Samsung 65"

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Blacksphere
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2014

Samsung 65"

Příspěvek od Blacksphere »

Zdravom vo spolok,

prisiel som si ku Vam po radu ohladom vyberu televizie pre rodicov. Konkretne sa jedna o tento model:
https://www.alza.sk/65-samsung-qe65s95c-d7673984.htm

Je na tomto modeli nieco, preco by ho nebolo vhodne brat? Popripade viete doporucit lepsi? Znacku Samsung riesim hlavne preto, ze by sme tam vedeli dostat celkom slusnu zlavu.

Vdaka
AMD 5800X3D | Noctua NH-D15 | MSI B450 Gaming Pro Carbon AC | Kingston 16GB 3200MHz | Asus ROG STRIX 1080Ti | Samsung 860 EVO 256GB | Samsung 860 EVO 1TB | Corsair RMx 1000W | Fractal Design Define 6
Sasakr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2010

Re: Samsung 65"

Příspěvek od Sasakr »

1) QD-OLED patří k tomu nejlepšímu, co si můžeš koupit - vysoký jas, perfektní odezva pixelů, nekonečný kontrast. Ve světlé místnosti ale černá není tak černá, jako na OLEDu, ale jde do červena, jak se odráží světlo z místnosti. Podle mě prkotina.
2) Pozor, Samsung neumí avi, DTS a Dolby Vision. Pro někoho to může být problém, pokud jede old school, že do televize strká flešku s videama, případně jede přes DLNA. Jakmile použiješ Plex, problém odpadá, ten si to převede.

Kdybych si já kupoval telku, tak koupím tuhle :-) Nevím, jak moc máš náročné rodiče a co s tím hodlají dělat, ale pro ty moje by to byl jednoznačně overkill.
marek16
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Brno

Re: Samsung 65"

Příspěvek od marek16 »

Pokud vím, starší samsung OLEDy měly, narozdíl od LG, obrovskej problém s vypalováním.
Nevím jestli už to vyřešili u téhle TV, ale já bych do toho nešel. (LG BX po třech letech naprosto bez známek image retention)
Quis custodiet ipsos custodes?
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Samsung 65"

Příspěvek od killerek »

Sasakr píše: pon 18. pro 2023, 11:23 2) Pozor, Samsung neumí avi, DTS a Dolby Vision. Pro někoho to může být problém, pokud jede old school, že do televize strká flešku s videama, případně jede přes DLNA. Jakmile použiješ Plex, problém odpadá, ten si to převede.
avi to umi jen to nesmi byt divx/xvid kodek, za ktery pred nekolika lety prestali u Samsungu platit za licenci. Pokud ma DLNA "server" s transkodingem, tak to prehraje vsechno.
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Re: Samsung 65"

Příspěvek od J X P »

marek16 píše: pon 18. pro 2023, 11:44 Pokud vím, starší samsung OLEDy měly, narozdíl od LG, obrovskej problém s vypalováním.
Nevím jestli už to vyřešili u téhle TV, ale já bych do toho nešel. (LG BX po třech letech naprosto bez známek image retention)
Samsung dela realne Oled TV teprve 2. rok, nyni se ceka 3. generace.
To co pises byla spis takova teorie, ze QDOled od Samsungu bude mit vetsi problem s vypalovanim, ktera prisla dokonce primo od LG, jako odveta za jejich marketing QLED vs OLED. Nesetkal jsem se s nejakym masovym problem s vypalovanim u Samsung QDOLED obrazovek.

LG mela velke problemy myslim do generace C7, kde TV opravdu po 3 letech byly vypaleny i bez extremniho zpusobu pouzivani. Nasledne vylepsilo LG protivypalovaci ochranu a i kdyz vypalovani u OLED proste nejde zabranit, tak je zivotnost panelu preci jen lepsi.
---
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“