Doporučte monitor 30" a více

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od Zofrenko »

Keby to bolo tak jednoznačne tak ten oled už dávno mam.
No mne na OLED popravde aj trocha vadi Bluish efekt obrazovky. Tak ako oled ma dokonalu čiernu oproti Qled, tak Qled ma lepšiu bielu a nerobi Bluish efekt (efekt do modra, biela farba ma nadych modrej) napr pri snežnych mapach alebo v GTA to vraj robi dost ten efekt. čiže ani o LG CX oled sa neda vyslovene povedat že je uplne dokonaly a to nehovorim o tom ,že ma aj efekt rozmazaneho obrazu pri rychlom pohybe, neviem to vysvetlit podrobne ale aj napriek tomu že to ma extra rychly response time cca 1.5ms . tak niektori recenzenti to uviedli ,že to pri rychlych pohyboch vytvara určity Blur efekt ktory ale nema absolutne nič spoločne s ghostingom nieeje to ghosting ale proste neaky efekt rozmazania obrazu. Nemam to odskúšane tak neviem to popísať svojimi očami a slovami
usc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2009

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od usc »

Hmm, tak bluish som si vobec nevsimol. Ono tie TV maju aj dost schopne moznosti nastavenia obrazu. Sam som sa rozhodoval medzi Qledom Samsung Q80 a C9 OLED LG. Nakoniec bol jasny vitaz OLED. Nelutujem! Este chyba IPS alebo ponovom i VA panel (Samsung) 34-38" 21:9, ako hlavny monitor, no zatial mi bleed a glow nedozicil nieco vybrat :)

Zaujimave novinky Alienware:

https://www.tftcentral.co.uk/blog/dell- ... rs-online/

Snad bude mat uz i HDMI 2.1, tym padom by bolo mozno zbytocne kupovat v dnesnej dobe napriklad nizsie uvedene:

Panel pri 38" bude asi rovnaky ibaze s g-sync ultimate, trojrocnou zarukou a cenovkou tym padom vyssou ako -

https://www.tftcentral.co.uk/blog/lg-38 ... -included/

-------------------
nejake videa:

LG 38GN950

https://www.youtube.com/watch?v=VIa3B-wpHdk

LG 38WN95C
https://www.youtube.com/watch?v=9KmehkgMH-Y
R9 5950X - Crosshair VIII Hero Wifi - Trident Z Neo 32GB GTZN - 3080 FTW Ultra 10GB - SB ZxR
970 Pro 512GB - 980 Pro 1TB - 640GB Caviar Blue - Ironwolf 4T - Exos 7E8 8T - Exos 16X 16T
Evolv X + 3 x NF-A14 PWM Chromax - Kraken x72 + 3 x NF-A12 PWM - Thor 850W
38GN950 - 2 x u2410 - Alloy Elite RGB - G502 Hero - Z906 - G Pro X Wireless
= OLED C9 + K63 Wireless Gaming Lapboard + G502 Lightspeed =
Flow X13 + MX Anywhere 3
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od Zofrenko »

dnes vyšla recenzia tak tu je niečo o tom o čom som písal. O rozmazanom obraze v niektorych situaciach na Olede aj napriek tomu ,že ma extremne rychly Response time.

https://youtu.be/w3rlWSWqRU4?t=733
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od Ripper6 »

usc: neni ten OLED uplny nesmysl? :) Chapu ze je to hezky, ale nevim jakym stylem to zdejsi provozuji (pripadne by hodlali provozovat), ale staci tam nechat prece staticky obraz a to je u PC s Windows normal a muzu to zahodit do popelnice ne? :(
Alespon u me se tohle fakt neuhlida, takze pokud to vazne tomu vadi i treba hodina, je tv ci ten panel v haji at stal treba 2000eur.
Ja radeji pokud uz IPS. Barevne podani me u IPS dostacuje, resim jen panel co umi HDR 1000 tedy ne ty pseudo co uvadi 350cd/m2. A dal velikost ideal by asi byl 55 palcu monitor. Plus konektory, jako za cenu nekde 28 - 30 000czk by to melo mit HDMI 2.1 a nejlip Displey Port 2.0 a 120Hz :)
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
usc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2009

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od usc »

