LCD monitory s Quantum dots

Monitory CRT, LCD, plazmové, projektory a další, rady a zkušenosti s nimi.

Moderátor: maXXmilian

theedge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. bře 2004

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od theedge »

No je jasný že odezva 1ms bude marketingový žvást od Samsungu. Ale pokud to nebude horší než u mýho starýho S-PVA který mělo psáno 6 ms ve středních tónech ( reálně bůh ví kolik ), tak to pro mne bude OK.

Škoda jen že tu 27" neudělali 1440p. S FHD je pro mne pasé - jsem zvyklej na jemnej rastr. Na svojí 22" mám rozlišení 1920x1200 což odpovídá velikosti bodu 0,247 mm. FHD na 27" bych nerozchodil.
Budu se muset rozhodnout jestli jít do 24 nebo dál čekat na nějakou jinou 27 ... k tomu to zakřivení ...
Rozhodně ten monitor budu ho muset vidět naživo.
AMD Ryzen 7 5800X3D || Scythe Ninja 4 || ASUS Rog Strix B550-F Gaming || 32GB DDR4 Crucial Ballistix 3200@3600 CL16|| EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra || SSD M.2 NVMe Samsung 980 PRO 2TB + Samsung 970 EVO 500GB || 3x HDD WD Red 3 TB || Creative X-Fi Titanium HD + Shure SRH840 || FRACTAL Define R4 + Corsair HX850 850W|| Razer DeathAdder 3500 || 27" Gigabyte Aorus FI27Q-P (1440p + 165 Hz)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jde hlavně o to jak se to chová v praxi, jestli je vidět mazání či overdrive artefakty. U PVA je hodně těžké dobře odladit overdrive, kot tak aby byl bez inputlagu, na tom to co se odezvy týče stojí či padá. Já jak mam to S-PVA Sonku tak dodnes jsem lepší obraz neviděl i overdrive OK, jediné co je vidět jsou 2 věci.

Overdrive je trochu vidět když se plynule pohybuje třeba tmavě šedý objekt na ještě tmavěji šedém (ne černém) pozadí tak tam vidim overdrive, a nebo total černé písmo na bílém pozadí, tam je vidět stopa. Ale to jsou vesměs win/UI věci, na videu či během hraní to nevidim nikdy a nikde.

U starejch S-PVA mem ještě 24" BenQ kterej je fajn, ale drobátko línější než má Sony W4000, pak jsem viděl velkej Acer co měl 1920x1200 a 30", ten měl inputlag, Slavnej obrazově špíčkovej ale na studeňák umírající Samsung 206T+ , ten měl taky inputlag, pak má Sonka což je zatim mé nejoblíbenější PVA, a pak ještě jedno luxusní Fujitsu MVA cca 2009 to byl super monitor (nevzpomenu si na název, jen vim že šasí bylo bílé), a dobová S-PVA Eiza který byly naopak v pohybu nepoužitelný. Pak následovaly C-PVA a jejich klony což byly asi nejpomalejší panely ever.

Ono i IPS je bez overdrive líné I ty korejský Overlordy a Crossovery co šly taktnout neměly overdrive, taže se tahnuly. Pointa je ale ta že udělat odladěnej overdrive pro IPS je mnohem snazší proto se IPS přesunulo do role top herních monitorů co se rychlosti týče. Nad TN už neštěkne pes. PVA ale stále držej prim v kontrastu a když se jim dá potřebnej podsvit je jejich podání barev to nej. Padl tu dotaz jak by vypadalo IPS s QD, tak si tipuji že cca jak ty wide-gamut modely z hvězdné éry S-IPS, typu HP ZR30W a pod. Tzn barvy nádhera ale kontrast tam prostě bude chybět.

