrován: 23. led 2008
Bydliště: Benešov

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Nemesis-Arts »

Norman03 píše:Zdravím Páni

Poraďte nejaký monitor 27 palcový IPS 2K do 350 €
Väčšinu času trávim na internete čítaním kade čoho takže by sa zišla nejaká technológia šetriaca oči, potom hry a sem tam nejaký film/seriál ...
Najlacnejšie vychádzajú asi Benq ale nie som si istý kvalitou, ešte som našiel nejaké Dell a Philips.
Skúste niečo poradiť. Alebo ísť radšej do nejakej kvalitnejšej Full HD 24-ky ? Teraz mam starý Asus 19".
Vďaka za rady. :)
Podíval bych se na LG, mají celkem fajn nabídku 27" monitorů za dobrou cenu, také ted neco takového sháním.
komar
Nováček
Nováček
Registrován: 30. říj 2014
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od komar »

Tak jelikož poslední zmínka ohledně Dell Allienware AW3418dw je tu z ledna a od té doby cena zásadně klesla (z cca 50 tisíc na současných +/- 28 tisíc) myslím, že zásadní negativum pro tenhle kousek padá. Nyní už je cena srovnatelná s konkurenčními panely od Aceru a Asusu, navíc ale především nabízí nativních 100Hz (+ overclocking až na 120Hz, který je dle tftcentral naprosto v pohodě a bez chyb).

Výroba panelů pro Acer X35/Asus ROG PG35VQ odsunuta na Q2/2018 s prodejem před Vánoci 2018 takže aktuálně myslím, že ten Dell nemá v ultrawide QHD rozlišení konkurenci a minimálně do konce roku ani mít nebude (i když těch 200Hz na VA se vcelku bojím, hlavní upgrade bude spíš právě podpora HDR u výše jmenovaných). Navíc očekávaná cenovka někde kolem 1500-2000$ tzn. při uvedení minimálně dvojnásobek co dnes tento Dell (prodává se lehce přes 1000$ aktuálně).
dark.wolf
Nováček
Nováček
Registrován: 21. zář 2008
Bydliště: Liberec 25
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od dark.wolf »

Zdravím, chtěl bych poradit s výběrem monitoru .. mam starsi VA panel od benq 24 a porad premyslim o prechodu na 27.. mam core i5 2500k a grafiku radeon 480 8gb, planuji ale prechod na 2600 ryzen .. jaky monitor byste doporucili? Prevazne filmy, internet, hry (proste multimedia) ..nevim jestli vyuziji 2k diky grafice a procesoru, za par mesicu ale bude novy proc. ..zajimalo by me jestli staci na 27 fhd nebo uz opravdu jit cestou 2k? jinak se mi libil monitor typu :

https://www.tsbohemia.cz/msi-gaming-mon ... HkQAvD_BwE nebo https://www.k24.cz/product/391176/Samsu ... FG73FQUXEN ... pripadne mi prosim poradte co byste doporucili a proc? diky moc
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od renek1 »

No u 27" bych už volil cestu 2K jelikož na film a hry je FHD už dost "hrubý"
https://www.czc.cz/msi-gaming-optix-mag ... 75/produkt
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
diva
Nováček
Nováček
Registrován: 08. bře 2018

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od diva »

parametrově to msi je přesně to co jsem hledal bohužel podle diskuze ten obraz přirovnává spíš k TNku :/
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od renek1 »

VA panel jsem nikdy neměl, mám IPS a ten je super
Potom třeba tenhle
https://www.czc.cz/asus-mg279q-led-moni ... 65/produkt
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Igoreso »

taky vybírám monitor a v IPS toho moc není mi přijde.
VA jsem zkoušel /panel samsung / a byl to děs.

Požadavky co na to mám:
IPS
27-32"
2K
DP
Neblikací
vyšší frekvence (aspon 75) a FreeSync 2
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Xnovic »

Ahoj.

Začínám koukat po novém monitoru..
Do teď jsem měl 24" TN monitor Philips 244EL. Pro mé potřeby relativně stačí, ale barvy jsou děsné (i na ten TN).

Hledám něco ideálně 27" 75Hz. Něco co má slušné barvy a netrpí rozmazáváním obrazu při hraní a koukáním na filmy. Ideálně něco do 5000...
Díky
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
Xnovic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. zář 2007
Bydliště: Plzeň

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Xnovic »

Na czc jsem našel tento.. : Acer Nitro VG270bmiix..
Ips, 75Hz...

https://www.czc.cz/acer-nitro-vg270bmii ... 26/produkt
CPU:Ryzen 7 5800xMB:ASUS ROG Strix X570 - F GamingChladič:Noctua NH-D14 RAM:Kingston HyperX Black 2x16Gb 3600MHzVGA:Asus RTX 3080 TUFCase:ASUS ROG Strix HeliosHDD:Samsung 960 Evo 500GB+2TB WD Red+2TB SSD AData+4TB Seagate Zdroj:EVGA Supernova P2 1000W
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od werygood »

Xnovic píše:Na czc jsem našel tento.. : Acer Nitro VG270bmiix..
Ips, 75Hz...

https://www.czc.cz/acer-nitro-vg270bmii ... 26/produkt

Dostupnost 19. 11., uhh :D
dobr1k
Nováček
Nováček
Registrován: 15. čer 2012

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od dobr1k »

Zdravim, hledam 27" lcd led monitor z IPS odozvou okolo 5ms v cene do 550€. Monitor je urceny na MMORPG hry a pozeranie filmov. Cize TN nehrozi. Pozorovacie uhly potrebujem. Grafiku mam GE GTX 970 OC. Aktualne mam eizo 24" 16:10. Vopred dakujem za navrhy.
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: DOPORUČTE 25+ MONITOR

Příspěvek od Michal86 »

Shaním 27" 2k 165hz g-sync ips monitor ideálně s funkcí black equalizer, black boost. Co jsem koukal, tak na trhu jsou akorát 3 roky staré IPSka, neví někdo info o tom, kdy dorazí nějaká nová řada nebo tak něco?
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“