Das setric obrazovky a hotovo :D Ja mam na win klasicke skoro 10 rocne dell monitory a na hranie vedla OLED, takze v podstate windows plochu bezim len ked spustam, alebo nastavujem hru. Co sa tyka HUD/UI, po 10 mesiacoch som si nevsimol vypalenie
R9 5950X - Crosshair VIII Hero Wifi - Trident Z Neo 32GB GTZN - 3080 FTW Ultra 10GB - SB ZxR
970 Pro 512GB - 980 Pro 1TB - 640GB Caviar Blue - Ironwolf 4T - Exos 7E8 8T - Exos 16X 16T
Evolv X + 3 x NF-A14 PWM Chromax - Kraken x72 + 3 x NF-A12 PWM - Thor 850W
38GN950 - 2 x u2410 - Alloy Elite RGB - G502 Hero - Z906 - G Pro X Wireless
= OLED C9 + K63 Wireless Gaming Lapboard + G502 Lightspeed =
Flow X13 + MX Anywhere 3
usc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2009

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od usc »

Zofrenko píše:dnes vyšla recenzia tak tu je niečo o tom o čom som písal. O rozmazanom obraze v niektorych situaciach na Olede aj napriek tomu ,že ma extremne rychly Response time.

https://youtu.be/w3rlWSWqRU4?t=733
Otazka je - su na tom tie monitory v podobnej cene ako lg oledy len pre toto lepsie (ak vobec), ci CELKOVO PODSTATNE horsie s obrazom. Nevsimol som si nic take, co popisuje ujo. Jedine, co mi prislo zvlastne bol akysi obrys pri rotovani okolo hlavnej postavy vo Fallen Order, ale rovnaky efekt vykazoval i IPS

OT:

dnes mi prisiel na dom LG 50" UM7600 s VA panelom a uprostred obrazovky pri tmavej scene/prepinani programov/celistvo-farebnom pozadi clouding ako brno..
R9 5950X - Crosshair VIII Hero Wifi - Trident Z Neo 32GB GTZN - 3080 FTW Ultra 10GB - SB ZxR
970 Pro 512GB - 980 Pro 1TB - 640GB Caviar Blue - Ironwolf 4T - Exos 7E8 8T - Exos 16X 16T
Evolv X + 3 x NF-A14 PWM Chromax - Kraken x72 + 3 x NF-A12 PWM - Thor 850W
38GN950 - 2 x u2410 - Alloy Elite RGB - G502 Hero - Z906 - G Pro X Wireless
= OLED C9 + K63 Wireless Gaming Lapboard + G502 Lightspeed =
Flow X13 + MX Anywhere 3
usc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2009

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od usc »

https://www.kitguru.net/desktop-pc/gami ... ur-panels/

tak ten AW3821DW si nechavaju pekne zaplatit - $1899.99. G-sync modul a 3 roky zaruka sice nieco stoji, no za taku cenu dufam, ze ten monitor bude bez backlight bleedu a glowu :D Vidim to na LG
R9 5950X - Crosshair VIII Hero Wifi - Trident Z Neo 32GB GTZN - 3080 FTW Ultra 10GB - SB ZxR
970 Pro 512GB - 980 Pro 1TB - 640GB Caviar Blue - Ironwolf 4T - Exos 7E8 8T - Exos 16X 16T
Evolv X + 3 x NF-A14 PWM Chromax - Kraken x72 + 3 x NF-A12 PWM - Thor 850W
38GN950 - 2 x u2410 - Alloy Elite RGB - G502 Hero - Z906 - G Pro X Wireless
= OLED C9 + K63 Wireless Gaming Lapboard + G502 Lightspeed =
Flow X13 + MX Anywhere 3
honzinc
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. srp 2020

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od honzinc »

Mam LG 38GN950 a naprosta spokojenost. Presel jsem z 34", kde mi casem zacala chybet vetsi vyska displaye.
CPU:i9 9900K MB:Asus ROG Z390f GPU:RTX 3080 Asus TUF OC RAM:2x16GB 3200Mhz HDD:Evo 970 500GB + A2000 1TB PSU:Corsair RM750x Repro:Aune X1s + HD58x + iLoud Micro LCD:LG 38GN950
usc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2009