Já jsem zvědavej na ten velkej model, teď jsem si ověřil VR brejle a už rovnou vim že ty u mě nehorzej, odzkoušel jsem si jak oculus, tak gear tak Vive, a vše mi přišlo strašný, nečekal jsem že to bude tak zlý. všechny 3 maj stejnej problém jde jen o to jak hroznej (a vždy dost hroznej). A to jest malej jas a kontrast (když to mam na palici v uzavřenym hledí čekal bych super kontrast a jas hlavně u oled oculusu ale prd). A dále super low-res a hlavně černé mezery mezi pixely. Je to defakto jak se dívat na LCD mít ho hned u nosu. Já jsem se vůbec ani nemohl soustředit na to co se odehrává protože mé oči se neustále fixovaly na ty nedokonalosti toho displaye. Furt jsem viděl mezery mezi pixelama, furt mě tahaly. Navíc já jsem dost anti-immersion osoba, jsem příliš jaksi zakotven v realitě, a můj dojem je ten že mam mizerné LCD na držce a kameru ovládám hlavou, aha... tomu se říká VR a všichni jsou z toho unešeni, no já teda ne.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Ache »

Já to zkrátím - SVA je zatím asi nejrychlejší typ VA panelu ever! Postavit na tom Gaming monitor je možný i když VA má dost variabilní odezvu podle přechodů. viz ten Acer (akorát nemá Quantum dot) z předchozí strany na který odkazuji - podívejte se na odezvy při overdrive OFF.

Stejně je to zajímavý, že se Samsung rozhodl udělat herní monitor s rozšířeným Gamutem. Vsadím se že tuna lidí to vyfakuje za "přepálený" barvy - docela riskantní krok.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
fant
Nováček
Nováček
Registrován: 14. pro 2015

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od fant »

Tak nejak sem doufal, ze C34F791 by mohl byt do 30k, ale tech €1209 pro evropu je docela navrat do reality :(
https://pcmonitors.info/samsung/samsung ... backlight/

OT: Z opacne cenove relace by HP Omen 32"(pro me zajimavejsich 16:9) mohl byt ok, ale neni nikde v CR dostupnej, ani sem nevidel zadnou poradnou recenzi :(
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Shaquille »

s tou cenou by to nemuselo byt tak spatne...
https://www.heise.de/preisvergleich/sam ... at&hloc=de
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Ache »

Při tom řešení herního Samsunga s QD (recenze bude později - půjčený kus - pře produkční, neodpovídal finálnímu) sem si nevšiml, že i v "low-endu" už dávno existuje PLS panel s QD - třeba ultra levný Philips 246E7QDSW (v cenících od cca 3800Kč) má také gamut jako ty SUHD Samsung TV (takže gamut téměř DCI-P3, který proti AdobeRGB má slabší zelenou a výrazně silnější červenou), akorát je to PLS místo VA a jen klasika 60Hz. To by za ty prachy taky nemuselo být špatný.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
tackleberry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od tackleberry »

Jak to vypadá s recenzí toho Samsung monitoru? Jsem na ten monitor docela zvědavý i přes to malé rozlišení a uhlopříčku. Přemýšlím jestli ho předobjednat, chtěl bych ho vyzkoušet jako doplňkový herní k druhému pracovnímu LCD.
...
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Ache »

Zatím ho nemam :( Měl bych mít až prodejní kus (takže až bude skladem) - na dokončení (nebo předělání celé) recenze, tak uvidíme. Z toho "beta" vzorku lze akorát říct, že samotný SVA panel je hodně dobrý. Chování (hlavně odezva) ale ve finále může být dost odlišný.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Ache »

Tak sem před chvilkou zapojil ten Philips 246E7QDSW 8)
http://www.philips.cz/c-p/246E7QDSW_00/ ... ultracolor

Barvy nádherný - dokonce díky PLS panelu (s Quantum Dot) působí lépe než na to VA samsungu (nemění se z úhlu) i když gamut bude podobný - zkusím to prohnat sondou. Odezva bez defektů (overdrive se dá úplně vypnout). A to nejlepší - zvládá s hackem DVI limitu 165MHz i 80Hz jako to BenQ GW2320!
Za ty prachy (za 3890Kč s DPH) dost slušný deal, ve stejné cenové kategorii se jinak vyskytují klasický sotva sRGB monitory.

EDIT:
měření sondou Xrite + HCFR kolorimetr
v (asi kalibrovaném) režimu 6500K ΔE = 2,07
v režimu custom color ΔE = 3,72 (po ruční kalibraci ΔE = 1,78)
Gamma (v režimu 2,2) = 2,18
minimální jas = 75 cd/m (no to by mohlo být méně)
maximální jas = 280 cd/m
kontrast v režimu 6500K = 1:850
kontrast v režimu custom = 1:1025 ( po ruční kalibraci 1:954)

Pokrytí barevného prostoru (bílý trojúhelník = změřený gamut, tmavší trojúhelník = prostor se kterým se porovnává).

