Vadné pixely u CRT

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

Odpovědět
Jikra
Nováček
Nováček
Registrován: 07. zář 2003

Vadné pixely u CRT

Příspěvek od Jikra »

Zdravím,

Asi před měsícem jsem si koupil CRT monitor LG Flatron F900P a až nyní jsem objevil, že má 2 vadné pixely. Jsou sice titěrné, ale jsou tam. Můžu ho proto reklamovat? Mají CRT-čka také toleranci "mrtvých bodů" jako LCD? Děkuji za odpovědi.
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Butch »

A jak to vypadá? Jestli jsou to černé tečky, tak to může být i nečistota pod maskou. S reklamací moc nepočítej...
Monitor je jako TV s větším rozlišením. CRT monitor žádné fyzické pixely nemá. To, co vidíš je mřížka, na kterou jsou obrovskou rychlostí vystřelovány pod určitým úhlem fotony z fotonového děla(to na opačném konci monitoru, než je obraz)

Žádný výrobce nedefinuje pojem "vadných pixelů" u CRT monitorů.
Takže ti to asi nebudou brát, jako důvod k reklamaci. Můžeš to zkusit "uhrát na nečistotu", že třeba děláš s grafikou a potřebuješ každej mm obrazu.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
mara.t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. čer 2003

Příspěvek od mara.t »

no, já neci rýpat ale akorát máme přednášku v počítačové učebně..studujem fyziku a když jsme si přečetly o fotonovém děle, tak jsme se nemohly smíchy udržet...samozřejmě je to elektronové dělo a elektrony....sorry ale prostě jsme musely... :-D
MSI mpg b550 gaming plus, AMD r5 5600XT, 4x 8GB HyperX Predator @3466MHz, EVGA 3070, Seasonic 520W, OCZ 256GB, Kingstone A2000 512GB, WD Blue 4TB.
Jikra
Nováček
Nováček
Registrován: 07. zář 2003

Příspěvek od Jikra »

Ta tečka je přímo na mřížce a jestli by šlo o nečistotu, tak se jim tam musela dostat jedině při výrobě, nebo jde o nějákou vadu mřížky. Každopádně ho reklamovat budu, jelikož nejsem tak bohatý abych necelých 10.000.- Kč jen tak vyhodil. Jinak dík za vysvětlení těch pixelů.
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Butch »

mara.t píše:no, já neci rýpat ale akorát máme přednášku v počítačové učebně..studujem fyziku a když jsme si přečetly o fotonovém děle, tak jsme se nemohly smíchy udržet...samozřejmě je to elektronové dělo a elektrony....sorry ale prostě jsme musely... :-D
Ok. Uznávám chybu, ty fotony jsem si zpletl. Jinak pro zájemce, tady je vysvětlení:http://216.239.59.104/search?q=cache:iA ... s&ie=UTF-8
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
Dr Meduza
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dr Meduza »

Hele ale naky taky tmavsi body se daj najit na vsech CRTckach 8-)
Máte-li zájem o levnou laserovou operaci očí, přiložte bulvy k obrazovce
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“