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od usc »

honzinc píše:Mam LG 38GN950 a naprosta spokojenost. Presel jsem z 34", kde mi casem zacala chybet vetsi vyska displaye.
Parada! Ak sa mozem spytat - ako je na tom tvoj konkretny kus s IPS Glow a Backlight bleed (najma rohy)? Ak sa nieco nezmeni, mam ho ako hlavneho kandidata. Sice nema GSync modul, ale aspon je ta cenovka okolo 1300e este ako tak znesitelna.
R9 5950X - Crosshair VIII Hero Wifi - Trident Z Neo 32GB GTZN - 3080 FTW Ultra 10GB - SB ZxR
970 Pro 512GB - 980 Pro 1TB - 640GB Caviar Blue - Ironwolf 4T - Exos 7E8 8T - Exos 16X 16T
Evolv X + 3 x NF-A14 PWM Chromax - Kraken x72 + 3 x NF-A12 PWM - Thor 850W
38GN950 - 2 x u2410 - Alloy Elite RGB - G502 Hero - Z906 - G Pro X Wireless
= OLED C9 + K63 Wireless Gaming Lapboard + G502 Lightspeed =
Flow X13 + MX Anywhere 3
honzinc
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. srp 2020

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od honzinc »

mam nepatrny Backlight bleed v jednom rohu, ale je to spis hnidopisstvi nez abych to bezne registroval. IPS glow nepozoruju, 0 vadnych pixelu.
Po pravde mu vlastne nemam co vytktnout, snad jen leskly povrch na ramu monitoru.
Puvodne jsem chtel koupit XR382CQK, ktery mel "jen" 75Hz a priznivou cenu, pote jsem se zakoukal do 38GL950G. U neho jsem mel moralni problem s cenou, ale predevsim negativni zkusenosti prave s GSync modulem, ktery je slyset. Asi ne vsichni s tim maji problem, ale pro me to bylo "no go"...
Abys monitor nakrmil, tak je potreba lepsi GPU, ale to asi vis.

Mrkni na nejake videa, treba viz nize, kde se dozvis asi vic nez ode me

https://www.youtube.com/watch?v=C6xKvoq ... uprUsrStan
CPU:i9 9900K MB:Asus ROG Z390f GPU:RTX 3080 Asus TUF OC RAM:2x16GB 3200Mhz HDD:Evo 970 500GB + A2000 1TB PSU:Corsair RM750x Repro:Aune X1s + HD58x + iLoud Micro LCD:LG 38GN950
usc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. říj 2009

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od usc »

Diky za info. Videa som pozeral, no vieme ako je to s tymi vzorkami na recenzie, pripadne, co je v zahranici, nemusi platit u nas. Takze bleed s tmavym pozadim iba malinky. Ja som kvoli tomu vratil 2x alienware. Viz. par stran dozadu s nejakou tou fotkou. Este popozeram skusenosti na reddite a spol. Koniec roka bude spolu s novym gpu a zen 3 sakra narocny na penazenku..
R9 5950X - Crosshair VIII Hero Wifi - Trident Z Neo 32GB GTZN - 3080 FTW Ultra 10GB - SB ZxR
970 Pro 512GB - 980 Pro 1TB - 640GB Caviar Blue - Ironwolf 4T - Exos 7E8 8T - Exos 16X 16T
Evolv X + 3 x NF-A14 PWM Chromax - Kraken x72 + 3 x NF-A12 PWM - Thor 850W
38GN950 - 2 x u2410 - Alloy Elite RGB - G502 Hero - Z906 - G Pro X Wireless
= OLED C9 + K63 Wireless Gaming Lapboard + G502 Lightspeed =
Flow X13 + MX Anywhere 3
xmen2
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2007
Bydliště: Praha Zličín

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od xmen2 »

Cau co rikate na tenhle:

https://monitory.heureka.cz/gigabyte-g34wqc/

Cena/vykon je TOP podle mne..nebo ne?
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od zombux »

i já se přidám k dotazům.
jako náhradu obstarožního LG W2600HP-BF se začínám pokukovat po novém monitoru - chci to sem tam použít i jako zobrazovadlo na filmy místo TV - větší displej než cca 32" se mi už rozumně nevejde na stůl, takže lovím v téhle kategorii.
rozlišení určitě 4K, výškově stavitelný ať na to nekoukám s bradou dolů nebo to musím nějak podkládat.
použití prakticky jen na standardní věci - internet, filmy, sem tam nenáročná hra, super duper input lag neocením.
vzhledem k použití i na koukání z dálky asi odpadají zakřivené displeje.
kvalita integrovaného repra mě netrápí, audio mám svoje.
bylo by fajn, kdyby to nemělo displej ze kterého bolí oči, ale co já vím co se dneska prodává za technologie :mrgreen:
díky za tipy.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od Ripper6 »