Porovnání se SRGB:
Obrázek

Porovnání s HDTV DCI-P3:
Obrázek
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Blue Storm »

Ten kontrast by mohl být lepší, ale tak za tu cenu.... jak je na tom stojan a případně nějaké prosvítání podsvícení, apod.?
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Ache »

Právě - za tu cenu! kontrast odpovídá tomu že je to IPS typ panelu. Posvícení je hodně slušný - bílá plocha je rovnoměrná, při pohybu je vidět že netrpí na nějaké nerovné skoky (jak se u edge-led podsvícení dost často stává - trochu tím trpěl i ten BenQ GW2320). Na černém obrazu je vidět klasický IPS/PLS glow, není nejhorší, ale tak slabý jako na BenQ GW2320 není. Drobný průsvity po okrajích má, ale nic hroznýho - navíc tohle je hodně kusová záležitost. Stojan je kovovej a snadno se smotnuje dohromady + monitor je stabilní, ale polohovatelnost je jen v podobě náklonu. Za tu cenu asi nikdo nebude čekat PIVOT :-D

Za mě je to dost slušný deal-breaker, jako kdysi ten BenQ GW2320 za 3000Kč. Za ty prachy monitor s PLS panelem a Quantum Dots? (a díky tomu gamut téměř DCI-P3) - wow. Jinak to OC na 80Hz funguje opravdu dobře - je to bez frameskipu! (na DVI) Akorát je potřeba dávat bacha při aktualizaci ovladače - musí se vždy patchnout ten 165MHz limit když se taktuje takhle na krev. Nechápu, že tohle nikde není v recenzích. Já na ten Philips narazil jen náhodou, když sem někde viděl logo UltraColor a zajímalo mě co to je :-)

Jedinou nevýhodou je, že v menu sice je barevný profil sRGB, ale k ořezu gamutu nedojde, takže k přesnému zobrazení sRGB obsahu (editace fotek a tak) je nutný použít ICC profil.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Blue Storm »

DCI-P3 je, pokud se nepletu, dost podobné Adobe RGB, jen má výraznější červenou? Pokud to nemá žádné větší prosvítání (byť máš úplnou pravdu v tom, že u dnešních monitorů je to taková loterie) a má kovový stojan a ne nějaký plastový mrd, tak je to za tu cenu s tímto panelem super a mám aspoň další doporučení pro lidi :) Dík za poznatky
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Ache »

DCI-P3 má zelenou někde mezi Adobe a sRGB - ten zelený vrchol je jiným směrem (, taky díky tomu azurová není tak přesycena. Akorát červená, oranžová a žlutá je výrazně sytější (to asi může někomu vadit) než je v Adobe nebo sRGB:
https://abload.de/img/fapo_3m01_may2013-lordfs43.png
DCI-P3 (téměř - asi 92-95%) mají i ty Samsung televize - tohle má gamut stejný jako ten VAčkovej Samsung C24FG70 co jsem zkoušel a failoval v odezvě... A Philips? Odezva je ok - hlavně lze vypnout overdrive! Takže žádné inverzí artefakty nehrozí. Jsou tam pak další 3 stupně - Fast, Faster, Fastest - používat se dají první dva stupně - při tom nejvyšším už to artefaktí hodně, ale i faster má pár odezev co přestřeluje - to ještě pořádně proklepnu.

Za mě každopádně dobrý - sem to vzal jen tak na zkoušku - že to v nejhorším vrátím. A ne! Tohle doma zůstane :)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tak kde je konečně ten 34" Samsung, slibovali dostupnost v Prosinci a prd. Na trhu už je ňákej čas Korejskej Microboard M340CLZ kterej používá stejnej panel ale bez QD, má i ony features typu 100Hz + freesync a pod. Už default gamut toho panelu je dost nad sRGB, ale nemá žádnej sRGB profil tzn by default je celkem nepřesnej a neodpovídá žádnýmu oficiálnímu gamutu. Ten Samsung ale má mít QD a to RBG +Yellow složky, kor tu žlutou vítám protože ta bejvá dost hrozná na W-LED monitorech. Ale furt neni na trhu.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Ache »

Ale ten Microboard M340CLZ má ten Quantum Dot panel - podle tohohle videa vidím, že je to má vrcholy R a G na cca úrovni téměř toho DCI-P3
https://youtu.be/0vvdvjralvs?t=491
= to samé jako tenhle ultracheap 24" Philips, nebo ten 24" 144Hz Samsung. Takže to téměř odpovídá oficiálnímu gamutu DCI-P3. Ten na 100% nemají ani ty televize.