Mam zde jeden postreh a to jak resite pres HDMI napr bios, nastaveni mimo windows? :)
PC pres HDMI 2.0 do AV Receiver zkusil jsem, ale na monitor sviti jen modre a tak nemoznost prepnout na jine Win, nemoznost do biosu. Nutnost pouzit jiny normal pc konektor.
Nebo to je jen u me a nove PC uz umi komunikaci pres HDMI?
Proto stale koukam po Display Port kdy bude 2.0, preci jen je to urceno pro pc.

A dalsi otazka bude, zvitezi casem HDR nebo Dolby Vision? Monitory Dolby Vision nemaj - tam vidim jako minus a problem je casto min 1000nitu pro HDR.
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
Ripper6
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2010

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od Ripper6 »

Zofrenko píše:Keby to bolo tak jednoznačne tak ten oled už dávno mam.
No mne na OLED popravde aj trocha vadi Bluish efekt obrazovky. Tak ako oled ma dokonalu čiernu oproti Qled, tak Qled ma lepšiu bielu a nerobi Bluish efekt (efekt do modra, biela farba ma nadych modrej) napr pri snežnych mapach alebo v GTA to vraj robi dost ten efekt. čiže ani o LG CX oled sa neda vyslovene povedat že je uplne dokonaly a to nehovorim o tom ,že ma aj efekt rozmazaneho obrazu pri rychlom pohybe, neviem to vysvetlit podrobne ale aj napriek tomu že to ma extra rychly response time cca 1.5ms . tak niektori recenzenti to uviedli ,že to pri rychlych pohyboch vytvara určity Blur efekt ktory ale nema absolutne nič spoločne s ghostingom nieeje to ghosting ale proste neaky efekt rozmazania obrazu. Nemam to odskúšane tak neviem to popísať svojimi očami a slovami
Jelikoz mas primo zkusenost se Samsung QLED TV, tak by me zajmalo, jestli podobnym problemem cos popsal trpi i tyto drazsi televize?
Kamaradka koupila tuhle
https://www.alza.cz/75-samsung-qe75q950 ... 96.htm?o=1

pouziva to na hrani her tj PS4 a rika jak je to super, me u takove TV prvne zaujalo, jestli za ty prachy bude mit skutecne pozadovanou kvalitu.
Tedy bez ghostingu, nebude mit problemy co zminujes viz overdrive a hlavne tmave sceny.
Ja treba nehraju FPS hry, ale za to mam tmave hry typu Outlast 2, Resident Evil 2 Remake apod.

Takze co je treba u takove to drahe TV spatne? Jinak spatruji tam zase zajmavost, ze by mohla umet dobre upscale. Otazka je jen, zda to slavne AI upscale spise puvodni obraz nemrsi? Vim ze tyto ruzne smart vylepseni driv umeli akorat kazit puvodni fotku / obraz a byla tendence to vypinat.
Takze prepocet napr ze 4K do 8K... je to dobra cesta Samsungu?
Win 11, AMD 7950x3D, SSD M.2 Seagate FireCuda 530 4TB, 2x SSD SATA Crucial 4TB, 2x HDD Toshiba ent MG09 18TB. MB Asus ROG CROSSHAIR X670E HERO, RAM G.Skill Trident Z5 Neo 64GB 6000Mhz (AMD Expo), GPU Gigabyte RTX 4090 OC 24G, Case Fractal Design Meshify 2 XL, MSI zdroj MEG Ai1300P PCIE5 1300W, BDXL VERBATIM UHD 4K USB BD-RW. Monitor Sony Bravia 65x95L (Dolby Vision), Sound PC Onkyo HT-S7805 (Atmos,DTS X)
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od crashPC »

Ahoj. Má někdo osobní zkušenosti s ViewSonic VX3211-4K nebo VX3276-4K?