EDIT: Jinak ohledně toho Philipsu - za mě jednoznačně větší spokojenost, než s tim Samsungem. Gamut je cca stejný, ale barvy díky PLS panelu jsou lepší (stálejší i k okrajům obrazu).
Hlavně ale odezva je lepší (pomalejší, ale méně rušivá) - Samsung měl příšerný overdrive ve tmavších odstínech - odezva rise dělala fialový ghosting. Philips má možnost OD úplně vypnout (pak to klasicky bluruje) a nebo ve třech stupních urychlení odezvy - a to mě po delším používání celkem vyhovuje. Maximální OD dělá hodně artefaktů (over i undershoty), ale pomalejší režimy jsou dobře použitelný. Ve zbylých dvou režimech se už vyskytují jen udershoty a to jen v kritických odezvách - třeba odezva šedá 150 na 40 je úplně čistá, ale odezva z 70 na 40 dělá silnější undershoty viditelné i na nejmenší stupeň OD. Nicmémě undershoty vznikají opravud jen do takto tmavých barev a nikde ani při nejvyšším stupni nevznikají při třeba odezvě 255-150 - takže klasický kritický přechod mraků na obloze vs. samotá obloha je bez jakýchkoliv defektů. I tak ale maximální stupeň OD spíš dělá paseku než aby odezvu vylepšoval.

Takže dokud nebude na trhu nějaký HDR, 144+Hz monitor s dokonalou udezvou, jsem spokojený s tímhle Philipsem. :)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já bych si dával hlavně bacha na ty nové rádoby HDR monitory co nesou klasickej IPS panel. Úroveň černé bude stejně stát za prd a HDR bohužel vyžaduje pouze gamut, kontrast a jas. Takže toho kontrastu dosahnou tak že černá bude stejné tfuj ale bílá bude ještě více zářit, tohle fakt nechci.

Tohle by konečně mohla vyřešit ta technologie dvojího panelu která přinese i k IPS hlubokou černou a krásnej kontrast (i lepší než VA):

http://diit.cz/clanek/panasonic-predsta ... kontrastem

Tohle bude super, ale dokud to tu neni tak ihmo jedině PVA.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Ache »

No mě "klasickej" IPS panel ale vyhovuje - takhle na dvou monitorech se stejným gamutem (cca 92% DCI-P3) vidim, že mě barvy víc vyhovují na IPS (asi i kvůli úhlům - barva je po celý ploše IPSka vždy stejná). A odezva už tuplem - stále sem ještě neviděl VAčko s dobrou odezvou (bez ghostingu).

Ale ty vylepšený IPSka o kontrast vypadají zajímavě. Pokud něco takového bude, tak to je pak jasná volba. IPS/PLSku proti VAčku chybí jen ten kontrast, jinak je to ve všech ohledech lepší technologie panelu.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Andre3D
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. led 2005

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Andre3D »

Zakoupil jsem Philips 246E7QDAB myslíte že ma také ten Quantum Dot panel? Původne jsem měl starší tn panel a je normalní u Ips že z úhlů zesvětlá černá. Barvy třeba červená je taková jiná oproti jiným LCD.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Ache »

Jojo, to je to samé, ale v černé barvě :-) To šednutí ze strany je klasický chování IPS panelů - nemění se barvy, ale jen černá šedne. Tenhle Philips má to glow tak průměrný, jsou na tom některý levný IPSka mírně lépe ale i výrazně hůře.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Braňo1977
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2012
Bydliště: Bratislava

Re: LCD monitory s Quantum dots

Příspěvek od Braňo1977 »

Ahojte, mám záujem si zakúpiť tento monitor Philips 246E7QDAB len neviem zistiť či má matný alebo lesklý displej. Ďakujem za info.
lian li pc-7nb, xeon 1231v3, scythe mugen5, 16gb ddr3 cl9 1600mhz, msi 4060 gaming x nv edition, crucial mx500 500gb, super flower leadex II 80 gold 650w, sound blasterx ae-5, mackie cr3, philips 246e7qdab
Odpovědět

Zpět na „Monitory, televizory a projektory“