Teď mám 25“ 1440p IPS Dell. Barvy a pozorovací úhly super, jen trošku dost glow na černé. Rád bych to vyměnil na práci (hry až sekundárně), ale nevim, jestli mám opouštět IPS. 32“IPS monitory jsou už moc drahé, a 28“ na 4K je ošemetné - ne všechno škáluje, a některé programy mají titěrné ovládací prvky... 32“ mi přijde jako velké, a občas to bude nutit hodně otáčet hlavou, ale považuju to za menší zlo než na to nevidět.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od zombux »

pořídil jsem LG 32UK550 - 31,5" 4K s VA panelem. za lehce přes 10tis to kolem a kolem není špatná volba, kor když zvážím že tyhle levné 31,5" VA mají údajně snad všechny stejný panel.

po prvním spuštění to je nastaveno opravdu špatně, barvy jsou vyblitý až na půdu, ve srovnání s předchozím H-IPS to byla totální tragédie.
je třeba si pohrát s nastavením, aby to vypadalo přijatelně. použít Custom setting. stáhnout kontrast i brightness (svítí to OPRAVDU dost i na nízké hodnoty). vypnout funkci Black Stabilizer. zapnout 10bit a plný rozsah v Nvidia control panelu. lidi kteří psali na Amazonu, Alze i CZC v recenzích, že je třeba si s tím pohrát aby to vypadalo, měli pravdu.

černá je opravdu naprosto černá, super. jenže cokoliv světlejšího než úplná černá, je už o poznání světlejší - ne proto že by monitor neuměl "málo světlou", ale hlavně proto že celý displej má takový stříbřenkový efekt, který se hýbe s každým pohybem hlavy a "cestuje" po displeji. po dlouhých letech s IPS, kde prostě displej vypadal pořád stejně ať se dělo co se dělo, je tohle dost výrazný krok zpátky. dost chápu, proč tyhle velké displeje už bývají zakřivené, tam tohle řešení asi dost pomáhá (ale já to chci i na koukání z gauče místo TV, takže jsem chtěl rovný)

hry a filmy na tom vypadají super, byť 4K už má docela brutální nároky na GPU (tak jsem GenZ holt pustil v 2560x1440 a jede to na Ultra jako předtím).
ve Windows je třeba nastavit 150% scaling, v browseru mám 125%, pak všechno má tak akorát velikost. jo, některé programy a ikony mají s tímhle problém (sranda, třeba ikony Steamu nebo Google Backup&Sync v systrayi jsou mázlé, stejně tak smajlíky tady na foru byť všechno ostatní je ostré), ale většina programů je v klidu.

všiml jsem si jednoho vadného subpixelu (svítí pořád zeleně), ale překvapivě na téhle ploše a s takhle drobnými pixely mi to nevadí, mám problém ho najít i když se na to soustředím, takže na to sere pes.
stojan je ve srovnání s předchozím mohutným taková sranda, je to rozhodně míň stabilní a nechá se to snáz roztřást. tak jsem to opřel o repráky které mám po stranách monitoru a je to v pohodě.

jo, plocha to je obrovská, posunul jsem to vlastně o pár centimetrů dozadu, a i tak se na tom občas ztrácím, ale to bude asi dost i o zvyku.

ono to vypadá že to tu jen hejtuju, ale přišlo mi dobrý poukázat na neduhy - jenže ty jsou prostě daní za to, že tohle je levný 4K 32" displej, navíc s výškovou stavitelností.
myslím že i přes problematické kvality dané VA panelem si to nechám, za ty prachy mi to vlastně asi nevadí, a v nejhorším to za půl roku střelím a koupím za dvakrát tolik IPS, nebo za třikrát tolik OLED - a nebo zjistím že s tímhle holt jde žít :)
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od crashPC »

Noo, to nezní úplně lákavě. Nutí mě to znovu zapřemýšlet nad tim nejlevnějším Lenovo IPS za 15K.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od zombux »

crashPC píše:Noo, to nezní úplně lákavě. Nutí mě to znovu zapřemýšlet nad tim nejlevnějším Lenovo IPS za 15K.
řekl bych že to je "you get what you pay for". IPS za 15k bych se trochu bál, když konkurence prodává za 20k+
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Doporučte monitor 30" a více

Příspěvek od crashPC »

Ty umíš jednoho rozveselit. :mrgreen: Jistě, nepřišel jsem si sem pro mazání medu kolem huby, to vůbec ne.
Neštudoval jsem, jestli je to třeba nějakej starší model nebo je v tom něco jiného. Očekával bych skoro od jakýhokoli HW za 15K, že bude fungovat.
Ještě je možnost 28“ IPS, kde je OK cena, vlastnosti, velikost, jen ta jemnost a scaling je naprd. Ufff.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“